Skocz do zawartości

Janusz Płeszka odszedł do gwiazd!


Rekomendowane odpowiedzi

Cytuj

UWAGA!

Banery: kondolencyjny oraz charytatywny,  pozostaną na stronie głównej do końca miesiąca lutego b.r. , potem rodzinę Janusza będzie można wspomagać klikając na baner w tym  temacie. 

Admin.

image.png

image.png

 

Bardzo smutna wiadomość, zmarł Janusz Płeszka , odszedł do Gwiazd :(

  • Sad 12

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurka wodna :( Tak długo go znałem. Zupełnie nie wiem co napisać... :(:(:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jarek.mamczarski napisał:

Ojoj, niedawno rozmawialiśmy, a wczoraj znowu myślałem o jakiejś złączce...
Grzegorz, skąd ta informacja i masz jakieś bliższe info?



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Z tego co się dowiedziałem to miał wylew, więcej inormacji jest już na facebookowy fanpage PTMA.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzegorz Czernecki napisał:

 więcej inormacji jest już na facebookowy fanpage PTMA.

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale smutek. Był młodszy ode  mnie. Taki fajny gość. Dwa dni temu z nim pisałem by skorzystać z jego nieocenionych sprawnych rąk. Młody człowiek .... i już go nie ma. :(

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach! ach! Majorze, dzisiaj żyjem, jutro gnijem,
To tylko nasze, co dziś zjemy i wypijem! ??

 :tulipan::tulipan::tulipan:

 

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna z takich wiadomości, w które trudno uwierzyć ! Wyrazy współczucia dla najbliższych. Przecież 52 lata to jeszcze nie czas aby odchodzić. To również dla nas wielka strata. Każdy lub prawie każdy z nas ma jakiś sprzęt lub akcesoria od p. Janusza.

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w niemałym szoku, bo codziennie przejeżdżam koło Astrokraka jadąc do pracy i nawet miałem w planach odwiedzić Pana Janusza w przyszłym tygodniu. Poznałem Pana Janusza osobiście i wiele razy z nim rozmawiałem jako żółtodziób. Był to człowiek pełen pasji i miłości do astronomii, a przede wszystkim człowiek z ogromną wiedzą, który nie raz doradzał mi osobiście lub telefonicznie. Szkoda, że na tym świecie już nie będziemy mieli okazji się spotkać. Panie Januszu - czystego nieba!

Altair Astro Starwave 102ED-R FPL53 || AZ 4 1,5" || PZO 8x40

ND 5 by AstroLutek || OMEGON polaryzacyjny zmienny 2" || Explore Scientific UHC 2" || Explore Scientific CLS 2"

kątówka Explore Scientific 2" dielectric || ES 24 82° || ES 11 82° || ES 4.7 82° ||

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem w tej sprawie telefon...

Cóż, ogromnie mi przykro. Życie jest wstrętne bo zabiera młodych, pełnych pasji ludzi.

Janusz, obserwuj teraz cuda wszechświata bez ograniczeń tego ziemskiego padołu. 

Mimo niektórych różnic jakie nas dzieliły, pamiętam nasze wspólne obserwacje w Kudłaczach,  ogniska i litry piwa, które razem wypiliśmy.

Wzniosę i dziś kufel goryczy za Twoją duszę stary Kolego!

Spoczywaj w spokoju - bez Ciebie astronomia amatorska nie będzie już taka sama. 

Co by powiedzieć, odeszła legenda i jeden z najlepiej rozpoznawalnych ludzi naszego środowiska!

 

W imieniu społeczności Forumastronomiczne.pl oraz swoim własnym, składam najszczersze wyrazy współczucia rodzinie oraz bliskim Janusza. Niech mu ziemia lekką będzie!

 

fireball4m.jpg

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutek i szok mój Drogi Przyjacielu Kolego, zawsze jak dzwoniłem do Ciebie żartowaliśmy śmiali. To właśnie na Astromaniaku powstały Astronomiczne Wiadomości z Internetu, do których namówił mnie właśnie Janusz. Ciężko jest mi pisać i nie będę pisał mam nadzieję, że spotkamy się innym świecie i wciąż będziemy obydwa żartować i się śmiać. Pogrążony smutku i w żałobie. Paweł.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nie chce się wierzyć!!! Nie znamy dnia ni godziny, i myślę, że dobrze. Roczną konkursową astrofotografię można zadedykować św. pamięci Januszowi, ale to tylko moje skromne zdanie i nie mnie o tym decydować. Kondolencje dla rodziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszna wiadomość, Kondolencje dla rodziny,

We wtorek zamówiłem u Pana Janusza złączki , wymieniliśmy parę e-maile , bardzo miły facet i pomyśleć że już go nie ma wśród nas.... szok.

Sky Watcher 150/750EQ3-2,  Guide scope 60mm,canon EOS550D ASI120MC, Hyperion barlow2.25 ,Barlow GSO ED 3x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko w to uwierzyć... Kontakt miałem tylko tyle co jakieś zakupy, ale wiem ile zrobił i robiłby dalej dla astrospołeczności. Niby nie znałem człowieka, ale od kiedy ta wiadomość się ukazała dzień jakiś ponury się zrobił... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bliskość śmierci zawsze sprawia, że staramy się żyć lepiej."
Paulo Coelho

Kondolencje dla rodziny i najbliższych.

Osobiście nie znałem, kilka razy rozmawiałem przez telefon.

Człowiek z pasją, ster, zawsze starał się dobrze doradzić  i nie jeden raz musiał wiadro zimnej wody na głowę wylać.

Za to go ceniłem i szanowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji poznać go osobiście. Już się nie poznamy...
Niestety każde zejście z tego świata niesie za sobą lawinę smutku. 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)