Skocz do zawartości

Wiosenna akcja cegiełkowa FA


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze, wiosna za pasem, plusowe temperatury a w naszej kasie pustka ?

Po opłaceniu domeny pozostało nam 264, 14 zł?? na plusie. Zatem starczy na jakąś jedną opłatę :) 

 

Otwieram zatem nowy temat cegiełkowy.  

Tradycyjnie jako forum permanentnie non profit,  utrzymujemy się z cegiełek forumowiczów. Jak wiecie na FA nie ma niczego za darmo.  Dlatego w zamian za Wasze datki -będące niczym innym jak tylko:  dobrowolną zrzutką znajomych, na pokrycie bieżących kosztów funkcjonowania Forum, rozdajemy fajne, kolekcjonerskie gadżety. 

Raz była to naklejka astronomiczna, potem naszywka na czapkę, rękaw,  plecak, futerał  itp. Teraz może być to kubek, długopis latarka...czy cokolwiek sobie zażyczycie. 

Proszę  zgłaszajcie w temacie jaki gadżet teraz chcecie, czy taką naszywkę, Lub może taką naklejkę? Lub....?

5a90467b82b2f_Pi.thumb.jpg.1d664d95d33187fc5eacbf7cb5ea31d7.jpg

 

 

DSC_0001.JPG 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tym razem kubek z kolorowym logo forum.  Ale nie szklany tylko metalowy co by się nie stłukł i co najmniej o pojemności 0,5 litra. Nie koniecznie do picia kawy. ? Wiem nawet kto by takie zrobił.

Bez tytułu.jpg

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 minut temu, lukost napisał:

Dla mnie litrowy kufel z logo FA. ;)

Jest i kufel - cena dość przystępna w porównaniu z metalowym kubkiem, cena bez opakowania 23 - cenę kufla FA proponuję na 50 i mamy cegiełkę. Wzór 90 to własny projekt.

172836261_KFA.thumb.JPG.79d2f138552a8189e830c321991b5180.JPG

Ewentualnie można wybrać kształt/wzór breloczka i zamówić z naszym logo :) 

 

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby akcję przyspieszyć proponuję do jutra - np. 2000 wrzucać pomysły, następnie zrobić ankietę, która jeden wybierze i do dzieła z zamówieniami (jak tu) Adminie :)
Mamy: kubek, kufel, brelok na tę chwilę.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie  moim zdaniem, raczej koszt wytworzenia naszego gadżetu nie powinien przekroczyć 10 zł a tylko z tego względu, żeby w akcji wzięło udział jak najwięcej ludzi :)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignisdei napisał:

Słuchajcie  moim zdaniem, raczej koszt wytworzenia naszego gadżetu nie powinien przekroczyć 10 zł a tylko z tego względu, żeby w akcji wzięło udział jak najwięcej ludzi :)

No to masz breloczki.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lukost napisał:

A nie można dwóch/trzech rodzajów gadżetów zaproponować? Tańsza i droższa cegiełka?

Słusznie prawi. Zróbmy kufelek i breloczek :)

25 kufelków po 50-60 zł i 100 breloczków po np. 15-20 zł

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli breloczki, to może takie "praktyczne":

https://www.flashstore.pl/pendrive/metalowe-aluminiowe/pendrive-fs-010

https://globalgift.pl/20261-Brelok_USBmicroUSB-mo9170-06.html

W dzisiejszych cyfrowych czasach zawsze warto mieć pod ręką jakąś pamięć lub inne użyteczne narzędzie. :)

  • Like 7

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Esku1RES napisał:

Jeżeli breloczki, to może takie "praktyczne":

W dzisiejszych cyfrowych czasach zawsze warto mieć pod ręką jakąś pamięć :)

NO!!! Bomba :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wessel napisał:

Te aluminiowe są 25-30 złotych za sztukę z grawerką ( zam. 20 sztuk) , dzwoniłem. Niektóre są do zamówienia minimum 100 sztuk

To pewnie zależy jeszcze od firmy, wielkości zamówienia i pojemności. Wysłałem dziś zapytania do kilku przypadkowo wybranych firm. Na ten moment przyszło to:

http://markowy-pendrive.pl/produkty/pendrive-klucz/pendrive-klucz/

Nakład: 100 sztuk
Produkt: Pendrive klucz
Znakowanie: Grawer jednostronny

Cena:
4GB - 14,04 zł netto szt.
8GB - 14,22 zł netto szt.
16GB - 14,49 zł netto szt.
32GB - 18,02 zł netto szt.
64GB - 26,33 zł netto szt.

Wysyłka: gratis

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Esku1RES napisał:

To pewnie zależy jeszcze od firmy, wielkości zamówienia i pojemności. Wysłałem dziś zapytania do kilku przypadkowo wybranych firm. Na ten moment przyszło to:

http://markowy-pendrive.pl/produkty/pendrive-klucz/pendrive-klucz/?

Nakład: 100 sztuk
Produkt: Pendrive klucz
Znakowanie: Grawer jednostronny

Cena:
4GB - 14,04 zł netto szt.
8GB - 14,22 zł netto szt.
16GB - 14,49 zł netto szt.
32GB - 18,02 zł netto szt.
64GB - 26,33 zł netto szt.

Wysyłka: gratis

Niestety, to jest bardzo słaba jakość pamięci, z kolegami z pracy mieliśmy kilkanaście takich i niestety wszystkie po 2-3 miesiącach, wyzionęły ducha, a że były to właśnie prezenty promocyjne od zaprzyjaźnionej firmy, to nie było jak reklamować - ta uwaga dotyczy  pendrive 16 GB.

Nie to żebym marudził, tylko szkoda się rozczarować. Z drugiej strony może mieliśmy pecha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, walaand75 napisał:

Niestety, to jest bardzo słaba jakość pamięci, z kolegami z pracy mieliśmy kilkanaście takich i niestety wszystkie po 2-3 miesiącach, wyzionęły ducha, a że były to właśnie prezenty promocyjne od zaprzyjaźnionej firmy, to nie było jak reklamować - ta uwaga dotyczy  pendrive 16 GB.

Nie to żebym marudził, tylko szkoda się rozczarować. Z drugiej strony może mieliśmy pecha ?

Tak, masz rację, że to by było bardzo słabo. Z drugiej strony zastanawiam się jednak jak to faktycznie będzie w przypadku powyższej oferty, dla której podali mi wycenę, jeżeli jest w niej napisane:

image.png.3558728091ca2d0f417d7e5f23aee000.pngIdealnie byłoby, gdyby ktoś znał jakieś sprawdzone źródło, a nie wybierać przypadkowo na chybił trafił. Wybór firm oferujących jest całkiem spory.

Dodane: jakby kogoś interesowało, to przesłali mi też ofertę na mniejszy nakład:

Produkt: Pendrive klucz
Znakowanie: Grawer jednostronny

4GB - 50 sztuk - 14,89 zł netto szt.
8GB - 50 sztuk - 15,05 zł netto szt.
16GB - 50 sztuk - 15,35 zł netto szt.
32GB - 50 sztuk - 18,92 zł netto szt.
64GB - 50 sztuk - 27,41 zł netto szt.

Wysyłka: gratis

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sferoida napisał:

Gadżety są fajne, ale zastanawiam się czy potrzebne. Robimy zrzutkę np. po 50 zł, a ok. 1/3 tej kwoty pójdzie na bajer. Po jakimś czasie jeszcze się okaże, że coś nie działa i będzie suszenie głowy Prezesowi.

Też ta myśl mnie męczyła, moze rzeczywiście odejdziemy od ,,tradycji" i ogłosimy zwykłą zrzutę na funkcjonowanie strony FA......

Ewentualnie można uhonorować darczyńców (jeśli będą chcieli) przydomkiem pod awatarem ,,Przyjaciel FA" jak to robi Astropolis :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wessel napisał:

Czyli płatne konta?

Nie - po cholerkę aż tak formalizować i ograniczać dostęp do strony. Ogłaszamy zrzutkę na działalność strony a później Admin honoruje zasilających konto wpisem ,,Przyjaciel FA" Pod awatarkiem.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to nie musi być żadnych gadżetów.  Cegiełka, to cegiełka. :)

  • Like 2

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, lukost napisał:

A mi się wydaje, że gadżecik może zwiększyć liczbę chętnych do wpłaty. Poza tym fajnie mieć coś hmm, nietypowego i limitowanego ;) (tym bardziej, że w tym roku zabrakło kalendarza). 

Łukasz - też prawda, niemniej taki napis (Przyjaciel FA) będzie nobilitował/zachęcał do wpłat.... A w przyszłym roku jubileusz FA mamy, to zaszalejemy - zaczniemy tak aby na 12 marca mieć sprawę załatwioną. Będzie gadżecik na FA i z X FA :)  
A kalendarz można mieć z logo FA, terminami zlotów itd. ;)

P.S. No i XX wiosenny zlot w Zatomiu będzie :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony gadżet jest fajny, a z drugiej trochę szkoda kasy na niego, a jeszcze bardziej na jego wysyłkę (gdy wysyłka przekracza wartość przedmiotu). Jeśli przedmiot to pozostałbym przy czymś banalnym typu długopisy (nie wiem jak Wam ale u mnie zawsze brakuje długopisu choćbym nie wiem ile do domu przyniósł), albo brelok zwykły czy taki z latarką, do 5zł/szt powinno się dostać. 
Lub zrobić szybką zbiórkę żeby na ten rok funkcjonowania, a tak jak wspomina Jacek większą akcję z gadżetami zrobić za rok przy okazji jubileuszu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie namiar do przelewu,będę za dwa tygodnie w kraju zrobię przelew bezpośrednio na konto.Oprócz tego jeśli będą jakieś gadżety jako cegiełki też chętnie ustawię się po nie w kolejce.

Pytanko? Takie dobrowolne datki to przysłowiowa" co łaska",czy ustalamy jakąś zaokrągloną kwotę.

Pozdrawiam :)

EDIT;

Jeśli chodzi o jakieś pamiątki też byłbym za czymś bardziej extra okazałym z okazji jubileuszu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, marianowski napisał:

Pytanko? Takie dobrowolne datki to przysłowiowa" co łaska",czy ustalamy jakąś zaokrągloną kwotę.

Do tej pory jak widzisz był niby konkret bo gadżet kosztował parę złotych a ilość zakupu naszywki dowolna. Teraz myślę co łaska ,,przeważnie dają" myślę minimum 20 zł...... Jak paręnaście osób wpłaci to rok mamy zapewniony a na przyszły rok - początek akcja jubileuszowa jak wyżej napisałem.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy. Z największą przyjemnością wpłacę na forum, jakkolwiek to zostanie zorganizowane. Chciałbym jednak zaznaczyć, że moim zdaniem posiadanie "fajnego gadżetu" w tym wszystkim jest jednak najmniej ważne. Istotniejsze jest jednak coś innego. Chodzi o samą promocję forum na zewnątrz. Jeżeli nie kubek, pendrive czy podkładka, to niech będzie chociaż ta nalepka lub naszywka. To naprawdę działa. Na swoich notebooku mam naklejone:forum1.jpg.c363e660a3fb3e4a0542e25ac566011b.jpg

Podczas kilku wykładów, które prowadziłem były osoby, które się tym zainteresowały. Notebook był odwrócony napisem w kierunku publiczności. Pewnie weszły później na forum. Czy się zapisały? Tego nie wiem.

Mam też też kilka w obserwatorium i te się przebiły nawet do mediów ogólnopolskich :)

TVN.jpg.578061bd337abd778fa97d22086142f8.jpg 

Podsumowując. Myślę, że warto aby było nas widać i abyśmy pozytywnie różnili się od innych forów.

  • Like 8

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Esku1RES napisał:

Moi drodzy. Z największą przyjemności....

Podsumowując. Myślę, że warto aby było nas widać i abyśmy pozytywnie różnili się od innych forów.

Lubię gdy ktoś potrafi bronić swej opcji mocnymi argumentami.Poza tym nalepka jest tania w produkcji i w przesyłce,jako walor reklamowy też jest super,więc fajnie się wpisuje w temat jako cegiełka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)