Skocz do zawartości

PIPP - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

nigdy nie miałem problemów z PIPP aż to tego momentu, a mianowicie próbując przygotować zdjęcia na końcu processingu w docelowym folderze wyskakuje mi tylko jedna klatka mimo, że wgranych zostało kilkadziesiąt. Dotyczy to takich klatek jak ta poniżej. Czy taką formę zdjęć w ogóle da się przygotować do stackowania,? Autostakkert tego nie ogarnia, zastanawiam się nawet nad innym programem, ale jakim... a może trzeba to przerobić na jakiś inny typ pliku... albo złe ustawienia programu... sam już nie wiem ?

proszę o wszelką pomoc ?

IMG_6149.jpg

Bresser NT 203/1000 EXOS 2, Baader Scopos 30mm, Baader Hyperion 13mm, Baader Hyperion 8mm, SW UWA 5mm, GSO Plossl 4mm, GSO Plossl 26mm, Barlow SW 2x, Barlow ES Focal Extender 3x, ZWO ASI 120MC-S, kilka filtrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Masz gdzieś coś źle ustawione w programie.

Ja do tej pory nie mogę znaleźć zależności że stackuje mi materiał i finalnie mam AVI ale czasami robi mi X zdjęć zgodnie z ilością klatek z nagranego materiału.

Zobacz na samym początku czy nie masz opcji "Join" na dole przy dodawaniu materiału i przy ustawieniach wyjściowch zamiast AVI nie TIFF lub coś w podobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wampum napisał:

Hej.

Masz gdzieś coś źle ustawione w programie.

Ja do tej pory nie mogę znaleźć zależności że stackuje mi materiał i finalnie mam AVI ale czasami robi mi X zdjęć zgodnie z ilością klatek z nagranego materiału.

Zobacz na samym początku czy nie masz opcji "Join" na dole przy dodawaniu materiału i przy ustawieniach wyjściowch zamiast AVI nie TIFF lub coś w podobie.

Tak wlasnie na swiezo rozkminialem temat stackowania z filmu (z komorki). A zaczelo sie od tego, ze nie dawalem rady stackowac samym RegiStaxem, bo mi sie blad Access Violation wywalal. No wiec robie to za pomoca PIPP + AutoStakkert + RegiStax. A wracajac do pytania. To pewno nie to - nie wierze ze taki nowicjusz jak ja, moglby powiedziec cos, czego inni nie wiedza - ale na wszelki wypadek to powiem. W PIPPie dokonujac stackowania przechodze przez wiekszosc zakladek po kolej. W wiekszosci cos tam modyfikuje. I jest wlasnie przedostatnia zakladka Output Options, gdzie wybiera sie jaki  ma byc wyjscowy format - wlasnie np. AVI lub seria zdjec TIFF. Jestes pewien, ze to nie tak banalna przyczyna tego ze raz masz AVI, a raz serie zdjec?

Synta 10 Dobson, Vixen LVW 5mm, 22mm, Ploosl 10mm, 25mm (kitowe z Delta Optical do Synty - nawet nie wiem jaki to producent)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)