Skocz do zawartości

Koszulki na XVIII zlot, projekt.


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu o tym myślałem ale uznałem, ze przymarudzę 4 kwietnia :)

  • Haha 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacek 2 przypiął ten temat

Projekt Jacka E. jak dla mnie spoko. Może tylko zmienić czcionkę w dacie zlotu, bo ta siódemka wygląda jak obrócona litera Ł. 

  • Like 1

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, KrisQ napisał:

Może tylko zmienić czcionkę w dacie zlotu, bo ta siódemka wygląda jak obrócona litera Ł. 

Dorysowana :) To mój projekt wieloletni ;)

  • Haha 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zainteresowanie koszulką zlotową jest wręcz powalające.
Odnoszę wrażenie, że bardziej mi na nich zależy niż Wam-drodzy zlotowicze.
Proponuję więc takie rozwiązanie.

koszulka1.thumb.jpg.370eae7d7db3874c596b2af54db51889.jpgkoszulka3.thumb.jpg.bce8396ffc88a5debc23ab49b1a792ea.jpgkoszulka2.thumb.jpg.ea1997136e299c20959348dfc44f5f16.jpg

Internet aż kipi tego typu grafikami. Wystarczy poświęcić pięć minut swojego cennego czasu...i projekt mamy gotowy.
Jak widać wszystkie przedstawione grafiki mają znaki wodne. Kupno takiego obrazka to koszt plus, minus 10 euro.
Koszt nie jest powalający jeżeli podzieli się go przez ilość koszulkowców.
Mając alternatywę zlotu bez ubranka lub w ubranku z netu, wybrałbym tą drugą opcję.
Co Wy na to. BO CZAS NAGLI JAK CHOLERA.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest problemem przygotować koszulkę idąc na gotowe. Pod górkę robi się gdy tylko trzeba coś samemu wysmyczyć ewentualnie oprzeć to o darmowa grafikę z netu.

Masz rację. Płatnych grafik jest w ciul i jeszcze trochę. Sam je dziś przeglądałem. :) 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wrzucę jeden projekt, jutro dodam jeszcze ze dwa które mam w głowie ale już nie mam czasu. 
Jacku nie wiem czy to takie 5min bo trzecią godzinę nad tym siedzę, a efekt i tak nie taki jak bym chciał. 

Pomysł Ciekawskiej, wykonanie moje.  (czcionkę można by ładniejszą, ja wziąłem pierwszą z brzegu by szybciej) 
1.thumb.JPG.5e51d5589abf76f003e2f64811804b09.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DarX86 napisał:

Dziś wrzucę jeden projekt, jutro dodam jeszcze ze dwa które mam w głowie ale już nie mam czasu. 
Jacku nie wiem czy to takie 5min bo trzecią godzinę nad tym siedzę, a efekt i tak nie taki jak bym chciał. 
 

No dobrze, żebyś miał konkurencję i żeby zmotywować wszystkich nygusów dodaję coś od siebie.

Miałem dziś przed spankiem czytać książkę ale zmotywowany przez "Azarka" usiadłem przy kompie. Troszkę szkoda, że tych projektów jest tak mało i przy tablicy stają wciąż te same osoby. Prawdę mówiąc pomysły już powoli się kończą. 

 

1919763754_GOTOWEJPG.thumb.jpg.938aeb6af7c70b95c3bf017e85c4accf.jpg

 

Tył koszulki to standardowo wypisani uczestnicy zlotu. Proponuję jednak wrócić do tego schematu, który był na początku czyli nicki uczestników opływające logo FA. Te spiralne jakoś tak mi nie leżą i jak dla mnie są mało czytelne. Ale to już niech większość zdecyduje. Na rękawku również można by umieścić małe logo plus ewentualnie pod spodem adres strony internetowej. 

pzdr.

  • Like 1
  • Thanks 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wrzucę jeden projekt, jutro dodam jeszcze ze dwa które mam w głowie ale już nie mam czasu. 
Jacku nie wiem czy to takie 5min bo trzecią godzinę nad tym siedzę, a efekt i tak nie taki jak bym chciał. 
Pomysł Ciekawskiej, wykonanie moje.  (czcionkę można by ładniejszą, ja wziąłem pierwszą z brzegu by szybciej) 
1.thumb.JPG.5e51d5589abf76f003e2f64811804b09.JPG

Podoba mi się ten napis z księżycem. Jak dla mnie to na przodzie mógłby być tylko on. Reszta napisów na plecach i fajno :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - ten dla mnie też jest OK :)

image.png.29ccc9b8d42db257d074dbe4c9e1eed6.png
Zapewne będzie troszkę mniejsza grafika - prawda Jacku?
Ale koszulka ładna.

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, SamuG napisał:

Ta jest dla mnie mega :)

A dałbyś radę wsadzić tam zamiast księżyca coś innego, np jakiś ładny spiralny obiekt? Tak dla porównania :)
Z góry dzięki :)

Niestety nie dam rady, mogę zrobić jajowaty Księżyc :)) 
Spiralny obiekt (zakładam że galaktykę jakąś), zdecydowanie trudniej dostosować by wyglądało to fajnie. Bo kilka kresek schodzących się spiralnie do środka to tak sobie wygląda (przynajmniej dla mnie).  Może przy którymś kolejnym projekcie spróbuję powalczyć, to kilka godzin pracy bez gwarancji dobrego rezultatu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DarX86 napisał:

Niestety nie dam rady, mogę zrobić jajowaty Księżyc :)) 
Spiralny obiekt (zakładam że galaktykę jakąś), zdecydowanie trudniej dostosować by wyglądało to fajnie. Bo kilka kresek schodzących się spiralnie do środka to tak sobie wygląda (przynajmniej dla mnie).  Może przy którymś kolejnym projekcie spróbuję powalczyć, to kilka godzin pracy bez gwarancji dobrego rezultatu. 

 

Darek, zmniejsz tylko rozmiar zadrukowania na piersi i będzie git :)

image.png.0d438bad58f96be088e8d5bfa4921c60.png

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa Jacek ma rację bo jak ktoś ma słuszny brzuszek i założy taką koszulkę to będzie model Księżyca :) Ale sam projekt mega fajny - gratuluję pomysłu!

  • Haha 2

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pawcio napisał:

Taa Jacek ma rację bo jak ktoś ma słuszny brzuszek i założy taką koszulkę to będzie model Księżyca :) Ale sam projekt mega fajny - gratuluję pomysłu!

Właśnie dlatego, IMHO, większe motywy lepiej prezentują się na plecach (garbatych zdecydowanie mniej niż tych z brzuszkami). Kobiet też zdecydowanie mniej, więc napis na piersi jest "na miejscu" ;)

PS: Patrzę na mój własny brzuszek i.. już zastanawiam się w jakiej fazie będzie ten księżyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, SamuG napisał:

Właśnie dlatego, IMHO, większe motywy lepiej prezentują się na plecach (garbatych zdecydowanie mniej niż tych z brzuszkami). Kobiet też zdecydowanie mniej, więc napis na piersi jest "na miejscu" ;)

PS: Patrzę na mój własny brzuszek i.. już zastanawiam się w jakiej fazie będzie ten księżyc ;)

Tu już nie chodzi o eksponowanie tego czy owego ;) Jacek się wypowie, ale wymiary nadruku... Kiedyś o tym pisał ale nie mogę odnaleźć.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że temat ruszył z kopyta. Jak to mówią cel uświęca środki, zatem mój desperacki post przyniósł pożądany efekt.
@DarX86 pisząc o pięciu minutach pracy miałem na myśli to, że w pięć minut znalazłem gotowca w internecie a nie tworzenie projektu samodzielnie.

Słuchajcie moi drodzy !!!
Przed chwilą rozmawiałem z drukarnią, okazuje się, że musimy BARDZO MOCNO PRZYSPIESZYĆ z tematem.
Ja koszulki chcę mieć w domu 1 kwietnia w poniedziałek (zakładam że na zlot przyjadę już w środę) drukarnia ma swoje stałe zobowiązania i dlatego potrzebuje praktycznie na już zamówienie na ilość i rozmiarówkę koszulek. Zaraz zakładam wątek z zapisami który ostatecznie zamykam w poniedziałek 11 marca. Widzę również, że mamy faworyta jeżeli chodzi o projekt. Nie wiem czy mam robić ankietę czy może wybrać ten o którym wszyscy myślą :)
Chodzi o to żeby przygotować pliki do druku, wysłać je do drukarni i czekać spokojnie na realizację tematu.
To tyle, wypowiedzcie się szybciutko w kwestii ankiety.


 

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jacek 2 napisał:

...Nie wiem czy mam robić ankietę czy może wybrać ten o którym wszyscy myślą :)...

 

Skoro tak to żeby nie marnować czasu wycofuję się ze swoim projektem. Może dam mu szansę za pół roku.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jak sam zauważyłeś zainteresowanie tematem jest ogromne. Weź sprawy w swoje ręce bo czekając na odpowiedzi zapuścisz korzenie. Jeżeli chcesz ankietę to zrób taką króciutką, powiedzmy 24 godzinną zaczynając od jutra. Prace można składać dziś do 24,00. Już i tak było wystarczająco dużo czasu.  Albo po prostu bierz ten projekt z Księżycem, dopracujcie szczegóły i działaj z nadrukiem.

Ode mnie tylko jeszcze raz sugestia powrotu do pierwszego schematu nadruku nicków. Czyli te opływające logo FA. Może ktoś coś w tej kwestii? 

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon ale wiesz, że ta spirala na plecach to taka wizualizacja Galaktyki :)
Moim skromnym zdaniem jak najbardziej pasuje do naszego hobby. Oczywiście nie chcę nic forsować. Odniosłem wrażenie, że ludziom się podoba ta zmiana.
Naturalnie można wrócić do starego schematu.
Może ktoś jeszcze się wypowie w tej sprawie.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)