Skocz do zawartości

Zdjęcia Księżyca


depta1234

Rekomendowane odpowiedzi

Takich fotek nie ,,obrobisz" nawet bardzo zaawansowanym programem. Poczytaj dział astrofotografia  ;) Tak robiąc szybko się zniechęcisz, bo poprawy jakości nie będzie  :( http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?board=70.0  http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?board=89.0

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

Kup sobie uchwyt baadera microstage, to powinno poprawić wygodę celowania jak i zredukuje drgania ręki, taki uchwyt przy odrobinie chęci oraz podstawowych narzędzi warsztatowych można samemu zrobić, gdzieś tu był przykład takiego samorobnego uchwytu na forum...poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...

Jesli mówisz o zdjediach Depty, to właśnie tak wyglądają zdjecia nie obrobione natomiast obrobione wykonane zgodnie z zasadami mozesz obejrzeć np tu http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=2523.0

a, sugerowałam się Twoim drugim postem w którym wspominasz o obróbce. W takim razie spoko, o takie zdjęcia właśnie mi chodziło. Jak najbardziej surowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Ciąg dalszy ;). Księżyc z projekcji afokalnej

Zdjęcie z 23.03.2013r. robione: Newtonem 114/900+ aparat Nikon Coolpix L10, obróbka w Gimpie.

post-943-137699889173_thumb.jpg

  • Like 2

Lornetki: Voyager 12x50, SkyMaster 15x70, Bresser Corvette 10x50; statyw fot. Camrock TJ 58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że to jednak pojedyncza klatka, ale przynajmniej chyba aparat już nie jest trzymany przed okularem (śmię twierdzić, że zainwestowałeś w jakiś przytrzymywacz  :P, bo Moonek nie wylatuje tak bardzo z kadru). Jak widać wcale się nie zniechęciłeś tak, jak obawiał się tego Jacek i nadal bawisz się aparatem, więc plus dla Ciebie, tylko chyba jednak przyda się bardziej profesjonalne podejście do sprawy, bo zamieszczając takie fotki na forum astronomicznym wystawiasz się na krytykę ludzi, którym odpowiada tylko wtedy jeżeli wszystko jest lepiej niż perfect  ;D Ja na razie raczkuję w astrofoto, toteż nie będę wytykał błędów, ale powiedz, czy problemem była tylko jedna klatka, czy zła obróbka zdjęcia (o ile da się w ogóle źle obrobić  :D).

Pozdrawiam

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz Mikołaj. Może i jesteśmy (my jako opinia publiczna) krytyczni, ale ma to tylko jeden cel- pomóc w dojściu do perfekcji. Czasami siedząc godzinami nad jednym zdjęciem zaczyna mi się robić wszystko jedno jaki odcień szarości tam będzie. Pokazanie zdjęcia komuś ze "świeżym okiem" jest bardzo owocne a uwagi tej osoby są bezcenne. Dlatego warto wrzucać na Forum nawet nie idealne zdjęcia.

  • Like 1

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz Mikołaj. Może i jesteśmy (my jako opinia publiczna) krytyczni, ale ma to tylko jeden cel- pomóc w dojściu do perfekcji. Czasami siedząc godzinami nad jednym zdjęciem zaczyna mi się robić wszystko jedno jaki odcień szarości tam będzie. Pokazanie zdjęcia komuś ze "świeżym okiem" jest bardzo owocne a uwagi tej osoby są bezcenne. Dlatego warto wrzucać na Forum nawet nie idealne zdjęcia.

Ja nie twierdzę, że złym jest wstawianie "nieidealnych" fotek na FA, tylko staram się, żebyście Kolegi zbytnio nie objechali, bo jeszcze zrezygnuje z tego wszystkiego. Oczywiście, że forum jest bardzo pomocne przy dalszym udoskonalaniu swojej pracy i jak najbardziej doceniam to, że depta udostępnia nam swoje zdjęcia, mi z resztą one się podobają i sądzę, że podobne zdanie będzie miał niejeden amator w kwestii astrofoto, bo przecież miało być zdjęcie Księżyca i jest zdjęcie Księżyca  ;)  Poza tym autor sam powiedział, że obrobił to w gimpie, więc ja bym się niczego więcej nie spodziewał,a przecież i tak jest dobrze.

Moja rada dla fotografa: zrób więcej klatek, wszystko ładnie zestackuj i pokaż jak dużo można wyciągnąć z tego telepka  8) 

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Załamać się można - wreszcie wolne i wydawało by się, że pogoda OK, a tu wielka D....  >:( >:( >:(  Do 03.00 w nocy siedziałem w krótkich spodenkach i zlotowej koszulce, wszystko w betoniarce pływało ta fotka w temperaturze 24 stopni.
Obraz pływał i żadne ustawienia nie pomagały
C11, DFK, 170 klatek, RegiStax i trochę PS  :(
PS. A na Saturnku mi powychodziły kolorki abberki  :o jak bym z lichego achromatu robił  >:(

post-587-137699905694_thumb.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamać się można - wreszcie wolne i wydawało by się, że pogoda OK, a tu wielka D....  >:( >:( >:(  Do 03.00 w nocy siedziałem w krótkich spodenkach i zlotowej koszulce, wszystko w betoniarce pływało ta fotka w temperaturze 24 stopni.

Obraz pływał i żadne ustawienia nie pomagały

C11, DFK, 170 klatek, RegiStax i trochę PS  :(

PS. A na Saturnku mi powychodziły kolorki abberki  :o jak bym z lichego achromatu robił  >:(

Miałem to samo podczas ostatniej sesji więc rozumiem rozczarowanie Jacek.  ;)

Lyra 102/1100 achro, WO Redcat 51 apo,  HEQ5 pro, Skywatcher Star Adventure, 8x42, Asiair

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Ostatnia pełnia czyli w nocy z 18/19-10-2013. Tej nocy miało miejsce półcieniowe zaćmienie  Księżyca. Niestety, pomimo że faza zaćmienia wynosiła 75%, nie zaobserwowałem żadnego pociemnienia tarczy. Nie wiem dlaczego tak się stało i nie potrafię tego wytłumaczyć... W porównaniu do podobnego zaćmienia z 25-04 tego roku, jest zasadnicza różnica.

post-71-0-19822900-1382471366_thumb.jpg

post-71-0-91054700-1382471075_thumb.jpg

  • Like 2
M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci wytłumaczę :)

 

Ostatnie zaćmienie miało 79% ale półcieniowego, czyli Księżyc nawet się nie zatopił całkowicie w półcień.

 

Natomiast w kwietniu mieliśmy 2% ale cieniowego, więc Księżyc otarł się o cień i dlatego było wyraźnie widać pociemnienie i ogólny spadek jasności.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci wytłumaczę :)

 

Ostatnie zaćmienie miało 79% ale półcieniowego, czyli Księżyc nawet się nie zatopił całkowicie w półcień.

 

Natomiast w kwietniu mieliśmy 2% ale cieniowego, więc Księżyc otarł się o cień i dlatego było wyraźnie widać pociemnienie i ogólny spadek jasności.

Ha! A ja byłem pewien ze w kwietniu to tez półcieniowe... No i wszystko jasne:) Dzięki

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)