Skocz do zawartości

Zdjęcia Księżyca


depta1234

Rekomendowane odpowiedzi

.. Na tranzyt Wenus kilka lat czekaliśmy i jakoś zleciało ;)

No teraz poczekamy tylko do 11 czerwca 2247 - pogoda dla nas oczywiście zamówiona 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

No Przemo - Tak jak napisałem w wątku z Jupiterkiem - to jest Klasa - zaczynam się obawiać o palce swoich stóp, bo po otwarciu kolejnych Twoich fotek mogę szczęki nie opanować i mi na nie spadnie 8)

,,US-owy" wymiatacz z Ciebie niemal wyrósł :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Przemo - Tak jak napisałem w wątku z Jupiterkiem - to jest Klasa - zaczynam się obawiać o palce swoich stóp, bo po otwarciu kolejnych Twoich fotek mogę szczęki nie opanować i mi na nie spadnie 8)

,,US-owy" wymiatacz z Ciebie niemal wyrósł :)

Bardzo mi schlebiasz Jacku za co dziękuję, ale muszę Tobie powiedzieć ( napisać) że naprawdę warunki były niesamowite i tak naprawę żałuję że nie zastosowałem soczewki Barlowa x2 bo to byłaby dopiero uczta. :) Ale i tak nie ma co narzekać

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Udało się naumieć obsługiwać QHY - prawie. Bo czym jest ta kratka?

 

W innym wątku pisał Jacek o debayeryzacji, ale nie ma takiej opcji w QG.

 

W ciągu dnia napstrykałem coś w ustawieniach i na lampce było ok, ale na Łysym znów wylazły kwadraciki ;-(

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

post-1305-0-70714800-1391712954_thumb.jp

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że czeka mnie zmiana detektora ;-P

A spróbuj tak  bo nie mam Twojego avika.

Zainstaluj sobie FireCapture. W jego katalogu głównym jest program - Debayer.exe - otwórz go i załaduj ten Twój avik - zobaczysz czy pozytywnie przemieli - moze problem sam się rozwiąże ??? ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, dziękuję bardzo za pomoc, dozgonnie wdzięczny jestem ;-)

 

Po sprawdzeniu w FC jak radziłeś i wywaliło tam jakiś komunikat (teraz już nie pamiętam jaki) ale naprowadziło mnie to na trop by pogrzebać w opcjach PIPP i tu już pamiętam co zrobiłem, wypluwa ładne gładziutkie pliki.

 

Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam. 

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troche odbiegając od tematu, ale w ostatnie trzy dni udało mi się więcej ogarnąć/zrozumieć/zrobić niż w ostatni rok, a to dlatego, że już mnie wkurzał brak postępu.

Jednym słowem, albo trzema: jestem zadowolony ;-)

 

Oczywiście FA i Wy macie wielki udział w tym postępie. Dziękuję.

PTMA o. Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, dziękuję bardzo za pomoc, dozgonnie wdzięczny jestem ;-)

 

Po sprawdzeniu w FC jak radziłeś i wywaliło tam jakiś komunikat (teraz już nie pamiętam jaki) ale naprowadziło mnie to na trop by pogrzebać w opcjach PIPP i tu już pamiętam co zrobiłem, wypluwa ładne gładziutkie pliki.

 

Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam. 

Cieszę się :)  Ale przepuszczenie przez Debayer. exe zrobi Ci to samo z całym avikiem. Widzisz i kamerka uratowana. Jak to dobrze ze jest FA 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jacek, za bardzo przeostrzyłeś - teraz jest zbyt chropowaty. Jak dla mnie to pierwsza wersja przemo jest nieco za jasna, a druga już zbyt ciemna -coś pośredniego by było dobre.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Postanowiłem pochwalić się zdjęciami Łysego wykonane ok 2 lat temu   ;) Czasy to 1x1/200 Iso 100 lub 200 nie pamiętam dokładnie + Synta 8   ;)

 

post-1409-0-37031000-1396646731_thumb.jp

 

post-1409-0-06120200-1396646733_thumb.jp

 

post-1409-0-34592400-1396646735_thumb.jp

 

post-1409-0-13937900-1396646737_thumb.jp

  • Like 3

Synta 8 , Montaż Celestron CG5GT ,Canon 40D, Canon 300D+kabelek do długich czasów + Laptop Lenovo , Canon SX20 IS , Tair 3S, Rosyjska lornetka  7x50 , Jupiter 21M ,Grzałki , Baader Genuine Ortho 5mm i parę kolorowych filtrów :)  

f684.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Wow

Jak nic fotografia na okładkę kalendarza.

Codowna chwila na zawsze.

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudne a to zaraz po zachodzie robione bo słońce jeszcze łapie chmury. Poluje ba takie pierzaste podświetlone też są śliczne

Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo postów zniknęło.

Ok. 24 postów zostało usunięte przeze mnie własnoręcznie. Zrobiłem to po naradzie z Globalnymi i Opiekunem działu Astrofotografii. Nie ma żadnych dowodów na manipulację zdjęciem, więc cała dyskusja w temacie była bezpodstawna, autor przestawił ponadto screeny z matrycy Nikona gdzie widać było parametry zdjęcia.

Ze swej strony proszę tylko o powściągnięcie emocji, kategorycznie też nie zgodzę się na jakiekolwiek zastraszanie użytkowników za wypowiedzenie własnego zdania, nawet zastraszanie środkami prawnie dozwolonymi. Nikt tu nikogo nie nazywał oszustem, próbowano odnieść się tylko do technik oraz etycznej strony obróbki! Pochwalam natomiast udowadnianie swojej racji podparte twardymi argumentami jak w.wym. "screeny" RenimSSa - tak to należy załatwiać. Nie jesteśmy na forum dresiarskim ale miłośników astronomii. Z obu stron od adwersarzy wymagamy zatem wysokiej kultury wypowiedzi!

Z poważaniem Administrator!

  • Like 6

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4ypy5u3a.jpgyma7ates.jpg

Łysy z dzisiaj.

Obiektyw synta 6" dobson + okular gso 6mm i meade 4000 32 mm

Detektor HTC desre 500

"Zdjęcia z ręki"

  • Like 5
Meade LB 12"
Lornetka DO 10x50+ statyw foto made in germany,,
Scopos 30mm ,Meade SWA S5000 16mm,  ES 8.8mm , Ortho 10mm, Bino TS
Antares ALP 1,25" Bader SC 1,25" 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)