Skocz do zawartości

Zdjęcia Księżyca


depta1234

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Moje pierwsze zdjęcia "Łysego"

 

I zobacz Kolego Piotrze - nic, ale to nic nie napisałeś odnośnie sprzętu, którym Munia uwieczniłeś...

Tyle o to prosimy.... Myślałem, ze opis znajdę na zalinkowanej stronie a tam: ,,Krótka szybka sesja fotograficzna naszego naturalnego satelity z piątkowego wieczora."

To wszystko.

Czy tak trudno napisać np. Canon 400D, ISO 200 1/250s, SW 200/1000 ??? Tak niewiele a tak dużo daje wszystkim, którzy w przyszłości chcą uwiecznić naszego satelitę ????

Zobacz - pod Twoim postem w temacie Słońce jest post Kolegi sferoida dotyczący fotek Słonka - Jest tam napisane dokładnie to o czym napisałem .... http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/47-slonce-na-dzis/page-33#entry74702

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Księżyc (w ognisku) z SW ED 80 + 600D

Jakieś czasy, ISO ??? - To pojedynczy strzał ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam
Cierpię ostatnio na brak czasu. Wszystko liczę podwójnie icon_biggrin.gif (f****e wie o co chodzi),
Wrzucam po trochu materiał z 04.11.2014.
Tego dnia atmosfera strasznie falowała. Zdjęcia są straszne.
Poprawiam je kontrastem i korekcją gamma w IrfanView.
Moje wcześniejsze zdjęcia (jakieś dwie strony wcześniej) są lepszej jakości.
Na jakość zdjęć ma nie tylko wpływ sprzęt ale i jakość atmosfery.
Szczęśliwi ci, którzy pasje mogą pogodzić z obowiązkami.
Pozdrawiam

post-3515-0-39519200-1415301990_thumb.jp

post-3515-0-73642200-1415301996_thumb.jp

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tycho i Clavius

oraz link do filmiku, gdzie będzie można zobaczyć

falowanie atmosfery 4 listopada

http://youtu.be/XOXDGcD5VIA

Hej Rafał 123

 

A nie pomyślałeś o obróbce pliku AVI ?   Pozbędziesz się szumu który jest generowany przez wysokie ISO oraz zyskasz na ostrości.

Bardzo ładnie z Twojej strony za dokładne opisy Twoich wypocin . Masz u mnie polubienie z tego powodu ;)  Pozdr. Przemo

http://puu.sh/ar7Lj/3e788532b6.jpg

SW 300/1500  ASI120MM , ASI178MM  NEQ6

 

sygnatura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W dniu 04.11.2014 seeing był słaby. Pokazuje go na poniższym linku.

 

Ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy pogoda i czas pozwoli wykonałem kilka zdjęć Księżyca

ze słabszą ostrością. Braki ostrości próbuję nadrobić opisem.

http://youtu.be/XOXDGcD5VIA

 

Od razu rzuca się w oczy Krater Plato (1). Poniżej niego piękne i ciemne Morze Deszczu (2), z Zatoką Iridum (3). Ponad

zatoką Góry Jura (4) z Kraterem Sharp (5) już na brzegu zdjęcia oraz Kraterem Bianchini (6). Powyżej nich Krater Harpalus (7)

znajdujący się w Zatoce Rosy (8). Jescze wyżej Krater South (8), Herschel (9) oraz Karpenter (10).

 

Na prawo od Plato słynne Alpy (12), natomiast Nad nim mamy Morze Zimna (11). Powyżej niego Kratery Anaximenes (13),

Philolaus (14) oraz Epigenes (15) i Bond (16). W prawym dolnym rogu niewyraźny Krater Arystoteles (17).

 

Jeżeli pomyliłem się w podaniu nazw, to proszę mnie poprawić. Korzystałem z dostępnych mi mapek.

Pozdrawiam

post-3515-0-32486900-1415648651_thumb.jp

post-3515-0-38469300-1415648659_thumb.jp

post-3515-0-68197600-1415648666_thumb.jp

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W tak zwanym "wolnym czasie" udało mi się zlokalizować na poniższym zdjęciu kilka obiektów, co sprawiło mi to trochę radości i tym właśnie dzielę się z Wami.

 

Na zdjęciu cypel oddzielający od północnego wschodu Morze Jasności, od Morza Spokoju na południowym wschodzie. W centrum zdjęcia Krater Manilius (4) otacza Morze Oparów.

Przedłużenie cyplu w kierunku północnym to Góry Bałkany (1). Duży krater u wierzchołka cyplu to Plinius (2). Idąc wzdłuż cyplu mamy Krater Menelaus (3)

Menelaus - król Sparty i mąż Heleny, znaczenie z greckiego to "przeciwstawiający się ludziom".

Na prawo od Krateru Menelaus (w tym troszeczkę ciemniejszym obszarze) znajduj ą się Kanały Menelaus (5). Na zdjęciu mamy też kilka jezior, takich jak: Jezioro Lenitatis (6), Jezioro Hiemalis (7), Jezioro Gaudii ( 8), Jezioro Doloris (9). W półocno zachodniej części Morza Jasności mamy Zatoka Honoris (12). Udało mi się też zlokalizować kilka dużych kraterów: Krater Juliusz Caesar (10), Krater Boscovich (11), Krater Bessel (13), Krater Agrippa (14), Krater Godin (15), Krater Ross (16), Krater Maclear (17), Krater Sosigenes (18), Krater Arago (19), Krater Triesnecker (20).

 

Pozdrawiam

post-3515-0-68933800-1415893265_thumb.jp

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)