Skocz do zawartości

Jasna Gwiazda nocą na wschodzie nieba


Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie.

Dziś wstałem w nocy ok 3.30 bo zbudziła Mnie Pełnia na zachodniej stronie nieba i przeszedłem z ciekawości do drugiego pokoju na część wschodnią i zobaczyłem mocno świecącą Gwiazdę niedaleko niej były 2 ale ich "wielkość" w porównaniu z tą pierwszą była mniejsza.

Co to za Gwiazda/Planeta?

Przy okazji zobaczyłem spadającą gwiazdę, czy jakiś rój się pojawił?

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To popatrz sobie co mogłeś widzieć  ;)

A tutaj możesz poczytać co ,,spada" http://cybermoon.pl/kalen/meteor.html

post-587-137699853307_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocne marki  nic nie robią tylko łażą po nocach  :P Wtedy Wenus wchodzącą zobaczyć nietrudno, tylko ona tak daje po oczach!  8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Bo ma w nocy światła włączone..jak ma latać po nocy bez świateł ????

Widocznie leciał na "długich"...

Taaa...... A jak obiekt migocze to oznacza, że włączył kierunkowskaz i wyprzedza innego satelitę...  ;D

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Księżyc powoli zbliża się do nowiu, który będzie miał miejsce w przyszły poniedziałek. Po drodze zakryje dość jasną gwiazdę ? Leonis oraz przejdzie blisko Wenus. Przez większą część nocy można obserwować Jowisza oraz meteory z corocznego roju Orionidów. Ich aktywność największa będzie w następnym tygodniu, ale już można próbować je dostrzec i/lub sfotografować.

W związku z niedługim nowiem Srebrnego Globu naturalnego satelitę Ziemi można obserwować nad ranem, niewiele przed wschodem Słońca. Na początku tygodnia Księżyc miał jeszcze fazę 52%, ale z każdym kolejnym dniem będzie przyjmował kształt coraz cieńszego sierpa. W poniedziałkowy poranek Księżyc świecił wysoko na niebie, ale do niedzieli znacznie skróci czas przebywania na niebie przed wschodem Słońca. W tym czasie przemieści się z gwiazdozbioru Bliźniąt do gwiazdozbioru Panny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w temacie o komecie pomyliłem się, to nie Wiki-bot. Skubaniec jest bardziej uniwersalny, ciągnie też z serwisu astronet.pl  :o :o

Zostawiłem mu jedno konto...zobaczymy czy wyluzuje!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy i mam nurtujące mnie pytanie.

Z góry przepraszam, że akurat w tym wątku...

Dziś wczesnie rano dokładnie o godzinie 6:00 na południowym-wschodzie gdzieś na "wysokości" (nie wiem jak to nazwać) 40 stopni... widziałem bardzo jasną "gwiazdę" o tej porze na niebie swiecą tylko dwa tak jasne obiekty ( nie licząc księżyca). Wie ktoś może co to za obiekt?

Dodam, że tuż przy nim, po lewej stronie znajdował się ledwie widoczny obiekt.. mniejsza gwiazda lub księżyc?

z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny nick - mnożą mu się jak króliki - człowieku - przecież wcale nie jesteś ani dowcipny, ani oryginalny (to już było). Wymyśl coś godniejszego siebie, a zapewne wysoko się cenisz. To jest dno dna  ;)

Oj Panie Korybut  ???

Tranox - nie widzisz, że próbuje sobie jajka z nas robić - sam ich nie posiada co widać po zachowaniu  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny- mnożą się jak króliki - człowieku - przecież wcale nie jesteś ani dowcipny, ani oryginalny (to już było). Wymyśl coś godniejszego siebie, a zapewne wysoko się cenisz. To jest dno dna  ;)

Oj Panie Korybut  ???

Tranoxsiku - nie widzisz, że próbuje sobie jajka z nas robić - sam ich nie posiada co widać po zachowaniu  :)

Nie miałem w planach być "ani dowcipny, ani oryginalny". Po prostu byłem ciekaw, a że jestem w tym laikiem to po prostu zapytałem. Więc nie wiem po co od razu takie nastawienie Panie JacekErbel ;) Bądźmy życzliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w planach być "ani dowcipny, ani oryginalny". Po prostu byłem ciekaw, a że jestem w tym laikiem to po prostu zapytałem. Więc nie wiem po co od razu takie nastawienie Panie JacekErbel ;) Bądźmy życzliwi.

Szanowny Kolego.  Od kilku dni - mamy dowcipnisia, który ma identyczny styl pisania i zadawania pytań - próbując robić z nas jak uważa przysłowiowych balonów. Jeśli rzeczywiście Twoje pytanie było szczere i z chęci zdobycia astro-wiedzy - PRZEPRASZAM POMYLIŁEM SIĘ. Lecz jeśli ,,pogrywasz" co sugeruje styl i jednak skrywana fachowa wiedza to przeczytaj co napisałem wcześniej kilka razy  >:(

Tranoksiku było z sympatii - zmieniam  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze gosc powaznie pyta? Jesli tak to Tranox ma racje dwa jasne obiekty na poludniowym wschodzie to Wenus i Saturn. Nie gniewaj sie kolego ale ostatnio mamy tu takiego spamera ktory zasypuje dziwnymi pytaniami i jest bardzo upierdliwy. Musial ostro juz rozdraznic Jacka skoro tak ostro zareagowal, bo to niespotykanie spokojny czlowiek :-). Edit. sorry Jacek, pisalem z telefonu i nie widzialem twojej odpowiedzi o dowcipnisíu. Ale to potwierdza ze mowimy prawte :-). Filip, nie bierz tego zdrobnienia za zla monete bo daje moj najlepszy okular ze Jacek nie zrobil tego zlosliwie :-). To wyjatkowo sympatyczna barwna postac :-D. Jak go kiedys poznasz na zlocie to "pokochasz" faceta ;-)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)