Skocz do zawartości

Plan zlotu i konkurs na najlepszy wykład, prelekcję zlotową.


Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi donieść, że naszym sponsorem po raz kolejny będzie nasz Partner firma:

image.png

Która, przygotowała w ramach naszego zlotowego konkursu

Atrakcyjne nagrody takie jak:

Teleskop Sky-Watcher BK 909 AZ3 90/900

2d56109f97a13af3dfabef4a36a8b9669effd2e9

 

 

 

Zestaw okularów Q-Classic 

image.png

 

 

Voyager II 10x50 WA

Lornetka-Delta-Optical-Voyager-II-10x50-

Oraz wiele innych...?

 

Jest więc o co powalczyć! Proszę wypełnijcie program zlotowy atrakcyjnymi prelekcjami a każdego nagrodzimy!

Czekam na Wasze propozycje! Podawajcie je tu w tym temacie. A wkrótce wpiszę je w plan zlotu!

 

 

 

 

PROGRAM XVIII ZLOTU


czwartek 04.04.2019

  • Od 14.00 Powitanie, zakwaterowanie, rejestracja i wydanie identyfikatorów, czas wolny integracja.
  • 15.15 Obiadokolacja.
  • 17.00-19.00 Czas wolny
  • 21.30-Ognisko dla zlotowiczów /obserwacje/foto do rana

ps. względnie integracja.


piątek 05.04.2019

  • 8.30 Śniadanie
  • 13.00 Czas Wolny/ wycieczka szklakiem po Parku Narodowym dla chętnych traperów, fotografów i miłośników przyrody.
  • 15.00 Obiadokolacja
  • 16.00 Wykład tematyczny   (czekamy na Prelegenta
  • 17.00 Wykład tematyczny   Temat: astroEQ - budujemy własny napęd go -to. -(Prelegent: Zielu)
  • 20.00 Przyjazd dzieci ze szkół oraz gości
  • W świetlicy Zatom - Pyrlandia : Wykład astronomiczny dla dzieci i młodzieży   (Prelegent: Ignisdei)
  • 21.30- obserwacje/foto do rana

 

sobota 06.04.2019

  • Od 08.00  Śniadanie.
  • 9. 00 Udajemy się  wycieczkę dofinansowaną przez Burmistrza Drawna (szczegóły pod linkiem )
  • 10.00 spędzamy czas w skansenie Wału Pomorskiego Wałcz ,,Cegielnia'' ok. 40 minut do 1 godziny.
  • 11.00 Idziemy później sami na wybrane obiekty Grupy Warownej Marianowo (leży w bezpośrednim sąsiedztwie z ,,Cegielnią'')
  • 12.30  Jedziemy drogą krajową nr 22 do Starego Osieczna. Tutaj zwiedzamy obiekty z czasów II W. Światowej.
  • 15.00 Jesteśmy w Zatomiu

Jeśli ktoś chce indywidualnie mogę załatwić spływ kajakowy po Korytnicy ale finansowanie we własnym zakresie.

- dla niezainteresowanych czas wolny

  • 15.30
  • 16.30 Wykład tematyczny   "Amatorska radioastronomia - mapowanie Drogi Mlecznej ze swojego podwórka" (Prelegent: Filip)
  • 17.30 Wręczenie nagród w Konkursie Henia  :)  oraz  wspólne zdjęcie 
  • 18.00 Obiadokolacja
  • 19.00, Obserwacje/foto do rana


niedziela 07.04.2019

  • 9-10.00 Śniadanie
  • 10-12.00 Pakowanie, obserwacje Słonka, pożegnania
  • 12.00 opuszczamy ośrodki  - rozpoczynamy przygotowania do " XIX ZLOTU jesień 2019 r.
  • Po powrocie do domków dzielimy się na FA wrażeniami i fotografiami z XVIII zlotu ? OBOWIĄZKOWO.

WAŻNE.

Wszelkiej pomocy w rozwiązaniu napotkanych problemów, szczególnie Koleżankom i Kolegom, którzy na Zlot do Zatomia zawitają po raz pierwszy, bardzo chętnie udzielą członkowie Rady FA,

 

Kolega Łukasz ? jolo ? Pyrlandia ? pokój nr 3

Kolega Marek ?Panasmaras ? Pyrlandia ? pokój nr 5

 

a w szczególności o każdej porze dnia i nocy organizator:


Kolega Robert ? ignisdei ? Pyrlandia ? pokój nr 7

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgłaszam prelekcji ale jak zawsze jestem do dyspozycji każdego, kto chce zbudować sobie teleskop. Jeśli chcesz coś zaprojektować, dopytać, poradzić się w jakiejkolwiek kwestii budowy teleskopu, to zapraszam do pok. nr 5 w Pyrlandii :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie będę wymieniał nazwiska ani wskazywał palcem ale ostatnio na jesiennym zlocie Zielu zapowiadał wykład o AstroEQ :)

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym chciała zarezerwować termin w sobotę o 16:30, mój chłopak przygotuje prelekcję "Amatorska radioastronomia - mapowanie Drogi Mlecznej ze swojego podwórka" :) 

  • Like 4

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2019 o 23:37, Pawcio napisał:

Ja tam nie będę wymieniał nazwiska ani wskazywał palcem ale ostatnio na jesiennym zlocie Zielu zapowiadał wykład o AstroEQ :)

Rezerwuje piątek godzina 17

Temat:  astroEQ - budujemy własny napęd go -to.

?

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ciekawska napisał:

To ja bym chciała zarezerwować termin w sobotę o 16:30, mój chłopak przygotuje prelekcję "Amatorska radioastronomia - mapowanie Drogi Mlecznej ze swojego podwórka" :) 

Masz to :)A propos, Twój chłopak jak ma na imię, bo muszę go wpisać?

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jako ciekawostka, ale wrzucam. Na chwilę obecną transit-finder pokazuje dwa tranzyty ISS na tle Słońca, ale przy Słońcu kilka stopni nad horyzontem. Oczywiście to za nisko, żeby sensownie cokolwiek zarejestrować, ale wydaje mi się, że jako ciekawostkę można spróbować zerknąć, czy w ogóle coś da się zobaczyć/sfotografować.

image.png.8f2b147f9584b8213a40a65b62d8a84a.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jeszcze dodaję info o tym, że w czwartek o godz. 13 jest start Progressa MS-11 do ISS, a będą jeszcze wieczorne przeloty ISS (choć już dosyć nisko nad horyzontem...).

Jeśli chodzi o powyższe tranzyty ISS to nadal aktualne. Piątkowy wypada nawet idealnie przez Zatom:

1153445700_pitek.thumb.png.63ec3e6e12239355dd7611c28872ba4d.png

 

Sobotni:

 

sobota.thumb.png.c2fd27311d4a7eee2ea90da622b6aecd.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do planu to dla mnie jest ok poza jednym wyjątkiem. Proponowałbym zdjęcie grupowe zrobić po śniadaniu w sobotę, gdyż nie wszyscy a miedzy innymi i ja nie będą obecni do godz. 17-tej  a wyjadą szybciej tj po śniadaniu. Ale to jest tylko moja mała sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mirek napisał:

Co do planu to dla mnie jest ok poza jednym wyjątkiem. Proponowałbym zdjęcie grupowe zrobić po śniadaniu w sobotę, gdyż nie wszyscy a miedzy innymi i ja nie będą obecni do godz. 17-tej  a wyjadą szybciej tj po śniadaniu. Ale to jest tylko moja mała sugestia.

Propozycja OK - przesuniemy również wręczenie nagród Henia i cykniemy fotkę. Przecież powinno nas być na niej jak najwięcej :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

W całym ferworze zdarzeń. Zapomniałem posumować konkurs.:wallbash: BARDZO PRZEPRASZAM!  Robię to czym prędzej ...

 

 

NA XVIII ZLOCIE WYGŁOSZONO DWIE PRELEKCJE
 

1. Wykład tematyczny,  "astroEQ - budujemy własny napęd go -to". - (Prelegent: Zielu)

ORAZ

 

2. Wykład tematyczny   "Amatorska radioastronomia - mapowanie Drogi Mlecznej ze swojego podwórka" (Prelegent: Filip)

 

Decyzją Jury: 

- pierwsze miejsce, oraz nagrodę Teleskop Sky-Watcher BK 909 AZ3 90/900 otrzymał  Kolega Filip,

- drugie miejsce, oraz nagrodę Zestaw okularów Q-Classic  otrzymał  Kolega Zielu

 

Trzeciej nagrody nie przyznano-o niej powiemy w innym wątku.

 

 

Serdeczne gratulacje!

Naszym sponsorem tradycyjnie  był nasz Partner firma:

image.png

 

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)