Skocz do zawartości

Wycieczka na zlocie, szlakami historii !


Rekomendowane odpowiedzi

Zlotowicze!

Sobotę tego zlotu chwiałbym skonstruować nieco inaczej. Otóż nadarza się okazja zorganizowania 4 - godzinnej wycieczki fakultatywnej. Nie mogę zorganizować wycieczki astronomicznej -bo takich obiektów w pobliżu brakuję. Mogę jednak zorganizować wycieczkę szlakami historii regionu. Dla miłośników bunkrów, ciemnych korytarzy, atrakcji militarnych ... i nietoperzy. Na ja jednej już takiej byliśmy w "Wisielczej Górze".

Tu film dla chętnych i tych co nie widzieli. 

 

***********************

Teraz mamy szerszy wymiar i więcej do zobaczenia:

Wycieczkę poprowadzi znawca regionu i profesjonalny  przewodnik Pan Tomasz Bogucki.

  • Wyjeżdżamy ok. 8.30 - 9.00 aby być na miejscu o 10. 00
  • zależności od ilości osób spędzamy w skansenie Wału Pomorskiego Wałcz ,,Cegielnia'' ok. 40 minut do 1 godziny. Opcjonalnie idziemy później sami na wybrane obiekty Grupy Warownej Marianowo (leży w bezpośrednim sąsiedztwie z ,,Cegielnią'') co zajmie ok. 1 do 1,5 godziny.

image.png

 

 

1-KCM_9074.jpg

17271_image_1.jpg

 

gwc_DSC5950.png

 

  • Później jedziemy drogą krajową nr 22 do Starego Osieczna. Tutaj spędzamy od 1,5 do 2 godzin. Wszystko zależy ile osób będzie i ile obiektów chcemy zobaczyć.

 

 

 

 

  • W dobrym tempem samo zwiedzanie zajmie 4 godziny. Dojazd - całość ok. 2,5 godziny (osobówką szybciej - ok. 2 godzin). 

Koszty

Koszty: za darmo bo: 300 zł za przewodnika i wejściówki (sfinansujemy z dotacji Gminy Drawno)

Dojazd w zależności ilu nas będzie: albo załatwię autokar albo naszymi autami. I tu płacimy lub jedziemy na swojej zupie ;) .

Moje pytanie brzmi:  kto z Was Zlotowicze chce wziąć udział w wycieczce? Muszę znać liczbę do  czwartku... Skansen Cegielnia jest otwierany wyłącznie dla nas i administratorzy obiektu muszą być pewni, co do ilości osób.

Otwieram listę chętnych ja zawsze marzyłem o takiej wyprawie!

1)Ignisdei

 

 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Anva napisał:

Musiałeś to zorganizować teraz!!!!!??
Jak nie wypali to może przenieś  na jesień  będzie nas dwóch.

Myślę, że wypali. :)

Robert, świetny pomysł.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemo77 napisał:

Może spływ uda się zorganizować w piątek aby nie trzeba wybierać a i chetni sie znajdą pomimo kosztów po naszej stronie ;)

Ok to zależy od Was. Mogę Wam za załatwić spływ w piątek.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam!

Wpisujcie  się  na listę wycieczkową!!!!

Muszę mieć ją do czwartku!

_______________________________

1. Ignisdei

2. Przemo77

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Hagen napisał:

Tylko uważajcie bo dziś w UWADZE na TVN pokazali jak zatruwana ściekami jest Drawa i tamtejszy park narodowy a władza z Drawna ma to w poważaniu. Psia mać, nie ma już żadnych świętości w tym kraju.

Faktycznie, oglądałem to. Niezły syf :(

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kali82 napisał:

Witam. Jak przygarniecie pojedynczego żuczka , który będzie pierwszy raz i raczej w pojedynkę bo nikt z moich znajomych nie ma zajawki to bym się pisał.

Każdy zlotowicz jest mile widziany na wycieczce. Skopiuj listę powyżej i dopisz swojego nicka.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ignisdei
2. Przemo77
3. Kali82
4.Kasia
5.Krzysztof
6.Pawcio
7. Janusz G.
8. Janusz G. +1

 

Synta 14'', Synta 10'' dob, Nikon EX 10x50, Celestron 102/500 SLT, TV UHC 2'', Hyperion 31mm, ES 24mm, ES 14mm, ES 8.8mm, ES 6.7mm, Vixen  NLV 5mm, GSO 2x ED 2''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ignisdei
2. Przemo77
3. Kali82
4.Kasia
5.Krzysztof
6.Pawcio
7. Janusz G.
8. Janusz G. +1
9. darius

10. darius + 1

SW Dobs 12" rozsuwany, Coronado PST 40/400, ES 24 mm, LVW 13 i 8 mm, WO SWAN 33 mm, filtry UHC-S, O-III, H-beta, Powermate 2,5x Tele Vue i inne rzeczy, mniej ważne ale też potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ignisdei
2. Przemo77
3. Kali82
4.Kasia
5.Krzysztof
6.Pawcio
7. Janusz G.
8. Rysia (Janusz G. +1)
9. Michał (Janusz G + 1)
10. darius
11. darius + 1
 

Synta 14'', Synta 10'' dob, Nikon EX 10x50, Celestron 102/500 SLT, TV UHC 2'', Hyperion 31mm, ES 24mm, ES 14mm, ES 8.8mm, ES 6.7mm, Vixen  NLV 5mm, GSO 2x ED 2''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)