Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Świetny film i Vikingowy podkład muzyczny :) Gratuluję  ! 

  • Like 1

Vixen Ultima 8x42

 BK 102/600, Bino WO 2x 20/66*, Meade s5000 Plossl 26, Vixen LV 7, Vixen LV 5
Manfrotto 055 XPROB / 701HDV 

Napisano
Godzinę temu, RobertW napisał:

Zorze cudne.  Ja 27.02 polowałem przez 3 nocne godziny na zorzę nad Zalewem Wiślanym, niestety bez powodzenia.

U nas tyle razy próbowałem zobaczyć i nic, a na Islandii wysiadłem z samolotu i już świeciła :)

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, ASI1600MMC, ASI290MM, RCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon Z6II, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Napisano

Bardzo fajny filmik. Za dwa miesiące będę w połowie swojego wyjazdu na Islandię, także dzięki wielkie za inspirację :) Na zorzę nie liczę, ale ten krajobraz, surowy klimat i w ogóle cała specyfika tej wyspy sprawiają, że nie mogę się doczekać. To będzie pierwszy wyjazd w tamten rejon, ale dzięki takim relacjom jak Twoja, czuję, że nie ostatni. Sprzęt fotograficzny już czeka i przechodzi testy, zakładam także nocne sesje, więc jeśli krótkie noce pozwolą na zebranie czegoś, na pewno podzielę się wynikami ;)

Pozdrawiam
pa

Napisano
4 godziny temu, polus_arcticus napisał:

Na zorzę nie liczę, ale ten krajobraz, surowy klimat i w ogóle cała specyfika tej wyspy sprawiają, że nie mogę się doczekać.

No niestety, w nocy będziesz miał Słońce na -5 stopni, ale gdyby trafiła się silniejsza zorza to na pewno coś zobaczysz. Ja również muszę pojechać bliżej lata, żeby wreszcie zobaczyć to wszystko w całej okazałości. Niestety zima to bardzo nisko położone Słońce, zwykle w chmurach no i kolory wymagają trochę pracy suwakami, żeby przywrócić im to co widać w słońcu :) Muszę też wreszcie dojechać na północny wschód, w zimie jest to niestety trudne i nie zawsze możliwe (ostatnio nie było...).

  • Like 1

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, ASI1600MMC, ASI290MM, RCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon Z6II, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Napisano
13 godzin temu, Alice napisał:

Super. Czy wizualnie gołym okiem była widoczna geometria struktur zorzy?

Oczywiście. Wizualnie widzisz te wszystkie kształty i niesamowitą dynamikę ich zmian (czasem coś się porusza w czasie grubo poniżej sekundy!). Na timelapsie jest to bardzo trudno uchwycić z powodu wymaganego krótkiego czasu naświetlania i małej ilości światła (czasy stosuję zazwyczaj < 5 s, minimalnie 1/3s). Wizualnie zorza, gdy jest aktywna jest całkiem jasna, a taka słabsza przypomina chmurkę. Wizualnie zdecydowanie gorzej widać niestety kolory - słabsza zorza jest czarno biała, a dopiero silniejsza zaczyna się barwić na zielono.

  • Like 1

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, ASI1600MMC, ASI290MM, RCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon Z6II, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.