Skocz do zawartości

Akta 2 a Astronomiczne Wiadomości z Internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Każdy z nas słyszał o tych moim zdaniem nie potrzebnych przepisach, bo i tak jak ja zakupiłem komputer podłączyli mi Internet by być z Wami, jakiś Pan zabronił kopiowania cudzych władności itp. Jak wiecie sami ja poszukuje w Internecie wiadomości dodaje je Astronomicznych Wiadomościach Internetu po to by nie szukać po całym Internecie dla nas wszystkich, jak się widzi to raczej już nie będę dodawał, będę musiał za każdym razem pisać o zgodę do autorów o pozwolenie na dodawanie, a co za tym idzie dość, że o pozwolenie to jeszcze trzeba będzie zapłacić, zaś wiadomości mogą być dodawane z opóźnieniem  co każdy z nas prędzej znajdzie sam w Internecie. Co mam teraz robić? Dodawać i ponosić koszty lub jak nie jakieś tam kary, wiem dodaje temat, datę, autora linka do strony nie swoje się, że to moje, jedynie plus to mam taki, że przybywa mi postów na Forach, nadal bym chciał dodawać i robić tak jak do tej pory, ale jak sami widzicie, że w takiej sytuacji mam związane ręce, doradzacie mi, co mam robić, bo już sam nie wiem, nie chce nikogo krzywdzić czy też okradać z jego pracy nie to miałem na myśli, myśl moja polegała na skupieniu wiadomości w jednym miejscu, dla dobra nas wszystkich. Bo inaczej trzeba będzie zamknąć na jakiś czas AWI aż do wyjaśnienia się tej sprawy. A tego ja nie chcę i Wy też na pewno nie chcecieCrazy:)

Edytowane przez Paweł Baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie temat poważny. Wydaje się niby nic: podajesz źródło, autora, ale jakby nie było rozpowszechniasz jego "towar" = informację, a to już pachnie kasą. Sam sporo łażę po urzędach i w głowie mi się nie mieści co potrafią powymyślać. I z reguły mnóstwo energii urzędnicy tracą na znalezienie problemu, a nie na jego rozwiązanie. Daleko nie trzeba szukać, ostatnio podawali w mediach info o nałożeniu kary 1 mln zł za RODO na firmę, która przetwarzała dane ogólnodostępne w innych miejscach, tylko za to, że ich nie powiadamiała. 

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, sferoida napisał:

 Daleko nie trzeba szukać, ostatnio podawali w mediach info o nałożeniu kary 1 mln zł za RODO na firmę, która przetwarzała dane ogólnodostępne w innych miejscach, tylko za to, że ich nie powiadamiała. 

Tak - problem jest Radku. To co urzędasy potrafią wymyślić w średnio rozgarniętej pale się nie mieści. Mam nadzieję, że sprawa AWI się wyjaśni i nasz dzielny Paweł będzie mógł linkować newsy internetowe.

Co do zacytowanej sprawy to moim skromnym zdankiem racja. Przez takich ,,handlarzy" normalny człowiek jest zasypywany propozycjami i ,,ofertami życia" w mailach, smsach i telefonach. A to za sprawą takich jak oni - sprzedali moje dane bez mojej zgody a ja teraz spam muszę kasować i telefony durne odbierać :(  A oni kupę szmalu zarobili :5640dc7fee2d4_Private2:

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak znajdzie się jakiś prawnik w naszym astroświatku i wypowie.

A do mojego przykładu, ta akurat uważam, że urzędnicy wyszli trochę za daleko z TAKĄ karą. Chodziło mi, że dotyczyło to danych ogólnodostępnych np. w CEiDG. Dla przykładu sprawdziłem sobie niejakiego producenta elektronicznego sprzętu powszechnego użytku ze Śląska, Impresario filmowo-telewizyjnego z W-wy lub jakiegoś geodetę ze Słupska ;) Sporo informacji  jest podane na tacy

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do póki się sprawa nie wyjaśni będę dodawał tylko tytuł autor i datę oraz linka do stron tematów.  Jak już będzie wszystko wiadomo, co i jak wtedy wspólnie podejmiemy decyzję, co robić dalej. Czy nadal będę dodawał AWI czy ograniczę się tylko do tego, co teraz napisałem, Ale ja nie jestem zwolennikiem wolę dodawać całość jak skróty, no cóż musimy czekać. Dodam jeszcze jedno, bo zapomniałem o tym wspomnieć temacie o tuż czasem dodaje też zaproszenia na zloty czy inne imprezy astronomiczne jak festyny, spotkania itp., Jeśli nie będzie zgody, od stron to trzeba będę tylko dodawał to, co będę wiedział, a reszta wiadomości będzie liniowana do stron.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale póki co to mamy do czynienia z przyjęciem dyrektywy przez Parlament Europejski. Teraz państwa członkowskie będą musiały go zaakceptować, następnie publikacja w dzienniku urzędowym, a na koniec wszystkie państwa obligatoryjnie muszą go wdrożyć w określonym czasie (chyba 2 lata). Więc spokojnie, na dzień dzisiejszy jest tak jak dotychczas. Droga legislacyjna jeszcze długa. 

  • Like 2

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)