Skocz do zawartości
astrodamian27

Lornetka DeltaOptical 10x50 Entry

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,dziś dotarła do mnie nowa lornetka firmy DeltaOptical 10x50 Entry :)) Lornetka będzie ogólnie wykorzystana do obserwacji gwiazd zmiennych. Lornetka posiada dość szerokie pole widzenia 6.5 stopnia,o powiększeniu 10 razy i o średnicy obiektywu 50mm. Lornetka dość lekka 840g,szkło Bak4,soczewki MC,pryzmat Porro.  Może na jej małą wagę nie muszę korzystać z żurawia lornetkowego,ale najpierw muszę lornetkę przetestować ją na gwiazdach zmiennych ;) Poprzednio z korzystałem z lornetki dużej 20x80 i ciężka o małym polu widzenie. Więc po sprzedaży padło na tą lornetkę DeltaOptical 10x50 Entry. Po obserwacjach i przetestowaniu lornetki napiszę dalszą recenzję.

Cena tej lornetki nie duża od 269 złoty do 299 złoty :))

IMG_20190402_171500.png

IMG_20190402_175437.png

IMG_20190402_175642.png

IMG_20190402_191341.png

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam.

Wczoraj się wypogodziło,skierowałem lornetkę na niebo na gwiazdy i niestety lornetka nie nadaje się na obserwacje,słaby zasięg gwiazdowy,nawet mgławicę M42 nie widoczna,ta lornetka do obserwacji naziemnych krajobrazów się tylko nadaje 3:) Nie polecam do celów astronomicznych. >:O

Lornetkę z powrotem odesłałem do sklepu optycznego,zgodnie prawem konsumenta,można odstąpić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni :))

• Confused 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bzdury piszesz. Nadaje się jak prawie* każda inna, całkiem miło ją wspominam jako były posiadacz. Jak nie widziałeś M42 to wina warunków (cirrus czy inny syf), a nie lornetki. 

* nie licząc chłamu z rubinowym powłokami za parędziesiąt pln

21 minut temu, astrodamian27 napisał:

Witam.

Wczoraj się wypogodziło,skierowałem lornetkę na niebo na gwiazdy i niestety lornetka nie nadaje się na obserwacje,słaby zasięg gwiazdowy,nawet mgławicę M42 nie widoczna,ta lornetka do obserwacji naziemnych krajobrazów się tylko nadaje 3:) Nie polecam do celów astronomicznych. >:O

Lornetkę z powrotem odesłałem do sklepu optycznego,zgodnie prawem konsumenta,można odstąpić od umowy bez podania przyczyny w ciągu 14 dni :))

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nic nie widać,nawet do około 7 mag ledwo widoczne gwiazdki i dużo mniejsze obrazy niż w astronomicznych lornetkach,entry dla spacerowiczów krajobrazowych :)) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
12 minut temu, astrodamian27 napisał:

(...) dużo mniejsze obrazy niż w astronomicznych lornetkach (...)

Astronomicznych, znaczy takich 70-100 mm i pow. 15-25x? A czego się spodziewasz po mniejszej aperturze i powerku?  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, lukost napisał:

Astronomicznych, znaczy takich 70-100 mm? A czego się spodziewasz po mniejszej aperturze?  

:D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Polecam lekturę do poduszki:

i jeszcze to

Obserwować trzeba się nauczyć, a nie zwalać na sprzęt, że niby nie widać. 

• Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Entry 10x50 polecam na obserwacje ptakow. W czerwcu bylem w Gdansku (Jelitkowo) korzystalem z niej do obserwacji statkow na baltyku. Tez sie sprawdza. Przy dobrej pogodzie z plazy mozesz dostrzec drzewa na polwyspie helskim. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta