Skocz do zawartości

XVIII ZLOT w ZATOMIU - RELACJA.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja również dziękuję za miłe towarzystwo i pierwszy zlot w Zatomiu. Szczególnie za miłe przyjęcie na Goscincu przez @Pawcio @Cesar @Willow @pawelsky oraz ważne dla mnie przede wszystkim wizuale i tutaj ukłon dla @Jacek 2 i Ewy oraz dla całej reszty, którą miło było poznać i dzięki której ma się ochotę na kolejne zloty :) ps. Niebo w Zatomiu jest naprawdę ciemne :)

  • Like 7

Synta 8", Nikon Action Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, tyle nas było na Zlocie a tak mało zdjęć i relacji. Ja z uwagi na kontuzję kolana odpuściłem  zdjęcia, ale było tylu fotografów że aż żal patrzeć na tak małą ilość   zdjęć. Bez krępacji wstawiajcie to co fociliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, towerfox napisał:

Ogólnie to na zlocie były 2 kratownice. 13" i 20". M51 razem z NGCem wyglądały fenomenalnie w 20-tce :)

Był jeszcze T16", ale na polu rozstawiłem się ostatniej nocki. Była M13 w nasadce bino, Eskimos przy 500x , Tryplet Smoka, N4236, M61 ze śladami ramion spiralnych i wiele, wiele innych. Przy okazji pozdrawiam kolegów Szymona, pmochocki i jeszcze jednego, z którym w ferworze obserwacji nie przedstawiliśmy się (właściciel Naglera 7mm i Powermate 2").

Było fajnie :) dziękuję organizatorom i uczestnikom. Za rok również się pojawię :)

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, towerfox napisał:

Ogólnie to na zlocie były 2 kratownice. 13" i 20". M51 razem z NGCem wyglądały fenomenalnie w 20-tce :)

O nie, jawna dyskryminacja LightBridge'a, przecież to również kratownica :) 

Widzę, że fajna okolica, podoba mi się. Mam nadzieję kiedyś się tam przejechać na zlot.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalKaczan napisał:

Był jeszcze???? T16", ale na polu rozstawiłem się ostatniej nocki. Była M13 w nasadce bino, Eskimos przy 500x , Tryplet? Smoka, N4236, M61 ze śladami ramion spiralnych i wiele, wiele innych. Przy okazji pozdrawiam kolegów ?Szymona, pmochocki i jeszcze jednego, z którym w ferworze obserwacji nie przedstawiliśmy się (właściciel? Naglera 7mm i Powermate 2").??

Zgadza się. I była jeszcze M42 w nasadce bino i wyglądała obłędnie w tych 16".

  • Like 4

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy. 

Za chwilę na moim blogu pojawi się fotorelacja z Zatomia, w której chciałbym wykorzystać wasze fotki. Jeżeli ktoś nie wyraża na to zgody proszę o info na PW. 

Przy okazji chciałbym wszystkim bez wyjątku podziękować za wspólnie spędzone chwile. Za niecałe pół roku znów się widzimy!!! 

 

  • Like 3

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, szdom1 napisał:

Moi drodzy.
Za chwilę na moim blogu pojawi się fotorelacja z Zatomia

Mój drogi - tu masz również ,,psi" obowiązek kilka fotek zamieścić ?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wszystkim za wspólnie spędzony zlot. Za każdym razem nie mogę się doczekać kolejnego!
Pogoda dzienna i nocna dopisała. Mam kilka fotek, które w niedługim czasie opublikuje.
 

P.S:

18 godzin temu, waski79 napisał:

Triplet Lwa 12 sek 400mm

To zdjęcie to M81 i M82 (Galaktyka Bodego i Cygaro) ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Przy okazji pozdrawiam kolegów Szymona, pmochocki i jeszcze jednego, z którym w ferworze obserwacji nie przedstawiliśmy się (właściciel Naglera 7mm i Powermate 2").

Super zlot, super pogoda, super ludzie. Ten właściciel naglera 7mm i powermatex2 to ja :). Polecam się na przyszłość na wspólne obserwacje. Tak wynikowa ogniskowa okularu 3,5mm z taurusem 16'' a wcześniej 20'' ,spokojnie można ją na planetarkach stosować , tylko obserwacje w grupie w takim powiększeniu to już hardkor ?.

Zlot miał 2 pogodne nocki ( środowa to integracja bo mątwy wysokie przyszły i droga mleczna była słabo  widoczna) w pierwszej czwartkowej t500 kolegi Tomka poszedł w ruch i kolega Alice pięknie podsumowywał widoczność M51.

Piątkowa noc praktycznie jej nie było, zachmurzyło się popadało, było ognisko, później chyba po 2 - 3 podobno się rozpogodziło ale ja postanowiłem naładować akumulatory na sobotnią noc która okazała się taka na jaką się czeka na zlocie. Dodatkowo przed zachodem słońca był tranzyt ISS a potem piękny 2 procentowy księżyc po  zachodzie można było podziwiać.

Sobotniej nocy najpierw skupiłem się na wspólnych obserwacjach z kolegą Michałem i jego T16' a później wkońcu w grupie w swojej 12 goto łupaliśmy maratonik galaktyczy do samego rana.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, prestoneq napisał:

Piątkowa noc praktycznie jej nie było, zachmurzyło się popadało, było ognisko, później chyba po 2 - 3 podobno się rozpogodziło ale ja postanowiłem naładować akumulatory.

Jak nie było jak była. Od 1:15 do białego ranka foto DS a później obserwacja Merkurego :) A na dodatek przecudnej urody WIELKIE BOLIDZICHO gdy chmurwiaczki rządziły nockę uatrakcyjnił. :)
Jedna klateczka przyszłej IFNki 120 sekundowa, a jest ich spoooro :)

811956031_IFN81.thumb.jpg.beedaaa98e176dfe8a5e1036ade9f84c.jpg

  • Like 6

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej link do mojej krótkiej relacji z Zatomia. Tak żeby nie zginęło w czeluściach internetu, :)

https://astrofotografiaszymon.blogspot.com/2019/04/xviii-zlot-miosnikow-astronomii.html#more

  • Like 6

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim bardzo za cały zlot, za świetne towarzystwo, ciepłe przyjęcie mojego chłopaka, możliwość korzystania w nocy z Waszych sprzętów, za to że pierwszy raz miałam szansę spojrzeć przez 20" czy okulary pokroju Naglera 7 mm ? Do zobaczenia we wrześniu :)

  • Like 3

APM MS 25x100 | Nikon Action EX 10x50 | Oczy wyraka Nikon 2x50 | BGSZ 2.3x40 | filtr ND 5 | Canon 1100d | Slik Pro 700 DX
astrosztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że minęło już trochę czasu od zlotu to chciałem wszystkim podziękować za super zlot i miłe przyjęcie mnie jako nowego.
Bardzo dziękuje koledze Przemo77 za wprowadzenie mnie w zlot, opiekę i wsparcie przez te wspaniałe dwie noce.
Dziękuję również koleżance Ciekawska za wyciśnięcie soków z mojego GSO 10" - miotała nim jak GO TO :).
Dziękuję koledze który stał koło mnie z Dobsonem 12" z systemem GO TO który zaprezentował nam w całą sobotnią noc mega spektakl obiektów jednego po drugim i nad ranem zakończyliśmy wszystko wschodzącym Jowiszem.
Dziękuje wszystkim super ekipa.

Było przekocurowato. Do zobaczenia na następnym zlocie.
 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2019 o 20:22, Orome4 napisał:

 

DSC_3835.JPG

 

A co oni wszyscy tak oglądają? Czyżby Zielu pokazywał nagie fotki jakiejś gwiazdki ?! ? ?

Nie całkiem nagie ;) Bo gwiazdka była ubrana w "drzewa". A wszyscy skupili wzrok na muchę która próbuje ją dosięgnąć....

1987245716_2019_04.16_Przelot_ISS_na_tle_soca.thumb.gif.a2a99a769fb3c28ff02268282d0efacb.gif

 

P.S. @Virus czekam na wersję "audio" ;)

 

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)