Skocz do zawartości

M101 Canonem


Rekomendowane odpowiedzi

prawie 5 godzin iluminacji - to nie na moje nerwy  :)  :)  :)  a na czym miałeś posadzony zestaw ?   guiding ?

Cassegrain GSO 6", TS APO 102 / f.7 na FPL53, Spektyw 80/430, EQM-35 goto,  AZ5,   AZ3-R-Pronto, bino MaxBright, SM PRO 15 x 70, Canon 650 mod.
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zbignieww napisał:

prawie 5 godzin iluminacji - to nie na moje nerwy  :)  :)  :)  a na czym miałeś posadzony zestaw ?   guiding ?

?

Polanka w krzaczorach, 15km od miasta, z niebem SQM 21,30 według lightpollutionmap ale już chyba gorszym ? w rzeczywistości.

A na polance, że ledwo samochodem się zawróci trójnóg 1,75 stalowy, a na nim cudo heq5 z luzem w ra większym niż w dec.

Na Polaris ustawiam na oko z układu gwiazd w lunetce biegunowej, wcześniej justowanej z montażem za pomocą trzech śrubek na pobliskim piorunochronie.

Sprzęt prowadzi po sznureczku szukacz 9x50 z super oczkiem, bo kamerka mono z pikselem 3,75 i   QE 78%.

Bezcenne 5 godzin. Z 60 zdjęć odrzuciłem 3. Może dlatego gwiazdki lekko pojechane, ale dla mnie dobre.

 

Dlaczego napisałeś, że nie na twoje nerwy?

 

Jak by mi to nie dawało satysfakcji i przyjemności, to bym  po nocach po krzaczorach spodu samochodu nie obcierał.  ?

Pozdrawiam,  pogody życzę  i oby ten dzisiejszy wiatr chociaż jutro trochę zmalał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalku, fajnie i dowcipnie to opisales !  Czyli w Twoim przypadku sukces w ilosci  materialu i guidingu . A ja tylko wiem, o co w tym guidingu chodzi - 

natomiast nie sprostam juz technice, pracy kamerki z komputerem itp itd 

No a ... - nie  tyle, ze nie mialbym na to nerwow, ale przeciwnie - bylby ich nadmiar !  Jestem juz starsze wapno i musze sie oszczedzac ! 

Gratuluje wynikow w tych krzaczorach !  :) :) :) 

Zbyszek

Cassegrain GSO 6", TS APO 102 / f.7 na FPL53, Spektyw 80/430, EQM-35 goto,  AZ5,   AZ3-R-Pronto, bino MaxBright, SM PRO 15 x 70, Canon 650 mod.
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś szansa żeby zobaczyć 1 surową klatkę? Bo przedwczoraj przymierzyłem się do M101 i jak składam swoje klatki (pomijając, że zabrakło mi czasu na jakąś sensowną ilość ich :( bo pod koniec nocy dopiero się zabrałem) to i tak wszystko mi wychodzi w porównaniu z Twoją pracą jak kompletna klapa i dno (np. nie potrafię wydobyć żadnych żółtych/pomarańczowych składników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanFasolka napisał:

Czy jest jakaś szansa żeby zobaczyć 1 surową klatkę? Bo przedwczoraj przymierzyłem się do M101 i jak składam swoje klatki (pomijając, że zabrakło mi czasu na jakąś sensowną ilość ich :( bo pod koniec nocy dopiero się zabrałem) to i tak wszystko mi wychodzi w porównaniu z Twoją pracą jak kompletna klapa i dno (np. nie potrafię wydobyć żadnych żółtych/pomarańczowych składników)

W wizualu i foto dużo zależy od jakości ciemnego nieba. Kolor można trochę dopasować ?

jedna klatka

IMG_0040.thumb.JPG.fc64e979c703e5513f1bea43832dfcdb.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To teraz pewnie miałbym z naście pytań co najmniej ;) acz kurczę muszę zadać przynajmniej jedno bo jestem zielony. Jak to jest, że na surowej klatce każda gwiazda jest biała?(przepalona; "taka sama") ale potem po obróbce część staje się w kolorach żółci a część nie. Bo ja jak obrabiam (widać marnie) zestackowane klatki to wszystkie są białe/niebieskie :( brak różnorodności kompletnie. Czy to po prostu w 16bitach skrywa się ta minimalna i subtelna różnica i ją trzeba wydobyć? (a wstępnie wizualnie na surowej klatce nie widać). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)