Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam, szukam osoby/osób do wspólnych obserwacji. Mieszkam w Kowalach, mam dosyć ciekawą miejscówkę w kierunku Przywidza ale chętnie zobaczę inne :)

Może jak znajdzie się więcej osób to jakiś mirko zlot? ;) 

GSO Dobson 10'' ___ Hyperion Zoom Mark IV / GSO 30 mm 70° / Plossl 9 mm 52° / Barlow GSO 2x 2'' ED ___ Polaryzacyjny ES 2" regulowany / UHC ES 2" / zielono-żółty GSO 1,25"

Napisano
15 godzin temu, Hagen napisał:

Szukaj szukaj, może znajdziesz. U mnie szukam już od ho ho a może dłużej. Oby Tobie się  udało. Pozdrawiam!!! 

U mnie wręcz odwrotnie,nazbierała się grupka ponad 20 osób,z tym,że większość z FB.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Napisano

W Blizinach ostatnio było 6 osób.

11 godzin temu, piotrkusiu napisał:

tylko uważaj, tam są lornetkowcy!

:) różne sprzęty były - nie same lornetki. 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Napisano
17 godzin temu, Za(KS)t napisał:

Jedź za Przywidz w okolice Egiertowa, jak znajdziesz jakąś polankę to gwarantuje że się nie zawiedziesz :)

W Pomlewie w kierunku Przywidza mam w miarę ok miejscówkę :)

GSO Dobson 10'' ___ Hyperion Zoom Mark IV / GSO 30 mm 70° / Plossl 9 mm 52° / Barlow GSO 2x 2'' ED ___ Polaryzacyjny ES 2" regulowany / UHC ES 2" / zielono-żółty GSO 1,25"

Napisano
23 godziny temu, SZKLARZ napisał:

U mnie wręcz odwrotnie,nazbierała się grupka ponad 20 osób,z tym,że większość z FB.

Gdzie się spotykacie jeśli można wiedzieć? :)

GSO Dobson 10'' ___ Hyperion Zoom Mark IV / GSO 30 mm 70° / Plossl 9 mm 52° / Barlow GSO 2x 2'' ED ___ Polaryzacyjny ES 2" regulowany / UHC ES 2" / zielono-żółty GSO 1,25"

Napisano
56 minut temu, Hagen napisał:

Jak się wścieknę to w okolice Gdańska pojadę, może na kogoś astrozakręconego trafię!?

Przyjedź w bezchmurną w te tereny to będzie można poobserwować :) 

GSO Dobson 10'' ___ Hyperion Zoom Mark IV / GSO 30 mm 70° / Plossl 9 mm 52° / Barlow GSO 2x 2'' ED ___ Polaryzacyjny ES 2" regulowany / UHC ES 2" / zielono-żółty GSO 1,25"

Napisano
9 godzin temu, MattyDesign napisał:

Gdzie się spotykacie jeśli można wiedzieć? :)

Głobino -radary

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

  • 3 miesiące później...
Napisano

Kolega z okolic Trójmiasta szuka kogoś posiadającego montaż paralaktyczny EQ5 PRO GoTo. 

https://deltaoptical.pl/montaz-eq5-synscan-statyw-neq5

Ja EQ miałem bardzo dawno temu, a tego montażu nie znam wcale. Pewnie wspólnymi siłami po jakiejś dłuższej a nierównej walce damy radę, ale może znalazłby się ktoś w okolicy Trójmiasta, kto mógłby pomóc?

Kolega wraca za jakieś 3 tygodnie. Bardzo proszę o PW w tej sprawie. 

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
Napisano

Witam szanownych kolegów. Chciałbym zacząć swoja przygodę z teleskopami, lecz w pierwszej kolejności chcę wybrać się na jakieś wspólne oglądanie, aby zapoznać się ze sprzętem i zdecydować co kupić. Byłbym bardzo zadowolony gdyby udało się gdzieś wybrać.

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Napisano

Czesc jestem z Gdyni, czy ktoś obserwuje jeszcze wizualnie z Trójmiasta i okolic ? Z nastawieniem na ciemne niebo i obserwacje DS.

  • 1 rok później...
Napisano

Odlkopuję
 

W dniu 6.04.2019 o 10:05, MattyDesign napisał:

Witam, szukam osoby/osób do wspólnych obserwacji. Mieszkam w Kowalach, mam dosyć ciekawą miejscówkę w kierunku Przywidza ale chętnie zobaczę inne :)

Może jak znajdzie się więcej osób to jakiś mirko zlot? ;) 

MIeszkam tuż obok Kowal i włąśnie też kupiłem GSO Dobson 10'' 🙂
Zamierzam zebrać Messiera i myślałęm o wypadach w stronę Przywidza. Wciąż chętny?

W dniu 7.04.2019 o 21:32, pmochocki napisał:

W Blizinach ostatnio było 6 osób.

:) różne sprzęty były - nie same lornetki. 

Dużo słyszałem o tych Blizinach i miałbym blisko. Może ktoś podrzucić pinzekę gdzie dokładnie można się tam rozstawić? Jeżdzicie tam jeszcze?

 

W dniu 7.04.2019 o 08:45, SZKLARZ napisał:

U mnie wręcz odwrotnie,nazbierała się grupka ponad 20 osób,z tym,że większość z FB.

Żyje grupa, jeździcie jeszcze do tego Głobina?

  • 7 miesięcy później...
  • 1 rok później...
Napisano
Godzinę temu, Adam001 napisał:

Cześć jest ktoś chętny na wypad na obserwacje nieba właśnie zakupiłem dobsona 16, jest ktoś chętny?

Hej, ja bym z chęcią dołączył, więc jak będziesz planował wypad daj znać.

Napisano

Szesnaście powiadasz? I szukasz czterech do noszenia 😛

Dźwigać nie mogę, ale chętnie poświecę latarką. Masz jakieś miejsce do rozstawienia się?

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.