Skocz do zawartości

Jowisz 2019


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czyli faktycznie Jowiszowi coś się równikowy obszar "rozlał". Ostatnio jak go oglądałem to właśnie był inny niż rok temu. teraz na fotkach widzę doskonale, że te ciemne zeszłoroczne kłaki się rozpłynęły w tym Cappuccino :) 

Bardzo fajne fotki, Danke very much ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj podjąłem beznadziejną próbę rejestracji Jowisza. Jest kiepsko i chyba na razie lepiej nie będzie.  O wersji kolorowej nawet nie warto wspominać.

Minimo 300/3600, ASI 120 MM z filtrem ProPlanet 742, ASA DDM 60.

Akurat zaczynał się tranzyt Czerwonej Plamy.

30% z 1500 avi.

Jup_215448.png.af860d0538aeb62b7398e1eb75a0ac46.png

 

Jup_223308v1.png.240eda771f214972c8ddf96626af6c18.png

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

Wczoraj podjąłem beznadziejną próbę rejestracji Jowisza. Jest kiepsko i chyba na razie lepiej nie będzie.  O wersji kolorowej nawet nie warto wspominać.

Właśnie warunki takie że wizualnie wypada lepiej w telepku 90mm bo w 150mm i trochę konkretniejszym powerze to już porażka.

Wiem że nisko"chodzi" ale to chyba przede wszystkim największa wina wychładzania się atmosfery po dziennym skwarze,tak tylko głośno myślę nieco nie zadowolony  ;) 

Lajki za nie ustającą walkę z zastaną sytuacją Wspaniali Planeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wessel napisał:

Wczoraj podjąłem beznadziejną próbę rejestracji Jowisza.

 

8 godzin temu, marianowski napisał:

Właśnie warunki takie że wizualnie wypada lepiej w telepku 90mm

Co ciekawe, to właśnie wczorajszy dzień (będę go pamiętał, bo dzieci też wczoraj o mnie pamiętały) zapisze się dla mnie pierwszą w życiu obserwacją Gwiazd Medycejskich.

Widok przez 7x50 był wspaniały i dodatkowo niesamowity, bo zaskakujący. Idealnie widoczne w jednej linii Ganimedes i Io po lewej stronie i daleko po prawej Kallisto. Europa chyba lekko się zlała z Jopkiem, bo jej nie zauważyłem. Zmusiłem też dzieciaki, żeby popatrzyły - udało się i nawet były zadowolone?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RomekAstrobaza napisał:

Z wczoraj - najlepszy mój w tym roku, że nawet zdecydowałem pokazać się go szerszej publiczności :)

 

 

LX600, a jaki rozmiar?

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz z 19.06.2019, SCT + firefly i wersja RGB 

604013312_RGBconv.png.a49094722ab53dd29d1a11e52b39aa30.png

 

I wersja z barlowem 2x - nie wiem czemu z solar contunuum jako zielonym wychodzi kiepska kolorystyka, lepiej wychodzi z zielonym 56A - tylko trochę się zderotowało i stąd lekkie rozjechanie kolorów (z lewej wersja z zielonym 56A, z prawej z SC)

1491596647_RG3Bbarlow2x.png.ab151f975ffb1caba8976ccafc9ab145.png     538917494_RGBbarlow2x.png.6291fe735b9af6bf2b565a93cdc29a71.png

 

  • Like 2

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)