Skocz do zawartości

Kupię żuraw lornetkowy


Baki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jak w temacie, jedyny żuraw jaki jestem w stanie obecnie znaleźć kosztuje 1300 zł, czyli więcej niż lornetka, którą chce zamontować (Delta Optical SkyGuide 15x70). Jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym ale trochę poległem na doborze głowicy. Z uwagi na mała ilość czasu chciałem zrobić najprostszą konstrukcję czyli coś takiego: http://astronomia.zsel.edu.pl/archiwum/strony/zuraw.html i ewentualnie później tuningować
Na początku chciałem kupić statyw drewniany i do niego głowicę później stwierdziłem, że poszukam montażu AZ-2 jak na załączonym linku ale takowego nie znalazłem. Przeszło mi przez myśl kupić "Sky-Watcher Synta R-70/700 AZ-2", wywalić teleskop i zostawić statyw :) Ale stwierdziłem, że może prościej będzie kupić coś gotowego.

AZ4 jest o 200 zł droższy od ww zestawu teleskop + AZ2 i kosztuje tyle co tzw "porucznik" (już niedostępny). Ale może faktycznie warto zainwestować w AZ4?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze aktualne i nie spieszy sie za bardzo mam taki zuraw w super stanie mechanicznym jak i wizualnym. Zuraw jest nieco zmodyfikowany pod lornetki 10x50 lub 15x70. Modyfikacja to dorobiony stalowy pret mocowany w miejscu podpinania lornety majacej pret centralny. Z drugiej strony montujesz glowice kulowa i obserwacje prowadzic mozna z lezaczka :) osobiscie mialem glowice pistoletowa z allego za 90 zl i swietnie dawalo rade, nie trzeba kupowac manfrotto.

oczywiscie ta modyfikacja w zaden sposob nie ma wplywu na oryginalnosc zurawia, wypinasz pret i zapinasz lornete z pretem centralnym. Jednak do mniejszych lornetek tez zuraw w oryginale sie nie bardzo nadaje stad te ulepszenie.

obecnie przebywam poza miejscem zamieszkania wracam 13 maja i wtedy bedzie dostepny. Teraz najważniejsze zuraw wyceniam na 450 plus 100 za wykonany profesjonalnie pręt. Wyglada wszystko jak ze sklepu i jest bardzo solidne. Pomysl ........

ps odbior osobisty okol katowic wysylka bedzie droga z racji wagi a opakowań nie posiadam wiec jest ryzyko obicia. Przesylka na Twoja odpowiedzialnosc. 

nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej aktualne, chętnie bym zobaczył jakieś zdjęcie ale to zakładam, że po 13 maja :)? Odbiór osobisty z okolic Katowic jest trochę problematyczny więc pewnie jakiś kurier by wchodził w gre (do 20kg 30zł). Do 13 maja jeszcze dużo czasu więc zobaczymy czy nie wykombinuje czegoś lepszego do tego czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)