Skocz do zawartości

Jesteś szalony... czyli kilka Messierów z Newtona 130/900 na EQ2


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lukost napisał:

Paaanie, tym tematem zawstydzasz niejednego astrofociarza ze sprzętem za grube tysie.... :)

Pan ze sprzętem za grube czy chudsze tysie dostałby zjoby od wszystkich aż by gwizdało niestety.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no rozwaliłeś system teraz. :)). Prawa autorskie szykuj bo sklepy już zdjęcia będą chciały wykorzystać bo czas komunii się zbliża. Cool

Cytuj

A jak nie chcesz tego wszystkiego robić ? to sprzedaj to wszystko i kup sobie EQ5 :D

Myślę że nawet eq3-2 z napędem w jednej osi z newtonem 150/750 i można zdziałać juz tutaj wiele :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla wykonanej przez Łukasza pracy, ja widzę tu coś innego. Mianowicie przepaść między kamerką CMOS a CCD. Jeżeli do "Malucha" włożymy silnik 2.0 16V a za kierownicą usiądzie rajdowy kierowca to tym autem też się poszaleje. Czy wygodnie mu się pojedzie? Raczej nie. Czy uda mu się wygrać wyścig z profesjonalnym sportowym autem? Też raczej nie.

Same fotki pokazują, że się da... I tu się zgodzę. Ale czy jest to ach, och? ...

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, szdom1 napisał:

Z całym szacunkiem dla wykonanej przez Łukasza pracy, ja widzę tu coś innego. Mianowicie przepaść między kamerką CMOS a CCD.

Generalnie taki był cel:

- pokazać, że można
- pokazać mocną stronę nowej technologii CMOS i powiązanej z nią techniki krótkoczasowej (natomiast daleki jestem od stwierdzenia, że CMOS jest lepsze od CCD)

24 minuty temu, szdom1 napisał:

Jeżeli do "Malucha" włożymy silnik 2.0 16V a za kierownicą usiądzie rajdowy kierowca to tym autem też się poszaleje. Czy wygodnie mu się pojedzie? Raczej nie. Czy uda mu się wygrać wyścig z profesjonalnym sportowym autem? Też raczej nie.

Wygrać może, o ile za kierownicą tego sportowego auta siedzi niedoświadczony kierowca. To też był niejako cel tego eksperymentu - pokazać, że nie tylko sprzęt jest ważny ale i operator :) Nie odbierajcie tego jako przechwałkę - po prostu uważam, że technikę krótkoczasową mam opanowaną na tyle, że jestem w stanie wycisnąć w miarę sensowne zdjęcie z EQ1.

20 minut temu, szdom1 napisał:

Same fotki pokazują, że się da... I tu się zgodzę. Ale czy jest to ach, och? ...

Och i ach może nie... zresztą nie taki był cel.

Ale z drugiej strony pokaż lepsze w sieci zrobione takim sprzętem to stawiam duże piwo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lukasz83 napisał:

 To też był niejako cel tego eksperymentu - pokazać, że nie tylko sprzęt jest ważny ale i operator :)
 

To też dlatego pisałem o profesjonalnym kierowcy. :) 

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)