Skocz do zawartości

Jak stałem się właścicielem pierwszego teleskopu


reqrut21

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy opis? Dobrze się czyta! Obóz wizualowców  zyskał dobre pióro! Wizual i astrofoto to temat rzeka prawie jak konsola versus komputer ? chociaż może mniej krwi ?

Jedni lubią to inni tamto, a kolejni łączą obie pasje. 

Gdzie jeździsz obserwować? 

Jakbyś miał czas i ochotę to zapraszam również na małe lokalne południowe szlaki https://www.astropoludnie.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie i cieszę się, że dało się przeczytać :)

46 minut temu, Setaarius napisał:

Gdzie jeździsz obserwować? 

Jakbyś miał czas i ochotę to zapraszam również na małe lokalne południowe szlaki https://www.astropoludnie.pl

W ostatnim czasie jak na złość mało czasu żeby się wybrać w okolice Bielska. Myślę, że pod koniec maja będę mógł się zagłębić w obserwacje i jak coś to odezwę się na forum i może dołączę.

Póki księżyc w pełni to z centrum Katowic przyglądam się łysemu i innym "widocznym" w tym miejscu obiektom (np. latarniom :) ). Jeśli chodzi o wyjazdy to trochę dalej w okolice Zawiercia gdzie niebo jest stosunkowo ładne. Bliżej to mam zamiar coś wynaleźć w okolicach Kobióra może ale wiadomo Śląsk ...

30 minut temu, eszetka napisał:

Super! Kolejny tekst, który przekonuje mnie, że jak w końcu kupię teleskop to będzie to "ta słynna ósemka"

Jak na razie polecam, stosunkowo mobilna ale i jestem na razie zachwycony widokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, reqrut21 napisał:

Dzięki wszystkim za opinie i cieszę się, że dało się przeczytać :)

W ostatnim czasie jak na złość mało czasu żeby się wybrać w okolice Bielska. Myślę, że pod koniec maja będę mógł się zagłębić w obserwacje i jak coś to odezwę się na forum i może dołączę.

Póki księżyc w pełni to z centrum Katowic przyglądam się łysemu i innym "widocznym" w tym miejscu obiektom (np. latarniom :) ). Jeśli chodzi o wyjazdy to trochę dalej w okolice Zawiercia gdzie niebo jest stosunkowo ładne. 

Popatrz na mapę LP. Kobiór moim zdaniem nie wart zachodu. Za obrzeżami Bielska mam lepsze niebo. Żeby mieć niebo zbliżone do takiego jak my mamy w Złatnej lub Smerekowie Wielkim musisz pojechać daleko za Zawiercie i potem za Szczekociny,  ale i tak to nie będzie to bo my mamy wysokość 820 m.n.p.m. i dodatkowo w  dole zostawiamy mgły. Ostatnio podczas obserwacji miernik SQM-L doszedł do 21,71 mag. Żeby takie uzyskać musiałbyś pojechać w okolice miejscowości Przedbórz,  a i tak my mamy jeszcze do tego wysokość. Także jak znajdziesz czas to zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dobrze się czyta Twój opis, bo sam jestem gdzieś na etapie zrozumienia, że nie ma sprzętu dla każdego. Moja różnica to to, że mieszka poza miastem na niemocno zlatarnionej wiosce (parę km od Białegostoku) i w razie czego mam duży ogródek z tarasem i spory samochód do potencjalnego wożenia. 

Powoli się zabieram za swój pierwszy temat' pt. co kupić, bo już prawie wszystko przeczytałem z tego działu...

Z ciekawości - jak początkowy budżet zakładałeś i czy zwiększałeś w trakcie kolejnych etapów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)