Skocz do zawartości

Lornetka DeltaOptical 10x50 Silver


astrodamian27

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zamówiłem lornetkę przez internet w sklepie optycznym deltaoptical a dziś już otrzymałem przez kuriera lornetkę DeltaOptical 10x50 Silver :))

Po rozpakowaniu wszystko w porządku jest,w zestawie lornetka DO 10x50 Silver,papiery,książeczka z instrukcją po Polsku,gwarancja na 24-miesięcy,futerał na lornetkę,pasek,ściereczka,oryginalne pudełka deltaoptical,oraz otrzymałem informacje zaproszenie na zlot ASTROSHOW coroczne :))

Lornetka zakupiona przez niecały budżet tylko 419 złoty,warto było i nie żałowałem :))

Jestem zadowolony zakupu i lornetki.

Dalsza recenzja po testach i obserwacjach astronomicznych  ;)

Astropozdrówka

IMG_20190418_133421.jpg

IMG_20190418_133527.jpg

IMG_20190418_133715.jpg

IMG_20190418_133752.jpg

IMG_20190418_134207.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa lornetki solidnie wykonana,regulacja ostrości chodzi płynnie. Szkła obiektywu czyste,zaciekawiły mnie dość szerokie okulary w lornetce,oraz muszle oczne typu twist-up. 

Kolor okularów seledynowe.

Lornetka poręczna,można nią obserwacje prowadzić trzymając w rękach,ręce mi nie drżą więc jest ok :)):))

Podczas pełni księżyca lornetkę skierowałem na razie na gwiazdę w Wolarzu Arktur,gwiazda widoczna jasna o naturalnym kolorze,ostry jasny obraz gwiazdy nawet przy pełni księżyca,a co dopiero będzie obserwować bez jasnego nieba no no..czekam na dalsze obserwacje na razie mi to nie umożliwia przy blasku księżyca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno wróciłem z obserwacji tą lornetką zanim nie ma jeszcze księżyca.

Niebo czyste i przejrzyste.

Przetestowałem zasięg gwiazd. Tak więc,lornetkę skierowałem na dość słabą gwiazdę zmienną w koronie północnej,RR CrB i gdy ją odnalazłem jasność jej była poniżej 8 mag. :)):))

Na razie testowałem zasięg gwiazdek,tak więc z mapki AAVSO wynika że gwiazdy w jej otoczeniu są o jasności 8.2 mag 8.5 mag,które jednak udało mi się zaobserwować :))

tak więc ta lornetka ma bardzo dobry zasięg gwiazdowy powyżej 8.4 mag jak na moje oko.

Gwiazdki są punktowe i jasne. Obserwacje prowadzę pod ciemnym wiejskim niebem na wsi

Ponownie skierowałem lornetkę na Arktur,gwiazda widoczna w lornetce,punktowa,jasna o dobrym kontraście i ostrym obrazie o naturalnym nasyconym kolorem barwy typie widmowym K,czyli o barwie blado-pomarańczowym  :)):)):))
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego wieczora udało mi się zaobserwować kilka gwiazd zmiennych.

Obserwować tą lornetką,pięknie się spisuję DO 10x50 Silver :)):))

Nie potrzeba statywu,wystarczy siąść na krzesełko wygodnie i lornetkę skierować na gwiazdy i spokojnie sobie można obserwować i wtedy na pewno rezultaty obserwacji wyjdą dobre.

Gwiazdki punktowe,czysty obraz i dobra jasność. Dobrze lornetka ostrzy.

Przy okazji spojrzałem na księżyc,ładnie widoczne kraterki  :))

W tej cenie lornetka super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)