Skocz do zawartości

Czołówki z Biedry


lukost

Rekomendowane odpowiedzi

Ok po modyfikacji się zgodzę jak się zaklei diodę białą lub raz włączyć i do kieszeni ale chyba nie o to chodzi.
Powiem tak na zlot w Zatomiu aktualny kupiłem specjalnie ledówkę czerwoną bo jeszcze nie miałem w swoim dorobku.
Kupiłem dokładnie tą https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=5354&lunety=Latarka czo owa Orion czerwona dioda LED z czujnikiem ruchu 5383 i jako produkt fabryczny bez modyfikacji to totalny niewypał, gdyż działa ona w ten sposób, że zapala  czerwone światło w czterech trybach intensywności i niby wszystko ok tylko jak się wyłącza tryb czerwony to najpierw przechodzi w tryb uśpienia i ponowne zapalenie następuje poprze czujnik ruchu. I wszystko by było ok gdyby nie fakt iż jak używasz kolor czerwony na poziomie jasności 1 i uśpisz ją na czujnik ruchu to po wyczuciu ruchu i tak wali na maksa na poziom 4. Poziom ten jest zbyt mocny i bez sensu dajesz po oczach nieświadomych w ciemności i cię wyzywają. Nawet jak chcesz użyć świadomie to jak przelecisz sobie ręką przed latarką to jest taki blask czerwonego odbity od rę ki że sam się oślepisz. Wszystko by było ok gdyby w trybie automatu zapamiętywało poziom świecenia. Nie wyobrażam sobie zapalania najpierw białego i potem czerwonego w zupełnej ciemności, ale ok po modyfikacjach za 9.90 nic lepszego się nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Decu najprostszą czołówkę za 19zł z JEDNYM trybem świecenia. Szybkę pomalowałem na czerwono od środka i jest super.

Aż dziw człowieka bierze, że w akcesoriach astro nie ma takich latarek tylko pierdylion trybów świecenia przez które trzeba przechodzić i uważać co się włącza.

  • Like 1

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam podobnej latarki, też ze Stonki, ale sprzed 2 lat. Trochę inne rozmieszczenie diod, ale tryby świecenia takie same. Białe światło nie jest przeszkodą, pomaga przy składaniu szpeju. Przed włączeniem zakrywasz latarkę dłoniom i klikasz 3 razy, aż załączy się czerwone i po problemie :) Moja "wersja" jest na 3 paluszki AAA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czołówkę z Decathlonu za bodajże 30 złotych i tam ktoś pomyślał, bo włączając lampkę najpierw świeci światło czerwone a później są dwa tryby światła białego. Czerwone jest trochę za mocne, więc zakleiłem czerwoną izolacją diodę. Jest tez droższa wersja chyba za około 50 złotych, która ma osobny włącznik do czerwonego i białego światła. Białe nieźle oświetla drogę - ja zawsze muszę sobie wybrać jakieś szemrane miejscówki, a że najczęściej poruszam się pieszo to mam pewność, że się nie połamię na dojściu.

EDIT: Mam taką, a taka ma niezależne włączanie czerwonego i białego światła.

  • Like 1

Altair Astro Starwave 102ED-R FPL53 || AZ 4 1,5" || PZO 8x40

ND 5 by AstroLutek || OMEGON polaryzacyjny zmienny 2" || Explore Scientific UHC 2" || Explore Scientific CLS 2"

kątówka Explore Scientific 2" dielectric || ES 24 82° || ES 11 82° || ES 4.7 82° ||

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lukost za info. Od siebie dodam że w Biedronce są 2 modele jeden na paluszki drugi na pastylki . Ten pierwszy ma tylko 2 tryby: biały oraz biały przerywany i strumień 80 lumenów , bardzo jasna czołówka do ogólnego zastosowania. Ten drugi 4 tryby i 30 lumenów. Oba w tej samej cenie, najlepiej kupić oba, ja tak właśnie zrobiłem i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że czterotrybowa posiada trzy diody dwie czerwone i jedną białą z odbłyśnikiem, tą biała można po prostu zakleić jeśli komuś przeszkadza i by uzyskać czerwone należy trzy razy kliknąć przełącznikiem Nie trzeba wówczas przechodzić przez białą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zwykła latarka czołowa z osobnym przełącznikiem do światła czerwonego można dostać w E-Leclerc za (uwaga) 14zł. Na zwykłe paluszki, zwykły przełącznik lewo(białe światło) - prawo(czerwone).

DO Titanium 10x56 + Kingjoy AK-328

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)