Skocz do zawartości

Sony A7s - rejestracje video obiektów na orbicie


mandarin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Witam. Od jakiegoś czasu  interesuję się  serią  Sony  A7  (A7S,  A7SII, A7III).  Ale nie do ,,podglądu" na żywo, tylko jako detektor do DSO.  Robiłeś jakieś fotki DSO na dłuższych czasach  tym  aparatem?  Naczytałem się na CN i innych forach  o tych modelach w temacie astro, ale może od Ciebie jako użytkownika, dowiem się coś nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu zdjęć jeszcze nie robiłem, dopiero wkraczam w te tematyke, w Lipcu planuje zakup Dobsona 10. Słyszałem że dobry jest do astrofotografii, ale myśle że Sony a7 sie do niej lepiej nada, niż Sony A7S, bo Sony A7 ma 2x wiecej piskeli, i zdjęcia są bardzo wyraźne. Sony a7S lepszy jest znów w nagraniach... 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczerą odpowiedż.  Co prawda ludziska piszą, że właśnie  A7S mark I, najbardziej się nadaje do DSO  na dłuższe czasy (do  30 s nie wykazuje STAR ITER , nie ma matrycy podświetlanej ,,od tyłu" (BSI), jak  A7III, Ma najmniejszy szum od elektroniki , AMPGLOW? ). Jednak w Twoich ftlmikach widać wyrażnie,  ,,boczne widmo".  Druga sprawa to,  że ja używam już 6 lat  SONY nex 5n  do ,,wszystkiego", i stwierdziłem , że pora już wymienić sprzęt.  Głównie ze względu na poziom szumu (ISO 25600, ale stara już matryca i APS-C) . Ponadto, rzeczywiście już ,,brakuje pixeli". Gdy np; chcę trochę więcej powiększyć np; M-57, robi się ,,PIXELOZA". Interesuję się głównie  serią A7 bo  na razie zamierzam  robić  krótkie czasy (do 30s) na wysokim ISO (200-500 klatek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No możliwe że Sony A7S jest lepszy do DSO, jesli chodzi o mnie to jeszcze tego nie próbowałem, niemniej dobrze mi to słyszeć ze sie ku temu ma nadawać :) Na pewno warto przejrzeć youtube, jak różnym ludziom udało się uchwycić kosmos, różnymi modelami tych aparatów. Mam też nadziej że ktoś jeszcze tu udzieli Ci odpowiedzi, sam jestem ciekaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jednak po dłuższych przemyśleniach ,,na tapetę" wchodzi  A7III.  Ponieważ lubię ,,podróżować", a i coś tam ,nakręcić"  (np ;4K).  Ze względu jednak na koszt takiego ,,detektora" wolę mieć  sprzęt ,,do wszystkiego". Co prawda czułość ISO  o połowę mniejsza (,,ta rozszerzona" 200600) ale, podobno w tym modelu w ostatniej aktualizacji ,,poradzili" sobie ze ,,STAR ITER".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pomimo, że zakup Sony A7III  był już prawie ,,klepnięty", to ,,zagłębiłem" się jeszcze w necie, i ostatecznie nabyłem SONY A7S.  Aparat nabyłem nowy, po dość atrakcyjnej cenie (promocja w FOTOJOKER).  Międzyczasie sprzedałem swój mont LX-80 i nie mam za bardzo jak ,,pobawić" się nowym nabytkiem, na razie pozostaje statyw i obiektywy  aps-c  z  mojego  Sony nex-5n. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pożegnaliśmy rysunki Galileusza, potem przyszła pora na kliszę. Nadchodzi koniec czasów zdjęć w ogóle, na rzecz filmów?  :) Zawsze jestem w tyle.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2019 o 22:40, mandarin napisał:

Tego typu zdjęć jeszcze nie robiłem, dopiero wkraczam w te tematyke, w Lipcu planuje zakup Dobsona 10. Słyszałem że dobry jest do astrofotografii,

 

Nie wiem od kogo słyszałeś, ale to nieprawda. Sam Dobson nie nadaje się do astrofoto - chyba, że na platformie paralaktycznej, ale to raczej taki overkill.

www.astrofotografia.szczecin.pl

Kowa 32x82
Kowa 8.5x44
Kowa 8x32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jesteśmy w domu. Dobson z napędami, ale dużo droższy, da możliwość filmowania planet. Ale to wszystko. Platforma pozwoli zrobić zdjęcie długo czasowe, ale musi ona mieć możliwość dokładnego jej zgrania z niebem.

Dobson jest tak skorygowany by działać w obserwacjach wizualnych. Jak podepniesz aparat, może być problem z ustawieniem ostrości - szczególnie w 10". Pod astrofoto, lepsze są Newtony krótsze na montażu niemieckim z korektorem komy w zasadzie koniecznie. 

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)