Skocz do zawartości

dwukolorowe gwiazdki


tayson.82

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry dziekuje za zainteresowanie i chęc pomcy :)

 

===============

Hej.

Juz jakis czas zmagam sie zproblemem podwójnych kolorow na gwiazdkach.

Jakies pomysly co sie u dzieje? Niezaleznie od polozenia gwiazdki wzgledem srodka matrycy.

QHY695A, TS APO100Q

 

1. nieporzebnie laduje mi sie polowa niebieskiej gwiazdki - u innych jest ona pomaranczowa

zoom 500%

image.png.2f1945f000a457e23c8b3262758bc51f.png

 

2. na gorze pojawiaja sie zbedne blyski niebieskiego

zoom 500%

image.png.e3c95f3f0eba34751c0ea8325d202d1f.png

 

3. kolejne podwójne przebarwienie

zoom 500%

image.png.09353adb0fb1b3dd6a7867d4004f7ea0.png

 

 

CCD Insopector dla losowych klatek R i B z pkt nr 3, wg mnie jest akceptowalnie.

image.png.978d6469d124d9b3ad872b9c76869fa3.png

 

- Kalibracja Maxim

- Stackowanie po kalibracji Maxim auto star matching

- Alignacja liniowych stackow RGB kanału R w Pixie. 

================================

Alignacja subów przed stackowaniem w pixie troche pomogla.

Sprawdzilem surowe pliki B jest najwieksze i nie wiem czemu. Ponownie napisze ze krzywe ostrosci byly piękne!

 

Czy SGPro mzoe kaszanic ostrosc pomimo ladnych krzywych, a mzoe poprostu kanal B ma takie własciwości?

image.png.9d66a96cac9ae48472a0073ac2621835.png

 

Tak to wyglada po zlorzeniu koloru

image.png.a38bbf570c3811a0e5c91fb9a339f147.png

image.png.ebd273d7a4033fbcccb74a4e727ef636.png

Jedyne co mogę na to powiedzieć to że krzywe ostrości w SGPro sa mocno prawidłowe, ostrze co 30min (co 5klatek). 

Jak z tym walczyć? 

 

Stosowalem inne algorytmy stackowania w Maximie i nie wplywaja w zaden znaczacy sposob na wielkosc gwiazdek w B :(

Trageida bedzie jak to sie okaze ze optyka nie daje rady z ta kamera i pixelem...porazka okaze sie jak nie bede mogl zlozyc koloru gwiazdek w nowym setupie.

z ed80 i qhy8l szlo glaciutko, a teraz same problemy!

 

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomek,
U siebie tez zauważyłem ten dwu-kolor w obrazkach z Canona 400 @5.6.
Obstawiałem szczątkową aberrację. Zbieram tez w sgp, składam ręcznie w Pixie. zakładam, ze ten apok jest jednak lepiej skorygowany od niedrogiego jednak Canona. Podejrzewałem cos z obróbką, ale nie drązylem - z braku czasu ostatnio.
Pozdrawiam



Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem właśnie zdjęcia które robiłem nową rurką i zauważyłem ,że ten efekt jest u mnie mocno widoczny na zdjęciach robionych lustrzanką i założonym flattenerem.

Na zdjęciach robionych kamerką mono i filtrami LRGB ( każdy kanał ostrzony osobno maską Bahtinova), ale jeszcze bez flattenera to właściwie nie występuje to niebiesko-czerwone "rozdwojenie".

Jeszcze zrobię fotki jak będę miał flattener założony i może znajdziemy główną przyczynę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zaczynam powoli odkrywac skladowe problemu, pozniej bedzie pora na jego rozwiazanie.

zastosowanie filtra L pozwala dodatkow zawezic pasmo filtra B przez co nie lapie niechciany ultrafiolet, albo odlegle rejony barwy niebieskiej. Aberracja Chromatyczna jak nic!

 

ponizej anigif

filtr_B.gif.a06e5b5f10d75949c284ae68ad69

 

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)