Skocz do zawartości
ignisdei

Foto-challenge Edycja III

Challenge maja 2019  

25 użytkowników zagłosowało

Ta ankieta jest zamknięta
  1. 1. Który z zaproponowanych przez "wizualowców" obiekt zasługuje na "challenge wiosny 2019" ?

• EGB (Ellis-Grayson-Bond) 6 w Lwie, wyzywający: lukost
    • UGC 4305 czyli Holmberg II w Dużym Misiu, wyzywający: Setaarius
      0
    • UGC 10822 czyli Karzeł Smoka w .Smoku, wyzywający: Setaarius
      0
    • Leo III, alias Leo A - karłowata galaktyka nieregularna, wyzywający: lukost
      0
    • NGC 2859 - galaktyka soczewkowata z poprzeczką i pierścieniem w Małym Lwie , wyzywający: pmochocki
    • Mgławica wokół GK Persei (Nova Persei 1901) , wyzywający: libmar96
    • Jacoby 1, na granicy Wolarza ze Smokiem, wyzywający: miron
    • Barnard 111, wyzywający: Panasmaras
    • NGC 7160 w Cefeuszu, wyzywający: tomchm
    • APM 08279+5255 w Rysiu , wyzywający: tomchm
      0
    • Gromada otwarta NGC 188, wyzywający: Karol_C
      0
    • NGC 4676A/B Mice galaxy, wyzywający: Perseus
    • Izar - epsilon Bootis, wyzywający: Szarlej
      0

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Karol_C napisał:

Ta próbna fota galaktyki Wessel jak dla mnie wygląda obiecująco ;) Nie widziałem jej ale widziałem wiele innych i taka bardzo przypomina widok z okularu

O wiele więcej detalu niż w moim SW 120ED podczas obserwacji wizualnych. 

Ponadto na próbnej fotce zarejestrowane zostały: UGC 5020, UGC 5004, UGC 5015... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To NIE JEST próbna fotka tylko symulacja z DSA. Uzyskanie fotki o podobnej jakości z tego obiektu wymaga kilka godzin naświetlania odpowiednim setupem. A fotki do tego katalogu NASA były - o ile dobrze pamiętam- robione kamerą Schmidta 1,4 metra f 2.2.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
21 minut temu, wessel napisał:

To NIE JEST próbna fotka tylko symulacja z DSA.

Przepraszam za swoją niewiedzę. 

35 minut temu, wessel napisał:

A fotki do tego katalogu NASA były - o ile dobrze pamiętam- robione kamerą Schmidta 1,4 metra f 2.2.

To daje jakieś wyobrażenie o stopniu trudności. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi chodziło o samą skalę. I tu moim zdaniem widok przypomina widok z okularu. Pisałeś Wessel o ASI i 600 mm i myślałem, że to Twoja fota. 

6 godzin temu, pmochocki napisał:

O wiele więcej detalu niż w moim SW 120ED podczas obserwacji wizualnych. 

Ponadto na próbnej fotce zarejestrowane zostały: UGC 5020, UGC 5004, UGC 5015... 

Napisałem "30" i wzwyż" 🙄 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 godzin temu, wessel napisał:

To NIE JEST próbna fotka tylko symulacja z DSA. Uzyskanie fotki o podobnej jakości z tego obiektu wymaga kilka godzin naświetlania odpowiednim setupem. A fotki do tego katalogu NASA były - o ile dobrze pamiętam- robione kamerą Schmidta 1,4 metra f 2.2.

O taką https://en.wikipedia.org/wiki/Samuel_Oschin_telescope 48 calową. Ale za to na szklanych płytach fotograficznych 60 lat temu, a to spora różnica (na naszą korzyść :))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 10.05.2019 o 21:01, wessel napisał:

Acha, jeśli tak jest jak Robert piszesz że " Konkurs niestety jest robiony pod wizualowców " to bardzo fajnie.  Myślałem że dla wszystkich użytkowników forum i bezprawnie głosowałem w ankiecie.  Ja mówię pas.

No dokładnie mam teraz takie samo odczucie niestety :( A przecież tak łatwo/prosto jednych z drugimi pogodzić/zgodzić....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta