Skocz do zawartości

Odszedł Tom Trusock.


midimariusz

Rekomendowane odpowiedzi

 

tom.jpg.2409ba387c9374e0946c76ebdea4a15b.jpg

 

Piszę to z ciężkim sercem. W weekend 27 kwietnia 2019 roku Tom Trusock nagle zmarł. W dzisiejszych czasach współczesnych zasięg serca, duszy i umysłu człowieka nie ma granic. Tom Trusock był tego doskonałym przykładem.

Przede wszystkim Tom był kochającym mężem Jennifer i oddanym ojcem  dwóch córek Angeli i Sammy. W tym trudnym czasie będą potrzebowali wszystkich naszych myśli i modlitw.

Po drugie, Tom był nauczycielem. Jego uczniowie w Bad Axe PSD już zaczęli sięgać po wspomnienia Toma i to, co dla nich zrobił i jak zmienił swoje życie dzięki swojej miłości do matematyki.

A dla naszej społeczności astronomicznej Tom był również pisarzem i pedagogiem. Jego zdolność do przyjmowania astro produktów do testów i udostępniania ich przez słowo pisane 
była jego darem dla nas wszystkich. Jego zamiłowanie do astronomii i Cloudy Nights.com było widoczne w każdym artykule, który napisał.

Tom napisał artykuły dla CloudyNights.com (a także jako jeden z pierwszych redaktorów strony), Magazynu Astronomy i wielu innych publikacji. Zwykle wygłaszał kilka wykładów rocznie 
na różnych imprezach astronomicznych w całej Ameryce Północnej. Tom był promieniem światła w tej społeczności.

Nie sposób umieścić wszystkiego, co zrobił Tom Trusock w kilku akapitach i słowach. Wszyscy wiemy, jak Tom dotknął naszego życia i wzbogacił życie wielu innych pasjonatów nieba. 
Jego rodzina może teraz korzystać z naszego wsparcia w trudnych chwilach, więc założyłem dla nich stronę GoFundMe. Wszystkie darowizny trafiają do rodziny Trusock, 
aby pomóc w wydatkach pogrzebowych, jak również w innych, które mogą się pojawić.

Oto link dla zainteresowanych.

Nie jest to typowe dla mnie wysyłanie czegoś takiego, ale Tom był tak ważny dla społeczności astronomicznej, że chciałem tylko, żeby ludzie o nim wiedzieli.

Pogodnego niba Mike.

W Polsce artykuły Toma były tłumaczone na astronocach.
Tutaj link.
Sam wiele razy korzystałem z jego artykułów i mam nawet wydrukowane i zbindowane całe Small Wonders.
Kolejna wielka strona w naszej społeczności.

  • Sad 1

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz dopiero to przeczytałem, kurcze wspaniali ludzie odchodzą ostatnio do gwiazd :(. Czytałem artykuły Toma, niektóre dały  natchnienie  moim szkicom.

Coraz nas mniej. Niech mu ziemia lekką będzie (i)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)