Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moglibyście polecić mi jaki teleskop kupić do obserwowania nieba gwiazd planet itp? Chciałbym przeznaczyć na to 400-500 zł więc wiem że nic cudownego za te pieniądze nie znajdę ale może ktoś doradzi żebym całkowitego dziadostwa nie kupił. Z góry dziękuję

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam na forum. Proponuję najpierw spróbować odpowiedzieć na pytania z wątku: 

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3280-wszystko-to-co-przed-zakupem-teleskopu-powinienem-wiedzieć/

Oraz zastanowić się czy na pewno teleskop a nie lornetkę. 

Na razie mogę doradzić, że używany... Jak odpowiesz na pytania to pewnie będzie można Tobie precyzyjniej coś doradzić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 minut temu, Kopernik89 napisał:

Witam. Moglibyście polecić mi jaki teleskop kupić do obserwowania nieba gwiazd planet itp? Chciałbym przeznaczyć na to 400-500 zł więc wiem że nic cudownego za te pieniądze nie znajdę ale może ktoś doradzi żebym całkowitego dziadostwa nie kupił. Z góry dziękuję

Chyba żartujesz z tymi 500 zeta za teleskop . Taż lornetka  Nikon EX 10x50 kosztuje bez mała dwa razy tyle .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bez przesady. Za 5 stów da się kupić choćby używany SW 150/1200 na dobsonie, a to już pełnoprawny sprzęt obserwacyjny.

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 minut temu, lukost napisał:

Bez przesady. Za 5 stów da się kupić choćby używany SW 150/1200 na dobsonie, a to już pełnoprawny sprzęt obserwacyjny.

Podejrzewam że gościu chce kupić prezent komunijny . A SW 150/1200 to nawet używki na olx w tej cenie próżno szukać .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wspominając o okularach... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ten Gościu nie chcę kupić prezentu na komunię jakby co tylko dla siebie no i już sam się zorientowałem w cenach i rodzajach teleskopów. Faktycznie za 500 nic nie kupię co najmniej 1500 więc przemyśle mój zakup jeszcze raz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, Kopernik89 napisał:

ten Gościu nie chcę kupić prezentu na komunię jakby co tylko dla siebie no i już sam się zorientowałem w cenach i rodzajach teleskopów. Faktycznie za 500 nic nie kupię co najmniej 1500 więc przemyśle mój zakup jeszcze raz

80/400 lub 90/600 lub 130/900,na tyle możesz se pozwolić,rozważ  też  zakup lornetki DO SL 15/70 + statyw.

80/400 lub 90/600 to sprzęty do szerokich pól,planet nimi nie pooglądasz,130/900 jest bardziej uniwersalny.

Oczywiście szukaj używek.

Wybrałbym ostatnią opcję,czyli DO SL 15/70 + statyw.

Witaj na forum.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na DO SL 15/70 jest akurat promocja w sklepie Delty (249zł) + statyw tylko używka w tej cenie - w sklepach 'nie dla idiotów' można zobaczyć jak wyglądają nowe statywy po 200zł i zejść na ziemię

Jeśli lornetka to naprawdę warto wybrać się do sklepu optycznego jak i ja też zrobiłem nie dawno i popatrzeć przez parę szkiełek - ja z założonym budżetem właśnie 500zł przywitałem jednak blisko 1000 na samą lornetkę, a także zapatrywałem się na DO SL 15x70 ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 minut temu, Kopernik89 napisał:

A co sądzicie o tym teleskopie?

Jeśli chcesz uzyskać sensownej rady powinieneś odpowiedzieć na pytania, tak jak pisałem w pierwszej odpowiedzi w tym wątku.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ponadto jeśli chcesz Newtona do wizuala i masz budżet 1500 zł, to czemu nie Synta 8" na Dobsonie? 

Jak odpowiesz na pytania będzie łatwiej dyskutować i Tobie pomóc. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
39 minut temu, Kopernik89 napisał:

Szmelc za spore pieniądze,które można spożytkować na coś znacznie lepszego,ale widzę ,że kolega nie przyszedł zasięgnąć języka,tylko zamieścić reklamę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Kopernik89 napisał:

Strasznie spiskowy jesteś kolego

Może i nie mam racji,ale oni właśnie działają w taki sposób jak Ty.

Jak nie jesteś od nich,to wywal ten link i sprawa się wyjaśni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki😀 jestem laikiem jeśli chodzi o teleskopy więc będę się sugerował waszymi podpowiedziami. Z góry dziekuje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta