Skocz do zawartości

Jakich plecaków używacie do przenoszenia sprzętu?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

temat może błahy jednakże istotny kiedy chodzi o przenoszenie sprzętu za nie małe pieniądze. Sam aktualnie stoję przed wyborem odpowiedniego, wygodnego i przede wszystkim wytrzymałego plecaka do którego wrzucę m.in. lornetkę,  przymocuję statyw na środku, może niewielki teleskop w przyszłości i jakieś własne bibeloty.

Przerzuciwszy kilka plecaków turystycznych i myśliwskich(?) skupiam się już raczej na fotograficznych plecakach ze względu na bardziej przyjazne montaże do statywów(koniecznie na środku), pojemność około 30l-40l, coś co wytrzyma bez prucia/psucia już dłużej niż 1-2 lata, pomocny byłby także pas biodrowy.  Najlepiej jakby oczywiście nie rujnowało budżetu. Macie może już jakieś doświadczenie w takim wyborze?

Moją uwagę zwrócił dość budżetowy (w tym segmencie) Fancier King Kong (ceny w okolicach 180zł) Sporo ciekawych propozycji jest od 400-500zł ale nie jestem jeszcze przekonany że taki wydatek zwielokrotni użyteczność plecaka 

 

 

 

 

DO Titanium 10x56 + Kingjoy AK-328

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam plecaka, ale zwykłej torby sportowej o długości 500 mm. Z drugiej strony nie poruszam się specjalnie z dala od samochodu, ale taka torba jest bardzo przydatna podczas znoszenia gratów z bloku do samochodu, a do samochodu muszę przejść kawałek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podpowiem, żebyś przyjrzał się dokładnie czy taka torba albo plecak ma wszystko czego potrzebujesz.

Właśnie kupiłem torbę Nikona na lustro + 2 obiektywy. Spakowałem wszystko ładnie zamknąłem i .... nie mam za co złapać. Producent nie dał krótkiego uchwytu / paska tylko jeden długi na ramię. Naprawdę jest to niewygodne i wkurzające bo torba sama w sobie jest świetna.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam do lornetek oraz lornety 20x77 toreb fotograficznych podobnego typu:

Torba fotograficzna Racam S76045 

http://fsfoto.pl/product_info.php/info/p6242_Torba-fotograficzna-Racam-S76045.html

W niewielkiej torbie mieszczą się z łatwością trzy lornetki 50-56 mm, w drugiej równie małej moja niemała Miyauchi. Torby takie można wewnątrz organizować w różny sposób za pomocą ścianek na rzepy. Z zewnątrz mają wygodne kieszenie na akcesoria. Są wyposażone zarówno w pas na ramię jak i krótkie uchwyty. Do jednej z nich można nawet przytroczyć statyw fotograficzny.

  • Thanks 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam plecak fotograficzny i pokrowiec z Lowepro. Posiadam taki zestaw, bo zależy mi na dobrym zabezpieczeniu sprzętu fotograficznego, ale też sprzęty na nocne zdjęcia w nich noszę. Pokrowiec już wcześniej mi służył, jest mega wytrzymały, więc padło na wybór plecaka tej samej firmy. Przed zakupem zastanawiało mnie, czy potrzebuje taki wypasiony plecak,, ale powiem Ci, że ufam mu całkowicie. Nie był tani, ale mam 100% pewności, że nic się nie uszkodzi, nawet jeśli plecak rzucę ;) I system dostosowywania według swoich preferencji też jest bardzo przydatny, a takie rzeczy raczej głównie są w produktach fotograficznych. Ma pas biodrowy, leży wszystko dobrze pomimo pełnego wypchania i wygodnie się go nosi. Statyw ma mocowany na środku, można system montowania statywu rozmontować i nic niepotrzebnego nie wisi, jeśli nie potrzeba. Jeśli zależy Ci na ochronie wartościowego dla Ciebie sprzętu to polecam dorzucić trochę i kupić coś lepszego.  Chyba najlepiej podejść gdzieś do jakiegoś sklepu fotograficznego (jeśli masz taką możliwość i jeśli oczywiście skłaniasz się do takiego plecaka) i sobie porównać różne modele, od razu zobaczysz jaka jest jakość. 


pa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stacjonarnych byłem w Tuttu(turystyczny) i Decathlonie ale nic pod siebie nie widziałem. Dziś mam zamiar do foto sklepu wejść i coś 'pomacać'. Torba sportowa czy na ramię u mnie odpada - nie te przeznaczenie jak dla mnie. Bardzo fajnie zrobione są plecaki motocyklowe jeśli chodzi o dopasowanie - miałem jeden, dość tani model co się odbiło na jakości (zamki i szycia) i mały ale cholernie wygodny i funkcjonalny ale mocowań brak.

Lowepro mają bardzo dobre oceny i współmiernie idzie cena jak przeglądałem większość opinii,  jaki masz model konkretnie? Zastanawiam się czy kieszeń u dołu na statyw jest konieczna czy 2 paski do zaczepiania to wystarczająco przy blisko 3kg statywie 

DO Titanium 10x56 + Kingjoy AK-328

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamocować na samych paskach tak, żeby statyw nie spadł, jeśli przełoży się je pomiędzy nogami, chwytając dwie z nich. Jednak statyw rusza się wtedy w pionie, góra - dół, na pewno też opadnie tak, że nogi będą poniżej dołu plecaka. Przy noszeniu spoko, ale przy odkładaniu może być mniej wygodne.

To tyle z przeprowadzonej inwestygacji :)

pa

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu plecaków w fotograficznym, głównie Lowepro flipside(jedyne dostępny) także z centralnym mocowaniem,  manfrotto i Genesis denali nie podeszły. Modelu protactic niestety nie mieli, a widzę że najbardziej by odpowiadał potrzebom ale cena strasznie zaporowa - choć dożywotnia gwarancja u Lowepro jest mega plusem.  

Dzięki za rady, za jakiś czas pewnie odkopię temat i napiszę co nabyłem 

DO Titanium 10x56 + Kingjoy AK-328

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nadal nie kupiony. Wybrednie podchodzę i powoli staję się internetowym ekspertem od plecaków. Bardzo obiecująco wypadają plecaki militarne/taktyczne które mogłem obejrzeć np. Wisport Sparrow 30 - także mnóstwo mocowań, materiał cordura, tylko brak "wbudowanego" pokrowca, i te całe mnóstwo pasków i surwiwalowy klimat...

Facet w militarnym sam mi poradził szukanie dobrego Lowepro na olx... od mocowania centralnego dla statywu mnie znacznie odciągnął mówiąc, że takie mocowanie tylko bardziej mnie obciąży i zepsuje stabilność noszenia - bo właściwie dokładamy ciężar na sam tył plecaka który ciągnie do tyłu, a 2-3kg na boku powinno być dużo mniej odczuwalne bo bliżej samych pleców. Po małej wizualizacji ciężko się nie zgodzić. Łatwiej było mi wybrać sprzęt optyczny ?

DO Titanium 10x56 + Kingjoy AK-328

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowałem się na zakup Wisport Sparrow 30 II - mega pakowny, wydaje się solidny, do środka można zapakować laptop 15,6" z wielkim luzem, może nawet 17" nie powinna mieć problemu. Możliwość mocowania statywu na zewnątrz plecaka z każdej możliwej strony jak najbardziej na plus. Pas biodrowy mimo, że bardzo prozaiczny swoją funkcję w jakimś stopniu spełnia i przenosi część ciężaru. Żeby ujarzmić jakoś wszystkie luźne paski które zwisają z plecaka dokupiłem gumki co pozwoliło na ich pozwijanie tak aby z plecakiem można było wyjść do ludzi  ? Może później wleci jakiś Lowepro z używaka.

Podsumowując mógłbym polecić jeśli komuś nie przeszkadza turbo taktyczny wygląd plecaka i brak wbudowanego pokrowca deszczowego - trzeba dokupić, mój już leci z chin ?

 

IMG_20190602_215747.jpg

  • Like 2

DO Titanium 10x56 + Kingjoy AK-328

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)