Skocz do zawartości

Irys NGC 7023


Rekomendowane odpowiedzi

Maniek , dozbieraj materiału.

Masz go za mało na ten zapalony obszar.

Coś poszło ci nie tak na zoltych gwiazdach, masz tam spore obowódki.

Piszę o tym bo wiadome jest ze potrafisz to przeprocesować lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Selmak napisał:

Maniek , dozbieraj materiału.

Masz go za mało na ten zapalony obszar.

Coś poszło ci nie tak na zoltych gwiazdach, masz tam spore obowódki.

Piszę o tym bo wiadome jest ze potrafisz to przeprocesować lepiej ?

Wiadomo że przydało by się więcej jest tutaj jest ponad 12 godzin materiału który zbierałem pewnie z 6, 7 nocy(DSS już nie daje rady ze Stackowane cuda wychodzą  czy ktoś może wie jaka musi być maxymalna wartość klatki referencyjnej tak aby inne kolory wyszły dobrze ), większość poszła do kosza chmury lp itp. chyba najcięższy obiekt jaki focilem do tej pory zastanawiam się czy marnować na niego czas . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ekspertem żadnym nie jestem i nie mnie uwagi wypowiadać ale... Się mi wydaje, że jedna z przyczyn to ostrość chyba źle ustawiona...... Widać to gdy oglądamy fotkę w 1:1.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek E. napisał:

Ja tam ekspertem żadnym nie jestem i nie mnie uwagi wypowiadać ale... Się mi wydaje, że jedna z przyczyn to ostrość chyba źle ustawiona...... Widać to gdy oglądamy fotkę w 1:1.

Ostrość co chwila sprawdzana maską , pojedyncze klatki wyglądają ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pablo12311 napisał:

Moim zdaniem brakuje ostrości, Irys w środku rozmazany. Możesz wrzucić pojedyńczą klatkę luninancji.

Dokładnie, no i gwiazdki są nieostre.... Wrzuć 1 klatkę.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał taki problem prawdopodobnie złożyłbym 10% rankingowo najlepszych, później dołożył kolejny 10% i sprawdzał czy idzie ku lepszemu czy zaczyna się psuć... jak się zacznie psuć można przyjrzeć się tej najnowszej paczce i wtedy może łatwiej będzie stwierdzić co się działo/co odrzucić i dlaczego
... wiem żmudna robota, ale skoro materiał już jest to trzeba go wykorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2019 o 17:34, ggrzes napisał:

jakbym miał taki problem prawdopodobnie złożyłbym 10% rankingowo najlepszych, później dołożył kolejny 10% i sprawdzał czy idzie ku lepszemu czy zaczyna się psuć... jak się zacznie psuć można przyjrzeć się tej najnowszej paczce i wtedy może łatwiej będzie stwierdzić co się działo/co odrzucić i dlaczego
... wiem żmudna robota, ale skoro materiał już jest to trzeba go wykorzystać

Po selekcji ulepiłem takie coś ,gwiazdki lepsze.

priuba2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)