Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Król Stworzenia oraz Dziecko Specjalnej Troski czuje się rozczarowane 13 maja w poniedziałek.

Jednak daje to trochę do myślenia, przynajmniej tym, co trochę myślą :klapouchy:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam jako rasowy introwertyk bardzo się cieszę z takich informacji :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zawsze można się dowartościować informacją, że nasze Słonko jest jaśniejsze niż ponad 80% innych gwiazd :)

Red-dwarf-infographic.jpg

• Like 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
54 minuty temu, bartolini napisał:

Zawsze można się dowartościować informacją, że nasze Słonko jest jaśniejsze niż ponad 80% innych gwiazd :)

To tak jak w społeczeństwie. - niby jaśniejsze, ale w mniejszości :))

• Like 4
  • Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przecież ciemna materia i energia niby nie istnieją, tak przynajmniej stara się udowodnić to dwóch astrofizyków z USA i jakby tego było mało, to coraz więcej faktów i odkryć ku temu się ponoć skłania. Tydzień temu było na National Geografic. Więc czym kuźwa jest to co widzę przez lornetę i teleskop?  "Im więcej wiem tym głupszy jestem", tylko zapomniałem kto to powiedział. 

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Hagen napisał:

"Im więcej wiem tym głupszy jestem", tylko zapomniałem kto to powiedział. 

Czyli człowiek uczy się całe życie i głupi umiera ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Hagen napisał:

Przecież ciemna materia i energia niby nie istnieją, tak przynajmniej stara się udowodnić to dwóch astrofizyków z USA i jakby tego było mało, to coraz więcej faktów i odkryć ku temu się ponoć skłania.

Kiedyś wierzono, że eter musi istnieć więc może tak jest z tymi ciemnymi...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgodzę się, że ciemna energia i ciemna materia są nieintuicyjne, z drugiej strony - wystarczy przeczytać jakąś książkę o fizyce cząstek elementarnych, żeby się przekonać o istnieniu obszarów, w których intuicja nie daje najlepszych odpowiedzi.
Póki najtęższe głowy nie wymyślą czegoś innego, trzeba przyjąć do wiadomości, że obecny stan wiedzy skłania do takich a nie innych wytłumaczeń.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 13.05.2019 o 08:38, Panasmaras napisał:

Ciężki los antropocentryka we Wszechświecie. Najpierw okazuje się, że twój świat nie jest centrum Kosmosu. Degradują twoją planetę, gwiazdę, galaktykę.
Potem okazuje się, że cała obserwowana materia to ledwie 5% bilansu Wszechświata.

A potem otwierasz oczy w pewien poniedziałek i doczytujesz to:
https://www.kwantowo.pl/2019/05/12/ile-czego-jest-we-wszechswiecie/

Jak żyć? ;) 

Bardzo ciekawe i  daje do myślenia  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
59 minut temu, Panasmaras napisał:

Zgodzę się, że ciemna energia i ciemna materia są nieintuicyjne, z drugiej strony - wystarczy przeczytać jakąś książkę o fizyce cząstek elementarnych, żeby się przekonać o istnieniu obszarów, w których intuicja nie daje najlepszych odpowiedzi.
Póki najtęższe głowy nie wymyślą czegoś innego, trzeba przyjąć do wiadomości, że obecny stan wiedzy skłania do takich a nie innych wytłumaczeń.

Nasz mózg nie rozwinął się jako narzędzie badania Wszechświata. No, może co najwyżej tego Wszechświata najbliższego, by znaleźć sobie coś do zjedzenia, wypatrzyć partnera/partnerkę i spłodzić dzieci, zapewnić im i sobie żywność, schronienie i bezpieczeństwo. A że rozwinęła się z tego najpierw wiedza a później nauka - to produkt uboczny naszej maszynerii poznawczej. Już prawo zależności siły grawitacji czy natężenia  promieniowania od kwadratu odległości intuicyjne nie jest i trzeba było paru tysięcy lat cywilizacji, by je rozpoznać. Starożytni odkryli mnóstwo ważnych rzeczy, jednak nie zdołali wynaleźć metody naukowej. Niektórzy twierdzą, że przez to mamy jakieś 2 tysiące lat w plecy. Gdyby było inaczej, dopiero mogłoby się dzisiaj dziać! Trochę szkoda. Z drugiej strony, równie dobrze moglibyśmy już w ogóle nie istnieć 🙂

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta