Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Są gdzieś dostępne potwierdzone dane dotyczące przelotów starlinków?

Znalazłem taki wpis, ale jest w nim, że dane niepotwierdzone.

da7f3fa1791733dbf872fd4517c7ff71.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodziło mi o to, kiedy znowu będzie można je zobaczyć, a nie o potwierdzenie, że były to starlinki.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moje wyliczenia na dzisiejszą noc dla okolic Warszawy (o ile dane o orbicie są poprawne):

______________________________________________________________________________________________________________________
satellite______________|int. des.___|number|sat. mag._|rise________________|set_________________|el._|pass___|data age|
STARLINK                2019-644A     74001          ?  00:13:33 2019.05.26  00:24:50 2019.05.26   89    11.3      1.0 
STARLINK                2019-644A     74001          ?  01:50:55 2019.05.26  02:02:12 2019.05.26   71    11.3      1.0 
______________________________________________________________________________________________________________________

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hm...

Może taki przelot to atrakcyjne dla niektórych zjawisko.  Ale dla mnie, to jest tragiczne...Coraz trudniej zrobić kilkuminutową ekspozycję  zdjęcia, by nie uwiecznił się na niej, przelatujący satelita. Zakłada się parki ciemnego nieba, walczy z gminą o ustawianie latarni by oświetlały drogi a nie świeciły w niebo. A tu proszę...Leci sobie kilkadziesiąt satelitów jeden za drugim,...A ma ich być jeszcze o wiele, wiele więcej. To jest HORROR !!!  Ziemska orbita i tak już przypomina wielki śmietnik, i jak dotąd, nikt jej nie oczyszcza z tego kosmicznego złomu. :(

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To będzie koszmar do fotografowania szerokich kadrów. Jak teraz jest kilka przelotów w nocy, a to dopiero pierwsza partia. Ma być ich 12 tysięcy w ciągu 8 lat 🙄Będziemy mieli zaśmiecone niebo, jakby mało było nam light pollution, ale za to szybki Internet w dżungli. 

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 minuty temu, Grzegorz Czernecki napisał:

W aplikacji ISS Detector Starlink jest już dostępny

Zgadza się, tylko w wersji płatnej.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie przeleciały, widok niezwykły. Szczególnie gdy użyłem lornetki 10x50, naliczyłem czterdzieści parę ale trochę ręce mi się trzęsły. Jako jednorazowe urozmaicenie  - fajnie. Ale jak pomyślę że tyle tego będzie latać nad nami, to już nie tak fajnie. Weź tu zrób zdjęcie bez śmiecia w kadrze. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, DarX86 napisał:

Właśnie przeleciały, widok niezwykły. Szczególnie gdy użyłem lornetki 10x50, naliczyłem czterdzieści parę ale trochę ręce mi się trzęsły. Jako jednorazowe urozmaicenie  - fajnie. Ale jak pomyślę że tyle tego będzie latać nad nami, to już nie tak fajnie. Weź tu zrób zdjęcie bez śmiecia w kadrze. 

Kurcze, a ja właśnie wyszedłem przed chwilą próbując je złapać i coś mi nie wyszło. Gołym okiem widziałem 1 sztukę i pomyślałem, że już musiały się rozdzielić i odpuściłem. Wyraźnie widziałeś sznurek? Może ta 1 sztuka to było co innego, a Starlinki przeoczyłem, albo były jeszcze za nisko nad horyzontem dla Gdańska (+chmury)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Było dość jasno, a u Ciebie jeszcze jaśniej. Sam niemal bym przegapił. Jeden jest dużo jaśniejszy, gołym okiem wygląda jakby ciągnęła się zanim delikatna smuga. A przez lornetkę już idealnie rozdzielone sztuki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sznurek widoczny pod Białymstokiem bez problemu. Z jednej strony to niesamowite, ale z drugiej tak jak mówili przedmówcy... od razu myśli się jak to nabałagani w astrofoto. Ja wiem, że soft to powinien ogarnąć, ale przy zagęszczeniu 12 tyś nad głową, to każda klatka będzie zawierała takiego szkodnikaSznurek widoczny pod Białymstokiem bez problemu. Z jednej strony to niesamowite, ale z drugiej tak jak mówili przedmówcy... od razu myśli się jak to nabałagani w astrofoto. Ja wiem, że soft to powinien ogarnąć, ale przy zagęszczeniu 12 tyś nad głową, to każda klatka będzie zawierała takiego szkodnika :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja patrzyłem o porze podanej przez ISS detector i niestety nic nie widziałem. Chwilę później zobaczylem dwa w odstępie ok. 2 min, ale nie wiem czy to był  Starlink. Miejsce - Elbląg 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widoczne bez problemu, jeden dziwnie jaśniejszy. Magia. Po północy powinno być jeszcze lepiej, módlmy się o pogodę ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 minut temu, Grzegorz Czernecki napisał:

Nie, ja nie mam wersji płatnej i jest

Można obejrzeć reklamę i to odblokowuje pakiet na 5 dni.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Można obejrzeć reklamę i to odblokowuje pakiet na 5 dni.

Takie cuda to na androidzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy dzisiaj też jest szansa na złapanie tych satelitów? Wczoraj zmorzył mnie sen, a chętnie jeszcze raz bym to zobaczył ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, towerfox napisał:

Czy dzisiaj też jest szansa na złapanie tych satelitów? Wczoraj zmorzył mnie sen, a chętnie jeszcze raz bym to zobaczył 

Godzinę temu, towerfox napisał:

Czy dzisiaj też jest szansa na złapanie tych satelitów? Wczoraj zmorzył mnie sen, a chętnie jeszcze raz bym to zobaczył ;)

Tak, dzisiaj będą 2 przeloty

Screenshot_2019-05-26-09-49-11-745_com.runar.issdetector.thumb.png.820f52d6440f84c8e44d627dba594e42.png

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
8 godzin temu, towerfox napisał:

Tu masz stricte dla Zgorzelca. I dodatkowo bonus w postaci ISS😉

Screenshot_20190526-163626_ISS Detector.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Złapałem je  jak przelatywały w odległości ponad 800 km, nad terytorium Bułgarii... 

• Like 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W moim przypadku apka skłamała. Lciały 3 minuty wcześniej. Mało co i bym przegapił. Słabo to było widać ode mnie.

No ale ode mnie to wszystko słabo widać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Warto zauważyć, że teraz ISS Tracker raportuje przód i koniec 'pociągu' - leader i trailer, więc należy zaznaczyć nową opcję do śledzenia :)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Boże... Kochani, czy NAPRAWDĘ wiecie czym się podniecacie? Jeżeli wszystko pójdzie po myśli twórców projektu Starlink, to za 8 lat nie będzie skrawka nieba, które zachowa swój naturalny wygląd! Do 3000 gwiazd dostrzegalnych przy idealnej pogodzie z ciemnego miejsca dojdzie drugie tyle pulsujących światełek! Naprawdę chcecie to oglądać...?

• Sad 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta