Skocz do zawartości

Problemy z obserwacją


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

kilka dni temu dostałem na urodziny teleskop Sky-Watcher 150/750 eq3-2 i jako że dopiero wczoraj go złożyłem i wystawiłem, zauważyłem pewien problem. Nawet wtedy kiedy teleskop jest skolimowany i wychłodzony, skierowany na Jowisza pokazuje tylko światło z widocznym zarysem lustra wtórnego razem z jego wyciągiem. 

Proszę o pomoc :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukost napisał:

Standardowo, sprawdź czy w wyciągu nie ma jednej redukcji czy innej przedłużki za dużo...

Wyciągnąłem coś co wydawalo sie niepotrzebne, cos w stylu przedłużenia, jednak problem dalej pozostaje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kondzki napisał:

Wyciągnąłem coś co wydawalo sie niepotrzebne, cos w stylu przedłużenia, jednak problem dalej pozostaje :(

Jednak poprawka, wszystko działa dobrze A Jowisz wygląda świetnie, jednakże nadal nie rozumiem po co jest to przedłużenie, wygląda jakby jeszcze bardziej przyblizało, może mi ktoś to opisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kondzki napisał:

wygląda jakby jeszcze bardziej przyblizało, może mi ktoś to opisać?

Właśnie do tego on służy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kondzki napisał:

Pisałem? u góry że mam barlowa więc wiem co to jest. To ?przedłużenie nie ma w sobie soczewki ani żadnej redukcji. Po prostu przedłuża wyciąg, tylko po co.??

Przepraszam nie zrozumiałem. Przedłużenie jest po to aby zwiększyć zasięg ostrzenia teleskopu. Jak chciałbyś obserwować coś co jest zbyt blisko... gniazdo ptaka, lub inne cuda natury, która są blisko. Podobnie jest też jak zastosuje się barlowa - czasami się zdarza, że nie da się na tyle wysunąć wyciągu, aby wyostrzyć. Wtedy przedłużka się przydaje. 

  • Thanks 1

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pmochocki napisał:

Przepraszam nie zrozumiałem. Przedłużenie jest po to aby zwiększyć zasięg ostrzenia teleskopu. Jak chciałbyś obserwować coś co jest zbyt blisko... gniazdo ptaka, lub inne cuda natury, która są blisko. Podobnie jest też jak zastosuje się barlowa - czasami się zdarza, że nie da się na tyle wysunąć wyciągu, aby wyostrzyć. Wtedy przedłużka się przydaje. 

Oo dobrze o to mi chodziło.

Dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)