Skocz do zawartości

Coś robie nie tak.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem spróbować troche zabawy z aparatem i teleskopem, ale cos nie bardzo mi wychodzi.

Do obserwacji wizualnych korzystam z Newtona 10". Dokupilem do niego przejsciowke 2"/T2 a do tego przejsciowke T2/E-mount. Poskaladalem to do kupy z sony nex 6 i niestety nic mi nie wychodzi. Brakuje mi wyciagu, a raczej jest go za dużo. Skrecajac focuser nie jestem w stanie wyostrzyc obrazu. Podejrzewam, ze robie jakis podstawowy blad. Jestescie w stanie mi cos doradzic. Bylbym bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze odpowiem, ale wydaje mi się, że do foto z Newtona potrzeba podnieść lustro, chyba że masz flexa - rozsuwaną część z wyciągiem. Ja tego nigdy nie robiłem, tylko obiło mi się o uszy. 

Możesz spróbować wsadzić barlowa, może wówczas coś wyjdzie. Ale to też uwaga z obitych uszu ;)

 

pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pełną dyszkę. Ogniskowała bez problemu z Canonem 450 D
Nie znam fachowych nazw, traktowałem to foto raczej jak zabawę.
Na puszkę Canona wkręcałem jakiś gwint chyba T2 ? z redukcji 1,25" odkręcałem nosek, i do tej tulejki która pozostała wkręcałem puszkę z tym T2.
Ostrzyło :)

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to GSO,to trzeba podnosić lustro,jeśli SW to tak :

https://astronomiaamatorska.blogspot.com/2013/05/poaczenie-lustrzanki-z-teleskopem-krok.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mi szkoda tego rozkrecac ?. Ale dzieki za rady.

W miedzyczasie do przejsciowki 2"/T2, ktora ma jeszcze redukcje na 1,25" włożyłem okular, ale odwrotna strona. Zaczęło ostrzyc dla obiektow na odleglosci 150-200 metrow. Zobaczymy jak wyjdzie Jowisz czy cos z tego bedzie. Pomysl z Barlowem juz tez mi sie przewinal w roznych watkach, ale niestety nie mam pod reka nic pożadnego i krotkiego zeby sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest dlatego, że lustrzanka ma matryce dalej niż kamera CCD a w Newtonach najczęściej ognisko jest ledwo ponad tubus, albo i wręcz w środku. Ale dzięki temu Lusterko wtórne jest małe na ile tylko można i mniej przesłania obraz. Np. w naszej Syncie 10" wręcz widać cień lustra wtórnego.

Są takie konstrukcje zwierciadlane, gdzie w ogóle nie ma lustra wtórnego a główne jest tylko lekko pochylone by obraz powstawał z boku tubusa. Obserwacje prowadzi się od przodu teleskopu patrząc do tyłu - w kierunku lustra głównego. Niebo jest za plecami. Wg mnie super :)

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie udalo sie wyostrzyc na Jowiszu (jako tako), z bardzo wysunietym focuserem i szeregiem przedluzek. Niestety nie nazwalbym tego astrofotografia ?.

Zamowilem krotkiego Barlowa 2,5x, moze wyjdzie troche lepiej. Tak czy inaczej dziekuje za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)