Skocz do zawartości

NGC 6210 - Mgławica Żółw


Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Setaarius napisał:

Może sprzedasz swój sprzęt do foto NASA za połowę ceny Hubble. Oni zaoszczedzą, a Ty pewnie trochę zarobisz :)

Przecież Lukasz83 nie istnieje! To grupa działająca pod kryptonimem...

  • Haha 2

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz, Łukaszu, do czego doprowadzasz kulturalnych ludzi? :diablatko:

  • Haha 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha :) 

"You made my day" - jak mawiał klasyk. 

A na poważnie - cieszę, że się podoba. W szerokim polu też fajnie wygląda, podrzucę jak dokończę obróbkę :)

Godzinę temu, Setaarius napisał:

Może sprzedasz swój sprzęt do foto NASA za połowę ceny Hubble. Oni zaoszczedzą, a Ty pewnie trochę zarobisz :)

Myślę, że NASA może na Alliexpress kupić, będzie taniej i nowy...  chociaż nie, bo to chińskie jest a oni jakieś embarga mają czy coś ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detal wyszedł jak ta lala, ale nie ukrywam moje oczka czekają na to:

11 godzin temu, Lukasz83 napisał:

w weekend wrzucę jeszcze mgławicę w szerszym polu :)

:)

Koledzy postawili poprzeczkę wysoko, więc pójdę raczej innym torem - próbowałeś porównać poziom szczegółów środka mgławicy w stacku z klatek 330ms i 1s? Ciekawe jak bardzo warto schodzić z czasami w dół, choć pewnie to też zależy od aktualnych warunków i szybkości zmian seeingu. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jolo napisał:

Detal wyszedł jak ta lala, ale nie ukrywam moje oczka czekają na to:

:)

Koledzy postawili poprzeczkę wysoko, więc pójdę raczej innym torem - próbowałeś porównać poziom szczegółów środka mgławicy w stacku z klatek 330ms i 1s? Ciekawe jak bardzo warto schodzić z czasami w dół, choć pewnie to też zależy od aktualnych warunków i szybkości zmian seeingu. 

Do szerszego pola (o ile można tak to nazywać przy FOV 18'x13') się stackują większe klatki - stackowanie "cropów" poszło szybko. Szersze się mielą znacznie dłużej.

Co do szczegółów środka - na 1s klatakch śrdek jest już wyjarany przy gainie na którym pracowałem. Mógłbym zmniejszyć wzmocnienie ale mam wrażenie, że pomimo wzrostu rozpiętości tonalnej na subklatkach rejestruje się wyraźnie mniej.

A co do czasów w dół - myślę, że warto schodzić tak nisko jak się da. Ogranicza nas apertura i jasność obiektu (na subklatce musi być widać obiekt dość wyraźnie żeby potem uzyskać poprawny stack).

NGC7027 paliłem po 100ms. Jak bym miał lustro 14'' to pewnie bym palił 2-3x krócej - wtedy jest szansa na "wyłączenie" większej liczby składowych seeingu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)