Skocz do zawartości

V Zlot - program


ignisdei

Rekomendowane odpowiedzi

Co do programu

1)Na pewno w czwartek to będzie zakwaterowanie,zapoznanie i free-night ;) Niebo=obserwy Chmurwy=impreza  ;D

2) Piątek wypad szlakami po Parku. Wieczorem  przyjadą dzieciaki z gimnazjum którym zrobimy pokaz multimedialny, będą tez honorowi goście z gminy może Pan Burmistrz 

3) Sobota  spływ na Korytnicy. Załatwiam dofinansowanie -gminy tak, że zapłacimy polowe lub mniej! To oczywiście tylko dla chętnych

Prelekcja dla dzieciaków na placu zajmę się sam. Przywiozę swój rzutnik i ekran!

Teraz konkursy: Trzeba zrobić to na zasadzie jak ostatnio wykład konkursowy. Prawdopodobnie teraz: będzie tylko nagroda główna dla najlepszego prelegenta  - lornetka i dwie symboliczne nagrody ..pocieszenia pewnie świecące na czerwono czapeczki.

Występuje o honorowy patronat Burmistrza Drawna i poproszę o dofinansowanie spływu kajakowego i wyłącznie lampy przed  Pyrlandią , zawsze coś nam fundowali teraz pewnie będzie tak samo. Zgłaszajcie się na konkurs, muszę wysłać do gminy program zlotu  !

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To już tydzień do zlotu!

Wracając do programu, pytam się czy są chętni na przygotowanie prelekcji/wykładu dla zlotowiczów? Sponsor (Astro-partner) przygotował za najciekawszy wykład  lornetkę BST a dla dwóch pozostałych prelegentów nagrody pocieszenia.

Nie są to nagrody formatu zlotu wiosennego ale mieć lornetkę za 45 minutową pogadankę a nie mieć -myślę, że warto powalczyć  ;)!

Proszę byście ewentualnie zgłosili się do poniedziałku.  I napisali w temacie czego ma dotyczyć Wasza prezentacja.  Jak nie bezie chętnych zostawiam ją dla siebie i nagrody pocieszenia też  ....:P

BTW dobrze, że przenieśliśmy zlot na przyszły czwartek. Teraz w Zatomiu pogoda w kratkę.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł - słuchając pytań i odpowiedzi - też się człowiek uczy  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo super!:-) ja na wiosne tez na wariata przygotowywalem swoja prelekcje. Wydawalo mi sie ze kto bedzie tego sluchal, przeciez tam sami fachowcy a ja pierwszy raz na zlocie :-). Okazalo sie ze zainteresowanie bylo duze, atmosfera jak na imieninach, stres znikl po 5 minutach. Probujcie swoich sil bo warto :-).

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mogę pokazać jak robię "moją" solarną astrofotografię. Ale to raczej na spontana, bez przygotowania (buduję "coś" na zlot i nie wiem czy się wyrobię) i bez gratyfikacji z tego tytułu. Ot, pokażę, że to nie jest trudne :)

Na pewno posłucham jak co z czym ;)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posluchalbym tez czegos ciekawego o czarnych dziurach i koniecznie trzeba powtorzyc krotki wyklad o ustawianiu montazu na Polarna, metode dryftu  i problemach z tym zwiazanych. Napewno wielu, szczegolnie, poczatkujacych zlotowiczow chetnie bedzie chcialo  taki pokaz zobaczyc

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 3 dni zaplanowane  :)

1. Igni ,,Jeden z dziesięciu"

2. Paweł - ,,Astrofotografia solarna"

3. Mariusz - ,,Ustawianie montażu na Polaris, metoda dryfu"

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu- to wybierz sobie asystenta - który nie będzie miał wyjścia  ;) .

Robisz wprowadzenie do tematu asystent ,,nadaje" kwestię zasadniczą problemu, a Ty krótkie podsumowanie jak ważny i nieodzowny problem został poruszony  :o (ja mam anginę - mówić nie mogę - gdybyś chciał mnie wykorzystać  :-\ )

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariuszu - ja mam automat (czytaj małpę) ja mogę Polarnej nie widzieć, ustawić byle jak i tak znajdzie. Też chętnie bym się znów nauczył  :-\

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

  (ja mam anginę - mówić nie mogę - gdybyś chciał mnie wykorzystać  :-\ )

Cholera nawet nie przytulimy się na powitanie :(

Tyle żartów, ja mam pomysł na warsztaty nie związane z astronomią, jednak związane z teleskopami i z osobą Polarisa.

Chodzi mi o "FOTOGRAFIĘ SAMOLOTÓW NA WYSOKOŚCIACH PRZELOTOWYCH W OGNISKU GŁÓWNYM NEWTONA"

nie wiem czy Polaris się zgodzi na większe warsztaty, nie wiem również czy kogokolwiek ze zlotowiczów temat interesuje, jednak myślę że tak, sam param się tym rodzajem fotografii od jakiegoś czasu jednak efektami nie ma się co chwalić  >:(.

Jeżeli nie będzie zainteresowania to na warsztaty przyjdę sam.

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smieszne :-). Wlasnie mialem nadzieję ze mi to ktos w koncu wytłumaczy :-). Z ustawianiem mam wlasnie problem i chcialbym zobaczyc na zywo jak sie to robi prawidlowo.

..

NIe wiem czy potrafię to robić w najbardziej prawidłowy sposób ale w efekcie udaje mi się ustawić prawidłowo montaż.

Wieczorem napewno znajdzie się czas żeby pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagly wysyp prelegentow :-). Tadziu, trzymam Cie za slowo! :-)

Nie chcę robić tego w formie prelekcji. Dla zainteresowanych możemy zorganizować to w formie warszatów pod czystym niebem. Na sucho to każdy zainteresowany się o tym naczytał. W każdym razie te warsztaty nie chcę robić w ramach konkursu.

Jeżeli chodzi o prelekcję to mam pewien pomysł na prelekcję z astronomii ogólnej.  Na razie nie chcę zdradzać szczegółów bo nie wiem czy zdążę to przygotować do zlotu. Jeżeli do jutra wieczorem uda mi sie to wstępnie poukładać to napiszę więcej szczegółów no i zgłoszę się do listy prelegentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Mariusz - ,,Ustawianie montażu na Polaris, metoda dryfu"

Stanowczo protestuję. Mam stać przez całe warsztaty nieruchomo żeby ustawiać na mnie montaże? I jeszcze ten dryf!

A co do RNAV (cud, że to wychwyciłem w wątku!) chętnie, o ile pogoda dopisze, niezobowiązująco przeznaczę czas na pomoc w przygotowaniu do fotografii RNAV :) Będzie potrzebny teleskop (refraktor na stabilnym AltAZ, średniej wielkości Dob) z szukaczem optycznym, foliopis, pierścień T2, lustrzanka, pilot do wyzwalania migawki i laptop z netem (choć tu pewnie będzie problem?).

Część z powyższych mam, ale polecam ćwiczyć na swoim sprzęcie.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie przesadzaj  ;) - nie przez całe, tylko od około 22.00 do około 03.00 i to tylko przez 1 nockę, a resztę Masz dla siebie  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując, mamy następujące prelekcje i warsztaty:

1) Pablo - ,,Astrofotografia solarna"

2) Maras -  Prezentacja o specyfice obserwacji lornetkowych

3) Polaris RNAV spotting (nie astro ale mnie tez interesuje)

4)Tadek - ,,Ustawianie montażu na Polaris, metoda dryfu"

Ja przygotuję wykład multimedialny dla dzieci w piątek " Jak rozpocząć przygodę z astronomią amatorską"

1)Zwierz dzwonił, że lornetka i dwa astro-gadżety zostały już wysłane.

2) Burmistrz dał nam 200zł na spływ. Starczy na 10 kajaków dla ok 20 osób (kajaki 2 osobowe). Na ewentualne koszty dowozu autokarem do Korytnicy i dokupienie kilku sztuk kajaków (jeśli będzie więcej chętnych) zrobimy zrzutę po parę złotych wśród uczestników spływu!

3) Wyłączenie lampy a może lamp w okolicy załatwione z Gminą.

ps. Pogoda ma dopisać na 100%w czwartek i w sobotę wieczór...w piątek loteria :) Czyli będzie integracja  ;D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem przed Twoim postem.

Zamiast ustawiania montażu zgłaszam się z prelekcją: "Ścieżki życia gwiazd".

Chciałbym opowiedzieć o ewolucji gwiazd, diagramie Hertzsprunga-Russela, wszelkiej maści karłach i olbrzymach.

Wiele osób zna te tematy ale dla wielu myślę że może to być interesujące.

O ustawianu montażu niezaleznie od programu zlotu mogę zainterersowanym poopowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER! Czyli jeszcze lepiej!

Czyli reasumując, mamy następujące prelekcje i warsztaty:

1) Pablo - ,,Astrofotografia solarna"

2) Maras -  Prezentacja o specyfice obserwacji lornetkowych

3) Polaris RNAV spotting (nie astro ale mnie tez interesuje)

4)Tadek - Ewolucja gwiazd & diagram Hertzsprunga-Russela

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znow zapowiada sie zawalista impreza :-). Juz nie moge doczekać sie czwartku :-)

Oczywiście zlot współtworzymy sami dzieląc się tym co mamy najlepsze I TWORZYMY KLIMAT! Najczystszy akomercjalny układ moim zdaniem. Czysta popularyzacja! 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)