Skocz do zawartości

Co to jest?


kissu

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, mandarin napisał:

Czy według was astronomia nie obejmuje badań nad możliwością życia w kosmosie??

Takiego ,,działu" na FA brak.
Proszę skończ swoje ,,badania/wywody" i zajmij się stricte astronomią amatorską w oparciu o działy, które oferuje FA.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mandarin napisał:

Popatrzcie na Kopernika, który miał odwage sprzeciwić się skamieniałym opiniom, które wyznawała większość uczonych jego czasów... UFO to fakt ;*

Nie mieszaj do tego naszego Wielkiego Rodaka. A fakt to tylko, że Kopernik był Wielki. On pokazał prawdę udowadniając ją naukowo. Tego Twojego UFO nikt nie jest w stanie udowodnić niestety. Żebyś nie wiem jakie filmiki czy ,,relacje naocznych świadków" tu cytował.
Zejdź z tego forum i nie śmieć go bzdurami. Oczy mam szeroko otwarte.
 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mandarin napisał:

To nie są teorie spiskowe ale rzeczywistość, zejdźcie sceptycy w końcu na ziemie i otwórzcie oczy, wszędzie o tym mówią.

https://wiadomosci.onet.pl/politico/amerykanscy-senatorowie-dostaja-tajne-raporty-na-temat-ufo/w7kcnjh

https://nczas.com/2019/06/21/pentagon-przygotowal-raport-na-temat-ufo-trump-mialem-jedno-bardzo-krotkie-spotkanie/?fbclid=IwAR1uyBrwoS9dlga55hK6eMsluV3lEkSL4vZhrfzRoKkNSK4RPGvMU2-6CcQ

Popatrzcie na Kopernika, który miał odwage sprzeciwić się skamieniałym opiniom, które wyznawała większość uczonych jego czasów... UFO to fakt ;*

Akurat onet i nczas nie są rzetelną kopalnią wiedzy. Zwykłe szmatławce z naciskiem na wyświetlenia. Nie ważne co napiszą, ważne żeby się klikało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale wiele wojskowych nagrań, naocznych obserwacji pilotów, rejestracji radarowych, i w podczerwieni - TO SĄ WŁAŚNIE DOWODY! Jeśli działu o życiu pozaziemskim tu nie ma, to trzeba by zrobić. Więcej jest dowodów na realność UFO, niż Kopernik miał na swoje teorie. A kto nie chce widzieć faktów to nie widzi. Tu wyjaśniam jak życie rozprzestrzenia się po kosmosie - a skoro na ISS znaleziono żywe organizmy, to i dalej mogły polecieć -  i to nie tylko z Ziemi...

http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2015/12/teoria-ventus-vitae-wiatr-zycia.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widziałem lasery za 15 zł, które dają czadu jak na swoją cene https://allegro.pl/oferta/laser-zielony-wskaznik-laserowy-baterie-7536593938?snapshot=MjAxOC0xMS0wOFQxNzo1MDoyOS4zMzhaO2J1eWVyO2NmZWIzOTJmOTM2MTE1NTU3MDU0ZDg0YWQxZmE5NGM3YzYyMDk2YjkyZTU5NzkzMmMyNzY5N2MxYjg3NWJjNjE%3D

Nawet na któreś grupce o astronomii na facebooku widziałem, że osoby które kupiły ten laser bardzo sobie właśnie taki laser chwaliły. Jak na swoją cenę laser był bardzo mocny i miał zasięg zgodny jak na instrukcji było napisane. Niektórzy zrobili sobie z niego laserowy szukacz, a inni wykorzystywali go do pokazywania osobom, które nie orientują się na nocnym niebie gwiazdozbiory lub obiekty DS. Może właśnie ktoś akurat tym laserem się bawił w Twojej okolicy? Komuś coś pokazywał lub celował w coś.  

GSO 12 dobson deluxe 
ESy 30mm 2", 14mm, 6.7mm, 4.7mm
Filtr Astronomik H-Beta i OIII 2"
Filtr planetarny GSO pomarańczowy 1.25"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zielony laser, zasięg ponoć 30 km. Fajnie świeci. Ciekawe tylko ze będąc pare metrów od osoby która go trzyma, już nie widać promienia - a co dopiero mówić o kilometrach.

Świadek twierdzi że zielone światło wziął początkowo za laser, ale odrzucił tę teorię, bo światło miało początek i koniec, czyli był to świecący odcinek, ponad chmurami. Gdyby to był laser, to tym bardziej byłby widoczny gdy chmur było więcej - a stało się coś przeciwnego, według relacji, one zasłoniły to zielone światło. Są jeszcze zielone lasery o wielkiej sile, których wiązki są szersze - ale te znowu widać w całości od ziemi aż w górę, a tu mowy o czymś takim nie ma. Nikt tu nie mówi ze to kosmici, ale teoria laserowa też ma swoje słabe strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widziałem lasery za 15 zł, które dają czadu jak na swoją cene https://allegro.pl/oferta/laser-zielony-wskaznik-laserowy-baterie-7536593938?snapshot=MjAxOC0xMS0wOFQxNzo1MDoyOS4zMzhaO2J1eWVyO2NmZWIzOTJmOTM2MTE1NTU3MDU0ZDg0YWQxZmE5NGM3YzYyMDk2YjkyZTU5NzkzMmMyNzY5N2MxYjg3NWJjNjE%3D

Nawet na któreś grupce o astronomii na facebooku widziałem, że osoby które kupiły ten laser bardzo sobie właśnie taki laser chwaliły. Jak na swoją cenę laser był bardzo mocny i miał zasięg zgodny jak na instrukcji było napisane. Niektórzy zrobili sobie z niego laserowy szukacz, a inni wykorzystywali go do pokazywania osobom, które nie orientują się na nocnym niebie gwiazdozbiory lub obiekty DS. Może właśnie ktoś akurat tym laserem się bawił w Twojej okolicy? Komuś coś pokazywał lub celował w coś.  
Być może ale dalej pozostaje kwestia chmur

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zielony laser, zasięg ponoć 30 km. Fajnie świeci. Ciekawe tylko ze będąc pare metrów od osoby która go trzyma, już nie widać promienia - a co dopiero mówić o kilometrach.
Świadek twierdzi że zielone światło wziął początkowo za laser, ale odrzucił tę teorię, bo światło miało początek i koniec, czyli był to świecący odcinek, ponad chmurami. Gdyby to był laser, to tym bardziej byłby widoczny gdy chmur było więcej - a stało się coś przeciwnego, według relacji, one zasłoniły to zielone światło. Są jeszcze zielone lasery o wielkiej sile, których wiązki są szersze - ale te znowu widać w całości od ziemi aż w górę, a tu mowy o czymś takim nie ma. Nikt tu nie mówi ze to kosmici, ale teoria laserowa też ma swoje słabe strony.
No ja właśnie nie wien czemu się uczepili tych laserów gdy wyraźnie mówię że znikło za chmurami

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwał bym to rozpaczliwą próbą racjonalizowania i uspokajania swego sumienia na siłę. 

Kiedyś mnie tu zbanowali bo ujawniałem rzeczy które nagrałem na orbicie,  a które ciężko było wyjaśnić. Tak że jesteś w ryzyku zbanowania - choć co prawda ostatnimi czasy groźby się nie pojawiają, niemniej, temat jest traktowany po macoszemu. 

Kiedyś ludzie będą sie śmiać z tego że na tyle miliardów rozmaitych światów, człowiek się łudził że jest sam...

Nie wiem czym bylo zjawisko które widziałeś, ale obadaj ten temat, i kto dziś przewodzi możliwości życia poza Ziemią:

http://zmiennoksztaltne.blogspot.com/2014/11/ojciec-pio-o-zyciu-na-innych-planetach.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody!!!! Błagam!!!! Zróbcie coś z nim (pierwszy raz żałuje, ze zrezygnowałem z moderowania :( )

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jacek E. napisał:

Mody!!!! Błagam!!!! Zróbcie coś z nim (pierwszy raz żałuje, ze zrezygnowałem z moderowania :( )

POPIERAM !!!

  • Like 1

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SYNTA 14,pełnoaperturowy ND5, Scopos 30mm, SW UWA  13 / 8 / 5 mm 70*,Pentax XW 7 mm,ATM okular.18 mm 120* i 55 mm 68*, Barlow GSO ED 2X,SM 20x80, DO SL 15x70,10 x50,2,5x25,Canon EOS 450D, polaryzacyjny zmienny,księżycowy 2"-13%,,Orion UB 2".OIII 2",kolorowe Meade 4000, i Wielkie Marzenie o wielkim teleskopie.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.facebook.com/pages/Astronomia-S%C5%82upsk/866502086751044

https://www.facebook.com/groups/199415933741016/

PTMA - W-wa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mandarin napisał:

Zróbcie? dział o zjawiskach nierozpoznanych, a zobaczycie? jaką ciekawość przyciągnie, i ilu sie w końcu rzuci do rejestracji swoimi teleskopami takich zjawisk...??

Ja proszę o nie tworzenie takiego działu. 

44 minuty temu, mandarin napisał:

Kiedyś? mnie tu zbanowali bo ujawniałem rzeczy które nagrałem na orbicie,  a które ciężko było wyjaśnić?.

Pozwolę sobie się nie zgodzić. Nagrania były powiedzmy najdelikatniej ujmując słabej jakości. A wszelkie próby dyskusji wyglądały jak dwa monologi... 

  • Like 1

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - Nikogo z Rady na forum nie widać, najwyżej oberwę. Zostało mi troszkę ,,władzy" to zamknę ten monolog bredni. Jesteśmy jak napisałem parę postów wyżej Forum Astronomicznym!

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)