Skocz do zawartości

Okular do planet


Kicz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry witam. Ostatnio tj. wczoraj dodałem temat z prośbą o podsunięcie fajnych okularów planetarnych do synty 10. Poszukuje okularu który fajnie mi współgra z moim teleskopem i o wiele lepiej pokaże mi planety niż okular 10 mm który dostałem w zestawie. Mój budżet który chcę wydać na okular to okolice 1000 zł. Dzięki wczorajszemu tematowi a przede wszystkim dzięki pomocy forumowiczów doszedłem do wniosku że rezygnuje z ES 6,7mm.  Teraz zastanawiam się nad dwoma okularami. Bardzo proszę o pomoc w wybraniu który by mi lepiej się zgrał z Syntą 10 i pokaże ładny obraz planet.
 

Okular lantanowy Vixen LVW 5 mm
 


czy może:

Okular Baader Morpheus 6,5 mm

Bardzo proszę o waszą opinię:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)