Skocz do zawartości

Zaświetlenie nieba a astrofotografia


lukasz930

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.  Jestem nowy na tym forum i jakiś czas temu zająłem się astrofotografią DS syntą 150/750 na EQ3 2.

Mieszkam na obrzeżach 45.tys miasta i głównie stąd fotografuje, choć mam możliwość wyjazdu pod ciemne niebo.

Nie zawsze jest to jednak możliwe i ciekawi mnie czy  fotografując z miejsca zamieszkania uzyskam zadowalające efekty czy może fotografia z tego miejsca to strata czasu?

Na stronie Light pollution łapie się na zieloną strefe z współczynnikiem 1,03. Czy ktoś ma podobne warunki i fotografuje w takiej strefie?

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lukasz930 napisał:

Witam wszystkich.  Jestem nowy na tym forum i jakiś czas temu zająłem się astrofotografią DS syntą 150/750 na EQ3 2.

Mieszkam na obrzeżach 45.tys miasta i głównie stąd fotografuje, choć mam możliwość wyjazdu pod ciemne niebo.

Nie zawsze jest to jednak możliwe i ciekawi mnie czy  fotografując z miejsca zamieszkania uzyskam zadowalające efekty czy może fotografia z tego miejsca to strata czasu?

Na stronie Light pollution łapie się na zieloną strefe z współczynnikiem 1,03. Czy ktoś ma podobne warunki i fotografuje w takiej strefie?

Pozdrawiam wszystkich :)

Ja mieszkam w 200 tys mieście i robię fotki prawie z centrum.

Moje miejsce łapie się.na kolor czerwony;)

Dokup do teleskopu korektor komy, bo gwiazdki po bokach będziesz miał brzydkie.

I takim montażem klatki po 30 sek można robić i będziesz zadowolony.

Z czasem dokupisz eq5 lub 6i będziesz wymiatał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukasz930 napisał:

Dzięki za odpowiedż:) no właśnie ok 30 s. wyciągam. zamówiłem jedynie wężyk spustowy z interwałometrem bo przy tak krótkich czasach wciskanie co pół minuty spustu na zwykłym to karkołomne zadanie:)

 

Korektor też Ci się przyda, bo gwiazdki.sa brzydkie na obrzeżach zdjęcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Choc po czesci kadrujac mozna sobie z tym poradzic na poczatek. Zastanawia mnie tez kwestia tego czy np.majac taki montaz jak eq 3 i zbierajac duzobwiecej materialu mozna uzyskac podobny efekt co na montażach eq5 i  wyzej?  Przykladowo prowadze 50 klatek po 120sek. Na eq 5,  a na eq 3- 200 klatek po 30 sek.  Czas uzyskuje taki sam ale czy efekt również? 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 29.06.2019 o 16:55, lukasz930 napisał:

Tak wiem. Choc po czesci kadrujac mozna sobie z tym poradzic na poczatek. Zastanawia mnie tez kwestia tego czy np.majac taki montaz jak eq 3 i zbierajac duzobwiecej materialu mozna uzyskac podobny efekt co na montażach eq5 i  wyzej?  Przykladowo prowadze 50 klatek po 120sek. Na eq 5,  a na eq 3- 200 klatek po 30 sek.  Czas uzyskuje taki sam ale czy efekt również? 

 

 

Mam pytanie :)  Czy EQ3-2 co ciekawego Ci wyszło i czy to takie trudne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wg tej mapy mam 11.99 :(.... robię foty lustrzanką po 8-12minut przy iso 400-800 , czasem 1200. Materiał średnio ma ok 60-70minut. Po zakupie IDAS'a wyraźna poprawa ale coraz to liczniejsze lampy Led uniemożliwiają odcinanie LP od lamp sodowych i rtęciowych  :(.

Ale i tak czekam na sierpień żeby znów focić :). Tu chodzi o zabawę i przyjemność z hobby. Jeśli chcesz iść w PRO to musisz mieć ciemną miejscówkę i sprzęt za sporą kasę ;).

Działaj i ciesz się z efektów :)Autosave1.thumb.jpg.455a82a7ce79dd3ced736331830b5a6a.jpg

  • Like 4

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam podobnie jak kolega kapral. Moja fotka Tripletu Lwa, zrobiona Pentaflex'em 80/400 i body 40D. Nie powala jakością, ale ma swoje miejsce, w mej kolekcji. :)

Tri_Leo_st.jpg

  • Like 2

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)