Skocz do zawartości

Dużego Newtona - może jednak ktoś, coś ?


Karol_C

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Ponawiam chęć zakupu dużego kratownicowego Newtona. Kompletne minimum to 12" ale najchętniej 14-20".

Może być też sama optyka 16-24".

Może tym razem ktoś, coś ? Ostatnio niestety nikt nic nie oferował sensownego.

Szczegóły na PW ale od razu mówię, że najpierw muszę sprzedać SW Flex 14". Nie chce go teraz sprzedać i zostać bez teleskopu. Może ktoś będzie chętny na zakup i w tym samym czasie ktoś się zgłosi z ofertą sprzedaży ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest oferta na giełdzie. Info na facebooku 

 
Sprzedam teleskop 20" Taurus 500. Lusterko główne to 508mm średnicy i 2089mm ogniskowej.
15 000 zł
Kępie Zaleszańskie

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Ogólnie chce coś kupić ale jeszcze się zastanowię. Wczoraj zmieniła mi się sytuacja i nie wiem czy będę mógł sobie pozwolić na większy wydatek. Jeśli już to chyba bym 16" chciał ale czekam na rozwój wydarzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 20" będzie ciężko. Od znajomego mógłbym mieć 20" za około 12k ale to nadal kupa kasy.

Kiedyś (3-4 lata temu) jak nie miałem kasy to "co chwilę" była jakaś oferta, często 16" były za 4-6 k a teraz od 3 lat cicho sza ... 

2 godziny temu, midimariusz napisał:

I co Karol kupujesz tego 20"?

Pytasz bo sam chcesz zmienić ? ease

 

I na kilka dni muszę się wstrzymać, czekam na rozwój wydarzeń. Nic się nie stanie bo i tak ofert nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myślałem kiedyś o 20 calach, ale to już sprzęt trudny do ogarnięcia jednoosobowo, no i ta konieczność wchodzenia na drabinkę przy dwumetrowej ogniskowej. 

Aktualnie w dobrej cenie jest do wzięcia 14" ATM zrobiony przez @Setaarius, bodajże na Maniaku widziałem ogłoszenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukost napisał:

Sam myślałem kiedyś o 20 calach, ale to już sprzęt trudny do ogarnięcia jednoosobowo, no i ta konieczność wchodzenia na drabinkę przy dwumetrowej ogniskowej. 

Aktualnie w dobrej cenie jest do wzięcia 14" ATM zrobiony przez @Setaarius, bodajże na Maniaku widziałem ogłoszenie. 

Była okazja jak go sprzedawałem po kosztach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 13:38, Szarlej napisał:

Ten 20" ma 10 lat, ciekawe w jakim stanie są powłoki na zwierciadlach?...

Dokładnie. Znajomy miał smaka ale właściciel nie chętny na negocjacje.

Nie wiem nawet gdzie by pół metrowe lustro napylić i chyba przysłowiowe pińćset by brakło. Generalnie jak sprzeda za taką kasę to gratuluję dobrej sprzedaży ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz odświeżę. Sama optyka też mile widziana.

 

8 godzin temu, orzeszek1916 napisał:

Dokładnie. Znajomy miał smaka ale właściciel nie chętny na negocjacje.

Nie wiem nawet gdzie by pół metrowe lustro napylić i chyba przysłowiowe pińćset by brakło. Generalnie jak sprzeda za taką kasę to gratuluję dobrej sprzedaży ?

Znajomy mówił, że ten Taururs 500 mm ma dobre jakości lustro. Zresztą, on sam ma taką samą 20-tkę, lustro z tego samego źródła i obrazy daje bardzo fajne. Na pewno warto jeśli lustro nie wymaga napylenia. 

PS. Na upartego to pewnie 1m F/3 (w USA takie mają) i przy wzroście ponad 2m to jeszcze optymalny teleskop :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
6 minut temu, bobitsu300 napisał:

Mial moze ktos przyjemnosc patrzenia przez ta 20 ciekawia mnie wrazenia bo przyznam szczerze ze mam chec na niego ale faktycznie sprzedajacy nie jest skory do negocjacji  :(. pozdr

Tak jak pisałem. Patrzyłem "bliźniaczą" 20-tką i obrazy są bardzo fajne o ile warunki są dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś powiecie o cenach, zobaczcie skąd są lustra z https://nicholoptical.co.uk/price-list/. To był wydatek rzędu 2500 - 2700 funtów + konstrukcja u Taurusów.

Tam są powłoki z Orionie-Hilux Enhanced Aluminium. Także tej jakości w Polsce raczej nie uświadczycie. Ja mam takie same w mojej 20" - nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)