Skocz do zawartości

Silnik DEC do EQ3-2


Pysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję silnika do napędu osi DEC w EQ3-2. Ewentualnie informacji, jak przystosować inny silnik, tak żeby współpracował z tym pilotem https://deltaoptical.pl/zaawansowany-pilot-sky-watcher-do-montazu-eq3?from=listing&q=pilot

Pozdrawiam
Grzegorz

SW 200/1000, Celestron Omni 150 XLT, trochę szkieł do Nikona, D5300 mod, D750 mod, NEQ6, SWSA, ASIAIR Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy silnik z napędu od tego montażu będzie ok. Ale nie wiem za bardzo po co go zmieniać, skoro korzystasz tylko z jednego silnika? Nie wykorzystasz porty ST4 a reszta jest taka sama. Ma tylko prędkość x16, normalnie jest x8, ale nie wiem po co to komu za takie pieniądze. W tym pilocie nie widzę niczego lepszego od typowego pilota z napędu. Mam typowy napęd i wszytko działa jak trzeba.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie zrozumieliśmy. Mam w tej chwili EQ3-2 z silnikiem RA. Chciałbym dokupić tego pokazanego pilota, dodać do tego silnik DEC i pobawić się w guiding w obu osiach. Samego silnika do osi DEC niestety nie da się kupić, przynajmniej ja nie znalazłem, więc pytam, czy ewentualnie komuś zalega taki lub wie jak go zrobić?

Pozdrawiam
Grzegorz

SW 200/1000, Celestron Omni 150 XLT, trochę szkieł do Nikona, D5300 mod, D750 mod, NEQ6, SWSA, ASIAIR Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest dokładnie taki:

IMG_20190703_103351673.thumb.jpg.474dafd304b3604680a2dce3ff6a1506.jpg

Podłączany wprost przez sprzęgło do osi.

Sekcja Astronomiczna Szkoła Talentów Żagański Pałac Kultury
Jana Pawła II 7 - 68-100 Żagań
MEADE 6", Dobson 10", ED100 i takie tam szkiełka

astronom_jacek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)