Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Zaglądał ktoś w ten link?

Czy ktoś napisał by kilka słów o wyborze filtrów blokujących... Nad którym się zastanowić a być może wybór najdroższych to przerost formy nad treścią?

AAA.jpg.558b5979e42a8b07295147708635894a.jpg

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10", SYNTA 12" Goto
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Napisano

Naprawdę nikt nic?

  • Sad 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10", SYNTA 12" Goto
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Napisano

Szymek, ja mam u siebie 600 i wizualnie daje radę, aczkolwiek trzeba się przyzwyczaić do dosyć precyzyjnego, osiowego patrzenia. Lekkie przesunięcie oka i obraz nam ucieka. Wygodniejszy jest pewnie filtr 1200, ma większy przelot. Ma to większe znaczenie przy foto większymi rozmiarami matryc. Ja za bardzo nie wnikam, to nawet nie wiem czy dobrze gadam. Pablito jest specem, może się podłączy do dyskusji jak zobaczy post.

pozdrawiam Radek

Napisano

Dzięki za odpowiedź.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10", SYNTA 12" Goto
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Napisano

Cena dobra, choć nie wiem czy wysyłają poza USA.

Co do BF to im większy tym lepiej. Będzie i do wizuala i do foto. Jeśli ma to być tylko wizual to w obrazach różnicy nie będzie tylko szersze pole.

  • 3 tygodnie później...
Napisano

Miejmy nadzieję, że tym zakupem zepsułeś pogodę tylko w dzień:taz::))

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Napisano
11 godzin temu, Adam88 napisał:

Tak, przez Astronomics. Polecam?

Możesz napisać coś więcej.

Napisano
18 godzin temu, dark napisał:

Możesz napisać coś więcej.

Jak wiesz Lunt nie wysyła do PL. Astronomics jest ich dealerem z wysyłką międzynarodową. Jeśli jakaś promocja się pojawia na stronie Lunta, ich strona jestem automatycznie updatowana. Najpierw zapłaciłem pay pal za teleskop. ( Nie pobrali pieniędzy ,na koncie widniało jako pending transaction. Dostałem od nich maila z propozycją wysyłki i jej kosztami. Dajesz odpowiedz czy  Tobie pasuje i wtedy dopiero pobierają  za teleskop, jeśli nie zwrot kasy. Następnie dostajesz kolejną płatność za wysyłkę.) I tyle :) w razie pytań kontaktowałem się z nimi przez FB  i mailowo.

Napisano

Jeszcze jedno. Przy wypełnianiu danych aby otrzymać mały Rabat  można wpisać nick z Cloudynights ?

Napisano

 W opcjach wysyłki jest :

1. Z podatkiem i cłem(upfront) 

2. Bez, sama wysylka.

  • 2 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.