Skocz do zawartości

WAŻNE!!!! PILNE !!!! Propozycja zmiany regulaminu z ankietą


Czy dokonać zmiany w regulaminie konkursu dla początkujących? Od kiedy?  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jesteś :

    • Za zmianą
    • Jestem przeciwny zmianie
    • Inne propozycje ( opisane w temacie)
      0
  2. 2. Czy zmiana powinna nastąpić :

    • Wstecz od początku konkursu?
    • Od nowego roku?
    • Inna propozycja ( opisana w temacie)


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję zmianę regulaminu w konkursie dla początkujących.

Punkt 4: " W celu skuteczniejszego promowania astrofotografii amatorskiej formuła konkursu zakłada, że wykluczeniu z kolejnych konkursów miesięcznych w roku bieżącym i następnych podlegają także twórcy, których  prace dwa razy zajęły jedno z trzech pierwszych miejsc w  Konkursach na  na Astrofotografię Miesiąca dla Początkujących, przy czym nie muszą to być kolejne konkursy "

otrzymałby treść : "  4. W celu skuteczniejszego promowania astrofotografii amatorskiej formuła konkursu zakłada, że wykluczeniu z kolejnych konkursów miesięcznych w roku bieżącym i następnych podlegają także twórcy, których  prace dwa razy zajęły pierwsze miejsce  w  Konkursach na  na Astrofotografię Miesiąca dla Początkujących, przy czym nie muszą to być kolejne konkursy. "

Zmiana pozwoli cieszyć się większą liczbą zgłoszonych prac i dłużej brać udział w konkursie cały czas mając szansę na wygraną.

Zmiana mogłaby zadziałać wstecz, co pozwoliłoby niektórym kolegom wrócić do konkursu. Pytam także o to w ankiecie.

Dajmy sobie na decyzję czas do - powiedzmy- 15 lipca...

Odpowiedzcie w ankiecie, ale Wasze uwagi także mile widziane !!!!

Wessel

EDIT: dokonałem obliczenia - teraz "wykluczonych" jest 7 kolegów, po ewentualnym wprowadzeniu zmiany pięciu z nich " wraca do gry"  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wessel polecił i przypiął ten temat

Jestem za.

No ja już nie biorę udziałów w konkursach nie po to by, chociaż coś wygrać, wygrałem raz w życiu Krajowy Konkurs Europlanet kilka lat temu, niechaj inni wygrywają, dla mnie nagrodą jest, chociaż jedno zdjęcie, które ukaże się w Albumie, teraz ostatnio nie mam, co wysyłać na konkursy w sumie są za ładne zdjęcia by szpecić je takimi jak ja robię w konkursach, może przyjdzie taki czas, że wyślę jakieś zdjęcie, ale to trzeba będzie czekać, co do konkursów niech inni też mają szanse się pokazać, co potrafią, Owszem chylę czoło przez tymi, co wygrali, bo są mistrzami w Astrofotografii, ale Czas na zmianę. Niestety ja z konkursów odpadam, bo nie mam, co wysłać.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozdzielić pytania
ankieta.jpg.86088cbb75f73565affaf5fdcceef821.jpg

Głos oczywiście oddany.

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na myśli miałem SWOJE "rozleniwienie weekendowe", bo głosujących mamy inteligentnych!
Dziękuję za uwzględnienie uwagi, teraz wygląda to lepiej :notworthy:

A kto jeszcze nie głosował, to nie ma się co zastanawiać, to zajmie chwilę, a dotyczy ważnej sprawy.

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zmianami ale nie w czasie trwania konkursu - tak nie powinno się robić.
Od nowej edycji jak najbardziej i tak zagłosowałem.

P.S. I chyba ankieta szwankuje... źle zlicza i głosujących nie pokazuje.... :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek , po zmianie pytania przeniosłem tyko liczbę głosów 1:1  - bez osób głosujących bo po prostu nie potrafię. Dlatego nie wszystkich wyświetla.

Nie chcę niczego narzucać, jeśli uczestnicy wypowiedzą się co najmniej 3/4 za zmianą to można ją zrobić. Tak naprawdę nikogo to nie krzywdzi a niektórym daje drugą szansę.

Poza tym konkurs jest procesem ciągłym ( przynajmniej w sensie wykluczeń - dotyczy tych i następnych konkursów) więc moment zmiany regulaminu jest chyba nieistotny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wessel napisał:

Poza tym konkurs jest procesem ciągłym ( przynajmniej w sensie wykluczeń - dotyczy tych i następnych konkursów) więc moment zmiany regulaminu jest chyba nieistotny.

 

,,procesem ciągłym".... ale z pewnymi zasadami i w tym wypadku regulamin, z którym się kazdy zapoznaje i akceptuje jest ogłaszany/przedstawiany na daną edycję. Tu nie jest mnie w sanie nikt przekonać.
Od następnej edycji jak najbardziej :) Zmiana po 6 miesiącach i kawałku (mamy już 7 dni nowego miesiąca), to tak jak mecz po połowie inaczej sędziować a każdy wychodząc na boisko zasady znał.... Ale to tylko moje zdanie.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wessel napisał:

Ale głosujcie też od kiedy!!!!! Odpowiadamy na dwa pytania !

Niby dlaczego na dwa pytania, jeżeli w pierwszym pytaniu ktoś jest przeciwny zmianom, to jasne jest że drugie pytanie jest niezasadne. Tak właśnie zrobiłem i ukazał się komunikat że na drugie pytanie też muszę odpowiedzieć  by móc wziąć udział w głosowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę kogokolwiek tak mocno interesuje ten regulamin, aby robić ankietę? ?

Mamy juz większość wiec spokojnie możesz wprowadzić zmiany w życie. 

 

Tak w ogóle to dzięki Macku, ze prowadzisz ten konkurs. Wiele osób odważyło się pokazać swoje prace. O to przecież chodzi! 

 

 

Zapraszam na moją stronę logo2.jpg.14d2f841b11ef24f670bb0d3638f5042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Leon napisał:

Niby dlaczego na dwa pytania, jeżeli w pierwszym pytaniu ktoś jest przeciwny zmianom, to jasne jest że drugie pytanie jest niezasadne. Tak właśnie zrobiłem i ukazał się komunikat że na drugie pytanie też muszę odpowiedzieć  by móc wziąć udział w głosowaniu. 

Zaznacz Inne i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tayson.82 napisał:

Czy? na prawdę kogokolwiek tak mocno interesuje ten regulamin?, aby robić ankietę?? ???

To jest chyba najbardziej kluczowy punkt w całym regulaminie tego konkursu. To on określa, kto nie może w nim uczestniczyć. Zebranie opinii w tej kwestii za pomocą ankiety uważam za bardzo dobry pomysł. 

  • Like 2

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć? Jestem naprawdę bardzo początkujący, ale trafiła mi się okazja zrobić fajne foto Drogi Mlecznej. Wystartowałem w konkursie dla początkujących, ale namówiono mnie, żeby jednak zrobić to w konkursie Heńka i jakimś cudem ten konkurs miesięczny moja fota wygrała. Efekt jest taki, że odcięło mnie od konkursu dla początkujących, a w Heniowym jeszcze przez kilka lat nie będę miał co pokazać :(

Pozdrawiam
Grzegorz

SW 200/1000, Celestron Omni 150 XLT, trochę szkieł do Nikona, D5300 mod, D750 mod, NEQ6, SWSA, ASIAIR Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś decyzje/ustalenia/zmiany? No bo Konkurs trwa.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając w napięciu na pozostałych członków Rady proszę o wyjaśnienie intencji zapisu regulaminu "Fotografia musi być wcześniej opublikowana na Forum Astronomicznym. " Czy mam to rozumieć, że obowiązkowo mam wcześniej dodać np. w dziale "Obiekty głębokiego kosmosu" konkursowe zdjęcie, czy może wystarczy publikacja w wątku konkursowym ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzją Rady Forum Astronomicznego zmiany zostały zatwierdzone, ale od nowej edycji Konkursu dla Początkujących. Inaczej mówiąc, wszystkie osoby które NIE ZAJĘŁY dwóch pierwszych miejsc, spełniają inne warunki regulaminu i dostały status Złotego Uczestnika w 2019 roku mogą brać udział w konkursie od stycznia 2020. To już niedługo :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - Brawo Wy!!! - RADO FA.
Nie zmienia się reguł/zasad w czasie trwania meczu :) 
Od stycznia 2020 jak najbardziej. 
Jeszcze zwalcie banerek na górze i sprawa zamknięta.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wessel odpiął i usunął z polecanych ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)