Skocz do zawartości

Kolorowy Motyl


Rekomendowane odpowiedzi

Przez trzy noce (24-25.06, 03-04.07, 08-09.07) udało uzbierać mi się w sumie 100 akceptowalnych klatek po 3 minuty.

Ostatniej nocy pierwsza godzina w zbieraniu materiału przebiegała pomyślnie (na 10 klatek 7-8 było ok) ale potem coś się stało niewytłumaczalnego i tylko co trzecia-czwarta klatka nadawała się do użytku. Gwiazdki były albo rozjechane albo takie trochę przypominające literkę v. No i zamiast mieć 7-8 godzin materiału skończyło się na jedynie 5:(

Czego mnie nauczył ten obiekt? A tego, że niemodyfikowanym Canonem z centrum miasta takich obiektów trzeba unikać hehe

Trzeba też w końcu zacząć robić sesje guidowane - wtedy zapewne nie będzie problemu z gwiazdkami ;). Przydałoby się jeszcze kilka innych rzeczy zacząć robić.... ;) 

Dobra a poniżej moje wypociny - kolorki motyla nie takie jak w sieci - nie wiem jak ten kolor lepiej ogarnąć - ale dzięki temu motyl jest kolorowy - prawdziwy leni motyl hehe

Zdjęcie to jest lekki crop i rezize by szumu tak nie było widać :P

Ogólnie ze zdjęcia jestem zadowolony - to jest pierwszy raz gdzie przekroczyłem 3h materiału (tutaj 5)

Następny obiekt będzie to M11 - czyli dzika kaczka. Zapewne także, skrócę czas ekspozycji ze 180 do 120s by było mniej odrzutów.

Krytyka mile widziana - ale bez przesady hehe

 

Motyl100x180s_Iso800_crop_resize.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba rozszyfrowalem problem z klatkami - chodzilo oto, że na 10 klatek około  3 byly akceptowalne (choć nie idealne) reszta do kosza.

Dziś tak z ciekawości sprawdziłem jak wygląda wyjustowanie lunetki biegunowej.

Okazało sie, że nie była zbyt dobrze wyjustowana a nawet bym powiedzial, że słabo jak na montaż za ponad 6tys zł;) - pisze tutaj o montażu EQ6R-Pro.

Dzisiaj  chyba ja wyjustowalem - na krzyżu kościoła oddalonego ok 1km od Astrobazy.

Teraz jak krzyż tzn Lampka dla samolotow jest w krzyżu  lunetki to stoi w miejscu. Jak zjadę na układ godzinowy w lunetce pięknie symetrycznie idzie po okręgu.

Oby te zabiegi dały pożądany efekt i gwiazdki na 180.sekundowych klatkach będą okrągłe i mam nadzieję, że teraz na 10 klatek jakieś 7-8 będzie akceptowalne. Pisze tutaj o nie guidowanych klatkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)