Skocz do zawartości

Szukam taniego teleskopu


lemarr7

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam taniego teleskopu na poczatek. Najchetniej synta 130/900. Moze byc tez inny z lustrem 130mm lub ostatecznie 114mm. Moje srodki sa ograniczone do 350 zl. Niestety na olx ludzie czesto sa niepowazni i odwoluja oferty , zwrocilem sie wiec tu. Mieszkam w Kuj. - Pomorskim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lornetka? Celestron Skymaster 15x70 lub DO Starlight 15x70? W tej kwocie ciężko o przyzwoity teleskop. Napisz czego oczekujesz, co chcesz zobaczyć, w jakim "astronomicznym miejscu" jesteś, od jakiego czasu obserwujesz itp. Za tą kwotę to do głowy przychodzi mi jedynie lidlowy Skylux.

Synta 8", Nikon Action Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 350zł - 400zł powinieneś dostać 114/1000 bez problemu -nawet na EQ1 będzie lepszy niż lornetka. Mam lornetkę nikona i miałem 130/900 eq2....  z doświadczenia -> kup sobie teleskop ? (opinia subiektywna).

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/teleskop-150-1450-dobson-diy-8281889211

 

tu masz chyba optymalne działo w tej cenie ATM ale pewnie lepsze niż marketowa chińszczyzna:)

GSO 8"deLux, SW ED80/AZ4 

ES: 4,7mm,  6,7mm , 8,8mm ,  14mm ,  24mm 2"

       Meade UWA 20 mm  2", (82*)

Barlow GSO ED 2x 2"

Nikon EX10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie oferty juz przegladalem. Teleskopu ATM ogloszeniodawca nie wysyla a ja tam nie dojade , bo za daleko. Mieszkam w okolicach Brodnicy w Kuj. - Pom. Skywatcher Heritage tez czytalem. O tym teleskopie jest watek na innym forum. Wyciag tego teleskopu nie ma pokretel regulacji ostrosci , LW zamocowane tylko w jednym miejscu , tubus flex na Dobsonie . Tubus  zamocowany tylko z jednej strony. Ogolnie chyba slabo ze sztywnoscia konstrukcji. Wydaje mi sie ze znaczna wiekszosc ogloszeniodawcow nie chce wysylac teleskopu i w tym jest najwiekszy problem. Co do postu Regulusa - chyba jednak nie chcialbym lornetki , slabo znam sie na lornetkach , musialbym zglebic temat. Musialaby byc to lornetka na statywie. Jakos uparlem sie na synte 130/900 uzywana oczywiscie. Co do tego , co chcialbym obserwowac to jakies latwiejsze DS-y , Ksiezyc i planety. Wlasnie w takiej kolejnosci. Moja miejscowka jest raczej niezla - wies ok 300 mieszkancow 17 km od Brodnicy i mniej wiecej tyle samo od Nowego Miasta Lubawskiego. Bywa , ze jest luna swiatel Brodnicy na poludniowym horyzoncie , ale to zalezy od warunkow atmosferycznych. Niebo obserwuje od dziecka tj. od 30 lat. Ostatecznie do poszukiwan teleskopu sklonila mnie wizyta na Astrofestiwalu w Brodnicy. Mam jeszcze pytanie jak duza jest roznica miedzy syntami 130/900 a 114/900 lub 114/500. Dziekuje za zainteresowanie moim tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zdaje się  jest konkret za te pieniądze,sam bym go wziął,jakbym miał bliżej... I gdyby po godzinie od dodania ogłoszenia nie było już prawie tysiąca wejść... ale może jakimś cudem jeszcze nikt nie kupił :)https://www.olx.pl/oferta/zestaw-teleskop-6-cali-newton-okulary-10-25mm-doskonaly-na-start-CID767-IDzuvIe.html#3ba16f5503

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bebeto52 napisał:

Tu zdaje się  jest konkret za te pieniądze,sam bym go wziął,jakbym miał bliżej... I gdyby po godzinie od dodania ogłoszenia nie było już prawie tysiąca wejść... ale może jakimś cudem jeszcze nikt nie kupił :)https://www.olx.pl/oferta/zestaw-teleskop-6-cali-newton-okulary-10-25mm-doskonaly-na-start-CID767-IDzuvIe.html#3ba16f5503

299 złotych za Synte 6? Radziłbym dobrze to sprawdzić, bo cena jest podejrzana. Wyjątkowo zaniżona! 

Synta 8", Nikon Action Ex 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)