Skocz do zawartości

moja teoria działania inflacji, materia i prawdopodobieństwo


lawa

Rekomendowane odpowiedzi

teoria inflacji przypuszcza że na początku wszechświat rozszerzał się szybciej niż światło

 1. obiekty np. kropla deszczu, spadając jest "obserwowana" odczytywany jej stan przez atmosferę oraz inne oddziaływania. to determinuje istnienie kropli względem wszystkich istniejących obiektów na zasadzie powiązania odczytów stanu prawdopodobieństwa, to czego stan prawdopodobieństwa nie zostaje odczytany przez nic, nie zdarza się, istnieje tylko jako fala prawdopodobieństwa która nigdy nie jest odczytana, nigdy się nie zdarza "w naszej rzeczywistości"

2. wszystko co obserwujemy zdarza się w naszej rzeczywistości, 1 foton może lecieć prosto łukiem lub skręcać, bo nie odczytujemy go w trakcie drogi a jedynie na jego końcu, dlatego wyników próby może być wiele i na wiele z nich są realne szanse, jeśli leci kropla deszczu jest odczytywany jej lot stan przez cały czas albo prawie cały, cząstki w niej odczytują się między sobą większość czasu, w między czasie mogą to robić inne obiekty, dlatego jeśli każda cząstka kropli jest odczytywana względem istniejącego wszechświata cały czas, ona może obrać tylko jedną drogę lotu i może dolecieć tylko w 1 miejsce

3. cząstki które lecą i ich wynik prawdopodobieństwa nie zostaje odczytany przez nic co istnieje, ma możliwość odczytu, nie zostaje odczytany nie daje informacji nie zdarza się.

4. inflacja to na początku ogrom energii, która rozszerza się i grawitacja niczego jaj nie spowalnia, kiedy 2 fale prawdopodobieństwa lotu energii ich fale inferencyjne tworzą 1 cząstkę w pierścieniu wokół centrum wielkiego wybuchu, jego grawitacja rozchodzi się wokół, ale nigdy nie dotrze do centrum wielkiego wybuchu, ani obiektów po drugiej stronie centrum jeśli tam powstaną, bo wszechświat zawsze rozszerza się szybciej od światła, czasoprzestrzeń występuje jedynie w polu grawitacji czegokolwiek, dalej jej działanie jest nie zdeterminowane

5. jeśli mamy 5000 pierwszych cząstek to one mogą grawitacyjnie przyciągać siebie spowalniając swoją podróż od centrum wybuchu, ich pola grawitacyjne sięgają tylko cząstek sąsiednich bo pole nie dogoni tych po drugiej stronie wielkiego wybuchu, wpływają na czasoprzestrzeń wydłużając lub skracając drogę obiektom w zasięgu swojego pola grawitacyjnego, dodatkowo te cząstki spowalniają lot energii, np. fotonów dlatego inflacja spowalnia, nie zatrzymuje się ponieważ cząstki powstałe dalej od wielkiego wybuchu ciągną te bliżej na zewnątrz, ciągną też energię i czasoprzestrzeń dlatego rozszerzanie przyspiesza, i zawsze jest tych nowych cząstek więcej na zewnątrz niż tych powstałych bliżej centrum wielkiego wybuchu, czyli wszechświat się rozszerza coraz szybciej ale zjawisko inflacji maleje

6. ciemna energia może być materią która nie jest odczytana przez naszą istniejącą odczytaną materię,  gdy jest odczytana staje się cząstkami, ciemną materią, gdy przestaje znowu staje się ciemną energią

7. ciemna energia rozprasza się lecąc od wielkiego wybuchu, oraz też rozszerza się z powrotem do wewnątrz z powstałych cząstek które przestają istnieć, gdzie (wewnątrz) jest więcej materii, i prędzej zostaną odczytane, więc bliżej materii staną się materią, niż ta ciemna energia która poleci na zewnątrz

8. odczytane cząstki odczytując inne czasem tworzą samo podtrzymującą się reakcję łańcuchową prawie nie wypuszczając cząstek które istnieją ze stanu istnienia, mają ułatwione zadanie by to osiągnąć będąc w skupiskach ciemnej materii, i z dala od ciemnej energii, która tworząc cząstki wokoło je rozrywa, bo te cząstki które lecą od materii szybko przestają być odczytane przez inne, a te które lecą do wewnątrz mogą z czasem być odczytane na stałe lub prawie na stałe

9. ciemna materia to cząstki które się odczytują między sobą, sprawiają że istnieją, ale nie są odczytane przez naszą materię, nie możemy wejść z nimi w żadną reakcję oprócz grawitacji która wpływa na wszystkie istniejące cząstki nie zależnie czy one się odczytują czy nie, ponieważ grawitacja to nie cząstka a energia fala, nic jej nie odczytuje a jedynie jest odczytywana przez cząstki materii energii (np. fotony) i ciemnej materii

10. ciemna materia to wiele różnych warstw materii, występujących mniej lub bardziej regionalnie, są identyczne jak nasza materia, tyle że nasza ich nie odczytuje, a one nie odczytują naszej, liczba materii występującej na danym obszarze nie jest ograniczona, może to być nasza, 1 ciemna lub 12 ciemnych i nasza albo 3 ciemne i naszej tam nie ma

11. raz zaobserwowana energia później może wejść w kontakt z którąś z materii, potem znowu zmienić się w czystą falę prawdopodobieństwa i potem znowu z naszą, w tedy my obserwując ją na końcu, widzimy jej skręt "losowy"

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ubrać to wszystko w język matematyki, sprawdzić czy daje przewidywania pasujące do obserwacji i przedstawić światu naukowemu - możesz zacząć na forum zajmującym się fizyką czy astrofizyką.

Bez aparatu matematycznego to tak jakbyś o krasnoludkach opowiadał albo inne bajki.

And12, GSO 30mm, Hyperion 13mm, 8mm, Baader OIII 2", SW UHC 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale ja to coś umiem o krasnoludkach, ale nie znam odpowiednich forów ani nie umiem podeprzeć tego matematyką

umiem wymyślać teorie które brzmią wiarygodnie i pasują do wszystkiego co wiem, ale nie umiem ich weryfikować i potrzebuję do tego innych, by to już nie było całkiem o krasnoludkach

poleci mi ktoś odpowiednie forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę forów od krasnoludków, tylko takie gdzie ludzie będą potrafili merytorycznie oceniać moje teorie, i gdy dostrzegą w nich jakikolwiek błąd wyjaśnić mi na czym on polega

ps. krasnoludki to tylko porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pierwszy raz na jakimkolwiek forum o tematyce astronomii, nigdy nie myłem też na żadnym o tematyce fizyki czy fizyki kwantowej, i nigdy bym się nie spodziewał takiej ignorancji i braku kultury, chyba źle trafiłem

a jak by ktoś miał do powiedzenia coś merytorycznego na temat teorii, to proszę ignorować posty z poza tej tematyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą piosenkę też już gdzieś słyszałem. A propos krasnoludków to słyszałem że ich ulubionym kontynentem na płaskiej Ziemi jest Mordor z wieeeeelką Czarną Dziurą wypełnioną antymaterią , położony kilka mikropaseków za stodołą papy Smerfa z dojściem przez tęczowy most

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie na to forum. Nie dysponujesz aparatem pojęciowym do "podparcia" swoich teorii, my też go nie opanowaliśmy, więc dalsza dyskusja nie ma specjalnego sensu. To jest forum astronomii amatorskiej, specjalistów od astrofizyki i kosmologii szukaj gdzie indziej. Zakładam optymistycznie, że nie pojawiłeś się tu po to, by trollować, zapraszamy zatem do korzystania z zasobów forum i uczestnictwa w nim, jeśli chcesz sobie pofocić niebo, poobserwować czy kupić sprzęt. Jak wspomniałem na wstępie, tego typu wysoce abstrakcyjne rozważania teoretyczne to raczej nie tu, więc temat zamykam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)