Skocz do zawartości

Canon 350D + Maxim DL + Windows 10


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam problem ze sterowaniem Canonem 350D z poziomu MaximaDL (w zasadzie z poziomu Windowsa 10 64-bit) - na stronie Canona jest informacja, że EOS Utility nie jest dostępny na Win10). Na stronie Maxima jest również informacja , że Canon 350D to tylko dla WinXP. Próbowałem według instrukcji zawartych w popularnym tutorialu "Philipsa"https://astropolis.pl/topic/21887-maxim-dl-canon/ , ale niestety nie mogę pobrać oprogramowania , które jest tam wskazane ze względu na mój system opreacyjny. Czy jest jakiś inny sposób na podłączenia Canona do Maxima bez przeinstalowywania systemu? Jeżeli nie, to jak ma się licencja na Maxima , którą przed chwilą aktywowałem na Win10 a za chwilę będę ją aktywował na WinXP , czy program nie wywali jakiegoś błędu z plikiem licencji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nester997 napisał:

 Jeżeli nie, to jak ma się licencja na Maxima , którą przed chwilą aktywowałem na Win10 a za chwilę będę ją aktywował na WinXP , czy program nie wywali jakiegoś błędu z plikiem licencji ?

Bez problemu zainstalujesz Maxia. Większość z nas ma go na stacjonarnym i astrolapku i w różnych wersjach Winków :)

  • Thanks 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ten problem objawia? System w ogóle nie widzi aparatu, zdjęcia się nie sczytują, czy migawka się nie odpala? Do sterowania migawką w 350D potrzebujesz osobny kabelek - masz taki? Kupiony czy sam robiłeś? Jak miałem model 20D (to ta sama rodzina - Digic2) to bez problemu współpracował z Maximem. 

Możesz najpierw spróbować uruchomić całość pod APT https://www.ideiki.com/astro/EOS.aspx - a jak się uda, to się przesiąść na Maxima. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nester997 napisał:

Witam, 

mam problem ze sterowaniem Canonem 350D z poziomu MaximaDL (w zasadzie z poziomu Windowsa 10 64-bit) - na stronie Canona jest informacja, że EOS Utility nie jest dostępny na Win10). Na stronie Maxima jest również informacja , że Canon 350D to tylko dla WinXP. Próbowałem według instrukcji zawartych w popularnym tutorialu "Philipsa"https://astropolis.pl/topic/21887-maxim-dl-canon/ , ale niestety nie mogę pobrać oprogramowania , które jest tam wskazane ze względu na mój system opreacyjny. Czy jest jakiś inny sposób na podłączenia Canona do Maxima bez przeinstalowywania systemu? Jeżeli nie, to jak ma się licencja na Maxima , którą przed chwilą aktywowałem na Win10 a za chwilę będę ją aktywował na WinXP , czy program nie wywali jakiegoś błędu z plikiem licencji ?

EOS Utility normalnie na win 10 działa, przynajmniej u mnie z canonem 550D!  Natomiast , nie widzę możliwości sterowania tym canonem w maximie, wie może ktoś jak to obejść ?

edit: nie ma tematu , znalazłem jednak działa ;)

 

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, najprostsze rozwiązania wydają się najlepsze, znalazłem w szufladzie starego kompa z systemem WinXP (hurra). Postawiłem tam na nowo MaximaDL i ... platformę ASCOM (na stronie ASCOM znajduje się informacja , że platforma może nie działać prawidłowo na WinXP, bo to już ponad 17 letni system i żeby nie pytać ich jak coś będzie nie tak). W tutorialu z powyższego linka (oraz na oficialnej stronie Maxima) jest informacja , że do prawidłowej pracy musi być zainstalowane oficjalne oprogramowanie Canona (Digital photo professional-aczkolwiek przy pracy z MAximem musi być wyłączone)... OK szukam w necie , na stronie Canona informacja , że na WinXP już nie można pobrać tego oprogramowania , bo nie jest wspierane >:O Oczywiście na stronie Maxima informacja , że Canon 350D tylko z WinXP 3:) Przy próbie połączenia się Maxima z Canonem po USB - dostaje taki o to komunikat.

P.S. TO chyba nie na moje nerwy ... jak Wy to ludziska znosicie ?

 

MaximDL komunikat.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orginalny kabel usb też masz podłączony? Bo ten robiony z tego co pamiętam jest do sterowania czasami powyżej 30s , ale aparat z kompem łączy się po kablu usb.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)