Skocz do zawartości

IC 1848


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po chyba rocznej nieobecności na forum - ale pewnie i tak nikt tego nie zauważył  ;)

Teraz mam znowu trochę więcej czasu i co ważniejsze udało się poszerzyć zaplecze sprzętowe więc i mam nadzieję częściej się odezwać.

W ramach pierwszego naświetlania matrycy w nowej zabawce urodził się Płodzik  ;)

Pierwsze podejście do obróbki - możliwe że zdjęcia są trochę przeprocesowane lub wręcz przeciwnie - w dzień warunki przy monitorze mam koszmarne, ale do wieczora i tak bym nie wytrzymał  :P

Powstały dwie wersje:

1. Ha 9x1200s - kamera Moravian Instruments G2-4000FW + SW80ED+FF/FRx0.8+NEQ6 Syntrek,

2. Ha 9x1200s - MI + RGB 5x1200s - Orion SSPro.

Kolor z Oriona jest trochę nieostry, ale na początek musiał wystarczyć.

Ponieważ są to moje początki z kamerą mono, więc wszelkie uwagi, sugestie itp. będą mile widziane  :)

Pozdrawiam, Tomek.

post-26-137699856829_thumb.jpg

post-26-137699856884_thumb.jpg

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :)

Zdjęcie i tak będę składał jeszcze raz, bo przez nieuwagę zrobiłem darki w bin2x2, a zorientowałem się dopiero po tym jak już obrobiłem fotkę. Poza tym flatów też się jeszcze nie dorobiłem. Jak zbiorę klatki kalibracyjne to przy okazji popracuję nad kolorem, bo jak teraz patrzę to faktycznie tak blado to wyszło.

A dla czego czeska ? Ponad rok temu wpadły mi kamerki tej firmy w oko. W sumie nie znalazłem za wielu opinii o nich, ale negatywów też nie zbierały. Wyglądają na przemyślaną konstrukcję, wg specyfikacji w niczym nie ustępuję konkurencji w podobnym przedziale cenowym. Jest wsparcie dla Maxima, dla ASCOM, i co dla mnie istotne - dla AstroArt. Dodatkowo dokładają swój program do obsługi - prosty, ale od biedy też można nim guidować i składać zdjęcia do kupy.

Wykonana jest faktycznie solidnie - estetyczna, w miarę kompaktowa obudowa. W zestawie dostałem wszystko co niezbędne - łącznie z walizką - tak jak na zdjęciach u producenta. A cenowo wersja ze zintegrowanym kołem filtrowym kosztowała mnie mniej niż goły Atik 4000 w Astromarkecie, co też miało wpływ na decyzje :)

Generalnie pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne, ale za wcześnie na jakieś głębsze wnioski.

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na zlocie w Zatomiu rozmawialismy miedzy innymi o Tobie - gdzies Ty sie podzial? Jest jeszcze kilka osob, ktore nie tak dawno zasypywaly fora ciekawymi fotkami, a teraz sie gdzies zapadli pod ziemie... ;) Dobrze Cie znow "ogladac"  8)

Czas wolny to ostatnio był luksus, na który nie bardzo mogłem sobie pozwolić, choć miało to też swoje dobre strony.

Ale już powinno być lepiej. Jak patrzę w prognozy pogody to nie ma "ku..., znowu ładna nocka przepadnie" - teraz częściej jest "może uda się wyskoczyć z rupieciami w plener"  8)

Meade SC 10", SW ED120, SW 80ED, NEQ6 SynTrek, MI G2-4000 + G1-0300 + OAG, Orion SSPro v2 i inne duperele.
moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)