Skocz do zawartości

Bratnia pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj 2019-07-29 jestem posiadaczem nowego montażu do teleskopu, SKY-Watcher 6?? kupiłem dzięki mojemu bratu, który dopomógł mi pożyczając, co nie, co kasy na ten montaż SKY-Watcher HEQ 5 PRO dla mnie jak by nie on zakończyłbym astrofotografię, myślałem już o sprzedaży kamery Atik dobrze, że do tego nie doszło, teraz nie pozostaje nic innego jak się nauczyć obsługi nowego montażu no i robić zdjęcia miarę dobre a potem super tak jak robią moi koledzy. Na koniec dodam, że nie znam jeżyka angielskiego, więc nauka potrwa zanim połapię, co i jak dobrze, że jest instrukcja w języku polskim.:)

DSCN1390.JPG

DSCN1392.JPG

DSCN1391.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciągnąć kable to ja lubię a szczególnie wtedy, kiedy ma się pogodne niebo, zawsze rozkładałem się z kablami nigdy nie było u mnie obserwacji bez kabli, bo robiłem zdjęcia kamerką Atik teraz no cóż doszło tylko kilka kabelków, więc nie będzie problemu. Na dodatek lubię jak jest dużo rzeczy koło mnie w czasie obserwacji.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No jak to bywa ostatnio, kiedy człowiek nie ma czasu, a jakaś praca w domu i koło domu zawsze jest, znalazłem czas by podłączyć mój nowy montaż HEQ5 PRO do laptopa, podłączyłem tak jak opisują i polecają inni, montaż działa da się sterować za pomocą laptopa, jestem szczęśliwy, jedynie, co mi przeszkadza to głupota ludzka, bo zaczęło się kopanie ziemniaków i każdy pali trawę tak, że ciągnie się smród i smog dymów, potem, kiedy ustąpią już dymy zaczyna się mgła no i muszę czekać, teraz znowu dzisiaj pada przelotny deszcz, są wieczorami mgły, no i tak nie ma, co narzekać ponieważ mam czas na dalsze poznanie montażu, a jak nadejście czas to prędko na łóżeczko nie wrócę :lol: z tego, co widać, bo co tam sam będę robił na łóżku jak będą pogodne noce. Nie mogę się doczekać i jeszcze jedno, kiedy zrobię pierwsze zdjęcie może nie będzie takie cacy dodam tylko na Forach Astronomicznych do pokazania a na FB raczej nie dodam, mam nadzieję, że każdego dnia na wolnym czasie obyczaje montaż na, tyle że będą wychodzić takie zdjęcia by ja był zadowolony, aby coś na nich było widać a nie tak jak to bywało ostatnich latach dodawałem Księżyc Słońce czasem tam jakąś planetę, liczę, że jak już się nauczę to pokuszę się na robienie zdjęć asteroidom, być może kometom no i oczywiście, to, co lubię najbardziej zakrycia gwiazd przez inne obiekty. Inne obiekty też będę robił zdjęcia, bo po to kupiłem montaż. A więc czekajcie cierpliwie na moje efekty zdjęć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)