Skocz do zawartości

Zabawka dla 2-3latka


Rekomendowane odpowiedzi

Dla trzylatka to raczej coś prostego w obsłudze. Może taka lornetka: https://www.decathlon.pl/mh-b-100x6-bez-regulacji-id_8398834.html 

Powiększenie x6 jest idealne. Dziecko łatwo odnajduje obiekty i obraz się nie trzęsie. Ponadto brak regulacji ostrości jest wielkim plusem. Moje łobuziaki je uwielbiają:

IMG_20190721_125955.thumb.jpg.871ea4aef45896ab7e7cfb2545449343.jpg

Czy ta lornetka jest dobra do obserwacji nocnego nieba? Normalne bym powiedział, że nie, ale dla kilkulatka jest idealna. 

Do tego obrotowa mapa nieba i atlas księżyca. 

  • Like 1

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja jeszcze raz... 

Bardzo odradzam zabawki typu:

IMG_20190804_172353.thumb.jpg.e2628158b68ecb0a56a0f2afd0482621.jpg

Dziś po przeczytaniu pierwszego posta stwierdziłem: "Dam tej zabawce jeszcze jedną szansę.". Dzieciaki pozerkały minutę i się zaczęło.

"A gdzie nasze lornetki?" Gdy tylko dostali lornetki to prawie godzinkę oglądali pokazy lotnicze z balkonu. I zaraz zaczęły się nowe pomysły.

"Wyjmij duży teleskop z tymi fajnymi pokrętłami.". Już nawet czterolatek wie, że MAK 127 na EQ3-2 przerobiony na AZ z mikroruchami to jest inna liga. Gdy kategorycznie odmówiłem, bo Księżyca nie będzie widać z balkonu padło pytanie:

"To dasz nam nasz teleskop?" Więc odnalazłem im naszą konstrukcję: 

Jak widać przerobiona tuba po chipsach sprawia im większa frajdę niż te zabawkowe teleskopy. 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kjacek napisał:

Nie kupuj przypadkiem 2-3 latkowi żadnej optyki! Spojrzy w Słońce i po wzroku... 

Obawy Jacka są uzasadnione. U mnie dzieci nie mają dostępu do optyki, a użytkowanie jest zawsze pod nadzorem. 

Dużo sprzętu, mało czasu i jeszcze mniej dobrej pogody ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam córkę w wieku 3,5 roku więc co nieco mogę napisać o jej astro zainteresowaniach ;)

Obserwacje? Jak do tej pory tylko księżyc i trwało to dosłownie 2 minuty :) Zobaczyła że jest, że są kratery i kamienie i to był koniec, bo dziecko w tym wieku to istne tornado ;) Musi się coś dziać a tutaj raczej nie ma szybkich zwrotów akcji.

Myślę że tak jak piszą koledzy na prawdziwe obserwacje jeszcze przyjdzie czas i na pewno start będzie od lornetki bo ta ją najbardziej interesuje.

Inna sprawa to wszelka literatura związana z tematem. Tutaj wszystkie albumy ze zdjęciami planet jak i atlasy gwiazd są wertowane po 100 razy :) Uwielbia zgadywać nazwy planet (zna wszystkie) czy nazwy gwiazdozbiorów. Tak samo zdjęcia galaktyk czy mgławic robią na niej wrażenie.

Natomiast ostatnio hitem jest skysafari które sama obsługuje i najwięcej frajdy sprawia jej klikanie w jakiś obiekt i sprawdzanie co to jest. Oczywiście po wyborze obiektu musi być komentarz taty z wyjaśnieniem :)

Więc tak jak kolega już tutaj proponował, książki, albumy ze zdjęciami itd moim zdaniem można próbować bo może zaciekawić. Na obserwacje jeszcze za wcześnie.

 

  • Like 4

DO Extreme 7x50 ED
SW 120/600+AZ4 _ GSO 10''
Bino Maxbright + 2x: ES 14mm, TV Panoptic 19mm; + ES 24mm 82*
CVM 2" _ Orion UB 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego gluta akurat u siebie, trzy i pół roku wnusio.
Żadna ,,zabawka" astrooptyczna tak jak napisał ,,kjacek" wywalenie pieniążków. Szczególnie jeśli ruchliwy jak mój pieronek to nic z tego nie wyjdzie, mimo pierniczenia o niebie w kółko.
Zainteresowanie Muniem 3 sekundy, Słonkiem 2 i to wszystko a Pozycja Ewy słuchana z zaciekawieniem i oglądana :)

44131013_AntekEwy.thumb.JPG.72ceb4d335f9a76527de453f45e075e8.JPG

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tayson.82 napisał:

Jaka pozycja Ewy? 

Planety nasze już bezbłędnie nazywa :)

ewa.JPG.94bb365247e2edaf8e560db6eab3860b.JPG

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)