Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Dawno nic nie fociłem bo teleskopy w dalszym ciągu w serwisach na kolimacji i nie ma czym.

Ale że zaczynam stawiać budkę ( jest już pier i szykuje się podłoga ) postanowiłem potrenować obsługę zdalną sprzętu i automatykę z SGP przez TV.

Zdjęcie powstało zatem w ramach testów zdalnego sterowania wszystkim, jest to RGB z Canona 450D z bardzo zaświetlonego miejsca pod warszawą na dodatek 100 metrów od parku magazynów. (docelowo tylko NB wchodzi w grę z CCD).

Jupiter 37a f 6,5 118x300s ISO 800 Celestron CG5 zebranych w 2 dni.

Nigdy nie zbierałem tyle materiału bo nad wszystkim trzeba było siedzieć, teraz widzę że jeśli się ma możliwość by sesja leciała automatycznie i jedyne co musisz zrobić to wymienić baterie w dslr bo nie ma kłopotów sprzętowych to materiał sam wpada jeśli tylko jest pogoda, teraz się nie dziwie że są tacy co zbierają po 8-10 godzin na kanał  ;-)

Lekkie DDP lekkie odszumianie trochę koloru na gwiazdy i benc, w ogóle to się cieszę że coś tam widać. ;-)

Pozdrawiam.

NGC 6910 PNG RGB.png

• Like 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj odseparowac R z klatek po kalibracji, potem stackowac tylko R. To one zawierają wodor. Obstawiam że będzie lepiej jak potem to złączysz z tym co juz pokazałeś. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Albo troszeczkę pokombinować kolorkami.....

poprawa.thumb.jpg.6bef2a058d01fcb3bb7fc8974278ebb7.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 27.08.2019 o 20:04, tayson.82 napisał:

Spróbuj odseparowac R z klatek po kalibracji, potem stackowac tylko R. To one zawierają wodor. Obstawiam że będzie lepiej jak potem to złączysz z tym co juz pokazałeś. 

Zamierzam tak pokombinować. Zobaczymy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 27.08.2019 o 20:48, Jacek E. napisał:

Albo troszeczkę pokombinować kolorkami.....

poprawa.thumb.jpg.6bef2a058d01fcb3bb7fc8974278ebb7.jpg

Albo mam nie skalibrowany monitor albo masz na całej fotce dominante brazowego lub coś w czerwień. Ja tak nie lubię 😉 Ale dzięki za pomysł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 godzinę temu, Selmak napisał:

Albo mam nie skalibrowany monitor albo masz na całej fotce dominante brazowego lub coś w czerwień. Ja tak nie lubię 😉 Ale dzięki za pomysł.

Tak - masz rację - poleciałem zbytnio w brązy ale balansem mozna zawsze poprawić... :) 

pop.thumb.jpg.9b06d3ae6361be3bf2e313b68b85ea2d.jpg

pop.thumb.jpg.768077155669abc4f5fa8e2870ab6643.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta